Jedno přísloví říká: "Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl." Jenže starý indiánský mýtus Weendigo zase vypráví o tom, že ten, kdo požije maso svého nepřítele, získá jeho sílu a duši. Má to ovšem háček každý, kdo to udělá, dostane i neukojitelný hlad po další lidské potravě, změní se v dravce a tomuto neblahému osudu může uniknout pouze vlastní obětí. Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu, se odehrává v polovině 19. století na zapomenuté pevnosti v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Právě sem je na zimu převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. V bohem zapomenutém místě však Boyda čeká nejtěžší bitva jeho života střet s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. (oficiálny text distribútora)

Mefistofelle

Velmi zajímavé! A to jsem si nejdřív říkala, jaká je to kravina. Ale není - vlastně je to to poslední, co se o tom dá říct. Prostředí a doba, ve které se vše odehrává, je pro horor netradiční, což znamená dobré osvěžení. Překvapí také obstojné herecké výkony a velmi ulítlý způsob výběru hudby pro jednotlivé scény. Představte si scénu, kdy vrah nahání svou oběť po lese, zatímco u toho hraje hudba hodící se spíše ke grotesce... a přitom je to myšleno vážně. Myslíte si, že to nemůže fungovat? Inu, může. Tenhle film má zkrátka takové zvláštní osobité kouzlo, že s hodnocením prostě níž jít nemohu. ()

cariada

Tohle mě neoslovilo, celý to bylo takový divní a na můj vkus se to moc vleklo. Kanibalové za americko-mexický války mě neberou. Proč to radši nezasadit do současnosti. Nechápu proč se pojídají navzájem, když jsou uprostřed divočiny , kde určitě běhá spousta zvířat a ještě k tomu měli spousta zbraňí. Oba hlavní protagonisté místy vypadaj stejně tak, že to působí dost rušivě. Na mě tohle nezapůsobylo. ()

cubajz

bezvadná lidožroutská povídačka s černohumorným nádechem, ve které excelují uhrančivý Robert Carlyle a sympatický Guy Pearce. Mile překvapila i hravá hudba, která se do prostředí zapadlé pevnosti plné podivně zábavných postaviček skvěle hodila. ()

starbrejkr

Na poměry 90. let vcelku povedený horůrek, u krerého by člověk netipl účast poměrně známých hereckých tváří. Film bohužel trpí klasickým žánrovým neduhem nezvládnutí vyústění příběhu. Rozběhne se tradičně na výbornou a scény, kdy Robert Carlyle vypráví o tom, jak se museli ukrýt do jeskyně a začalo jim docházet jídlo jsou mrazivé jako skladby Immortal. S postupujícímí minutami se to však začíná trochu zvrhávat, v čemž byl určitě jistý úmysl tvůrců už jen proto, že ve scénách, kdy vojácí utíkají před kanibalem, hraje veselá folková hudba. V závěru se však onen lehce komediální nádech míchá s true napínavými a mrazivými scénami, čímž chvílemi (a zejména koncem, u něhož se nejde nesmát nebo minimálně nemít koutky nahoře) nabírá až teatrálně parodický nádech, což už asi tak úplně úmyslem tvůrců nebylo. Jinak jsem se poměrně dost bavil a ocenil například i to, že dost dlouho neznáme hlavní postavu. Z herců hraje jednoznačně prim Robert Carlyle, který vám svými nekrosarkastickými řečmi vleze do hlavy na dlouho. Viděno v horror cinema stanu na Brutal Assaultu 09. ()

Azrael515

Čakal som toho asi viac, ovela viac. Vadil mi scénar, vadil mi Pearce. Carlyle vie zo seba tiež dostat viac. Pár logických anomálií napr. prečo by mala konzumácia ludského masa vyvolávat rýchlu regeneráciu alebo nadmiernu silu ? Celkovo *** i keď som vymenoval samé negatíva, dalo sa to pozerať, raz. ()

tomtomtoma

Kanibalský horor ve westernovém hávu je ve své podstatě dosti hloupý, ale má opravdu vynikající atmosféru napětí, která vyzdvihuje toto smělé dílo mnohem výše, než by si snad i zasloužilo. Kapitán americké armády John Boyd (Guy Pearce), hrdina i zbabělec zároveň, neúnavně podstupuje nerovný boj proti kanibalským choutkám psychicky nemocného muže na malé zapadlé vojenské pevnosti vysoko v horách. Plukovník Ives alias duchovní F.W. Colqhoun (dobrý Robert Carlyle) spřádá důmyslné lsti, aby ukojil svou neskromnou touhu po lidském masu, se kterým zároveň získává jejich sílu. Osudnou se mu stává trpělivost a přání, aby se jeho směrem vydal i slibně se vyvíjející osud Boyda. Z dalších rolí: původní velitel pevnosti Hart (Jeffrey Jones), náhodně následující Ivese v jeho šlépějích, major Knox (Stephen Spinella), doktor a alkoholik, akční vojín Reich (Neal McDonough), pobožný vojín Toffler (Jeremy Davies), stále zhulený vojín Cleaves (David Arquette), indiánská dvojice George (Joseph Runningfox) a Martha (Sheila Tousey), znající temnou bajku, a nesmlouvavý generál Slauson (John Spencer). Hloupé, bizarní, a přesto strhující atmosféra napětí a strachu. Krvavá nesmlouvavá pohádka děsu. ()

dubinak

Tenhle film měl u mě dva základní problémy. První kvůli tomu, že mně se ty výrazné soundtracky a hudební podmazy, které se do žádné scény schválně nehodily, opravdu moc nelíbily. A tím druhým je příběh. Bohužel přesně na tyhle typy filmů mě neužije. Herci super, vizuál taktéž, hororové prvky dobré, ale to ostatní pro mě byla trochu kombinovaná nuda a měla jsem za celou stopáž dost otázek co se týče příběhu. Za mě průměr. Tohle já neumím ocenit. ()

ic

Jinak myslím, že aby skupina 6 lidí sežrala všechny zásoby, pár volů, pár koní a psa za měsíc je už samo o sobě dost nenažrané... není divu, že se pak pustili jeden do druhého. Každopádně nejlepší hláška: 'Tak, dělal dnes někdo něco?' ()

zette

Nebyt tento film v ceske koprodukci, asi nikdy bych si ho nepustil. A udelal bych dobre, protoze scenar me nudil, postavy nebavily, bez atmosfery a napeti. ()

Juto

Režisérka chytrým spôsobom sa vyhýba väčšine klišé filmu o upíroch pomocou kanibalizmu a väčšine klišé filmu o kanibaloch pomocou upírstva. Výborný nápad. 7,5/10 ()

c.tucker

Zajímavý filmeček s neuvěřitelným soundtrackem. Pearce a Carlyle jsou neuvěřitelně positivně naladěni a je to na jejich výkonu vidět. Senzační je scéna, kdy je Jeremy Davies honěn a hraje do toho perfektní skladba. "It's lonely being a cannibal. Tough making friends." ()

Ruuzha

Třikrát hurá tomu, koho napadlo zasadit do poloviny 19. století tento lehce hororový příběh o vraždícím kanibalovi. Právě toto období dává filmu ojedinělé kouzlo a bohem zapomenutá, na desítky mil od civilizace vzdálené pevnost jen podtrhuje děsivou atmosféru. Nečekejte že se budete klepat strachy a zvracet z brutálních scén, místo toho se můžete těšit na lehkou, ale parádně vyváženou dávku strachu, napětí a černého humoru. Zvítězí nakonec vůle nebo touha po lidském mase? Celému filmu dodává tu správnou atmosféru naprosto úžasná hudba, místy až paradoxní k dané situaci. 75% ()

Ninkaa

Kruci, když už chci citovat Friedricha Nietzscheho, tak si aspoň zjistím, jak se píše jeho jméno - ne, že si do úvodních titulků dám paskvil NIETZCHE... ()

SHI-SHA

Naprosto dokonalá nenápadnost. Spojení černé komedie, horroru, válečného a westernového (!) filmu s lehce psychedelickou hudbou od frontmana Blur je prostě fenomenální. Navíc polovina lidí v titulcích jsou Češi a Slováci. ()

MightyHal

Skvělý absurdní horor o kanibalismu, který jsem si zamiloval pro krásně ulítlou atmosféru která postupně gradovala až do šťavnatého finále. K atmosféře navíc přispívá geniální soundtrack, bez kterého by film z půlky nefungoval tak dobře no a herecké výkony krása. Tohle je holt jeden z těch filmů co se vám zaryjí do hlavy a s láskou na to první shlédnutí budete vzpomínat ! ()

kosta73

Pozoruhodný film s nevšedním scénářem o teorii, kterou drtivá většina lidí nemůže ani potvrdit, ani vyvrátit. Robertovi Carlyleovi role narušených individuí viditelně sedí, stejně tak Pearce umí role rozpolcených, osudem zmítaných jedinců. Jeffrey Jones potěší. Je to film, na který jen tak rychle nezapomenete. ()

okkac

Úchylný film s originálním námětem. Patrně skromný rozpočet, ale filmu pomohl a tak se příběh odehrává v jedné dřevěné pevnosti a okolních horách, což mu přidává na atmosféře. Skvělá hudba a démonický Carlyle taky pomáhají. ()

Nivenx

Popravdě čekal jsem něco v tom stylu, ale ne doslova. To, že se budou žrát navzájem propojené tak hutnou atmosférou a parádními hereckými výkony, tak to jsem nečekal. Tohle není klasický horor, ale něco úplně jiného, než naco jsme zvyklí a svým zpracováním bych to drobet přirovnal k typům filmu jako dělal Del Toro. Mě to stejně překvapilo a jsem s filmem nadmíru spokojený. 80% ()

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (viac)