Filmová epopej približuje životné osudy múdreho kráľa Šalamúna, syna Dávidovho, ktorý doviedol Izrael k vrcholu prosperity a k veľkému ohlasu. Tvorcovia kladú dôraz na sprostredkovanie mravného posolstva uponáhľanému človeku. (TV Lux)

Kuny27

Filmu dávám slabé 2*, herecké výkony, takřka žádné až na pár světlých prorockých momentů, velice mě zklamal příběh o nejslavnějším králi všech dob... ()

KrestanFilms

Při prvním díle mé srdce zaplesalo - konečně díl, který se kromě drobností držel Bible! Jenomže pak to začalo. Počínaje soudem s mrtvým dítětem, kde se autoři pokusili přechytračit i Šalomouna... V druhém díle už se choval často bláznivě a pošetile. Prožil svádění a nešťastnou lásku s královnou ze Sáby, která si kromě zlata odvážela pod srdcem společné dítě... A hromady výmyslů, zřejmě pro větší sledovanost. Druhý díl už prostě opět odpovídá standardu tohoto seriálu - Bible jen pro motivaci. Takže 3 hvězdy za téměř celý první díl, ale hluboký odpad za díl druhý. A opět NEDOPORUČUJI těm, kdo berou Bibli vážně. ()

Richie1

Víceméně zklamání, příběh mě nezaujal. Byl jsem přesvědčen, že film byl natočen někdy v 50-60tých letech, ale překvapivě to je novodobější záležitost. O to hůře vyznívá jeho slabé zpracování. Herci (včetně Ben Crossa v hlavní roli) nepodali kvalitní výkony, výprava byla skoro ubohá, ani hudba Morricona mě nezaujala. Mezi zfilmovanými biblickými příběhy to je jeden z nejslabších snímků. ()

misterz

V rámci tejto biblickej série by som Šalamúna zaradil k tým slabším snímkom, čo však neznamená, že by sa tie takmer 3 hodiny nedali vydržať. Našťastie príbeh ma nenudil, stále sa tu niečo dialo alebo stále niekto proti Šalamúnovi intrigoval. Kvalitu dosť zráža kostýmová tvorba a priemerné herecké výkony. 65/100 ()