Jedno přísloví říká: "Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl." Jenže starý indiánský mýtus Weendigo zase vypráví o tom, že ten, kdo požije maso svého nepřítele, získá jeho sílu a duši. Má to ovšem háček každý, kdo to udělá, dostane i neukojitelný hlad po další lidské potravě, změní se v dravce a tomuto neblahému osudu může uniknout pouze vlastní obětí. Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu, se odehrává v polovině 19. století na zapomenuté pevnosti v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Právě sem je na zimu převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. V bohem zapomenutém místě však Boyda čeká nejtěžší bitva jeho života střet s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. (oficiálny text distribútora)

bouncer

Velké překvapení! Zvláštní film, který mezi stereotypní produkcí opravdu vyniká. Docela krvavé, úchylné, ale celkově zajímavé. Asi také začnu jíst lidská srdce...a bude ze mě superman! ()

Terva

Scénář : Ted Griffin. Kamera : Anthony B. Richmond. Hudba : Michael Nyman a Damon Albarn. Motto filmu - .....Jez proto, abys žil! Nežij proto, abys jedl.... ()

liquido26

Celkem originální westernový horor, ale mě tam toho docela dost chybělo anebo jsem možná spíš od toho čekal něco jinýho. Tak hlavně by tomu neškodilo trochu víc černého humoru a trochu bych zkrouhnul začátek, protože než se to rozjede, tak to fakt docela trvá. Místama jsem se docela nudil, hlavně teda v první hodině. Dějově takové trochu chudé a chyběl mi tam nějaký výrazný moment, při kterém bych se třeba lekl :-) ()

Tryskomyš

Trochu moc drasťák. Ale má tam pěknou roličku Neal McDonough. No a na konec nechybí ani fylozofická otázka - co uděláš, když zemřu první? ()

Astaroth12

Tu je veľmi parádne prepracovaný príbeh.Krásne prostredie majestátnych hor.Bolo tam pár nelogických situácii ktoré som ťažko preglgol ale chvála Bohu to film vyrovnal silnou atmosférou a napätím.Tie flashbacky do minulosti boli ukážkové.Tu je presný návod ako z obete sa môže po chvíli stat podozrivý.Taký kani-balistický príbeh ala exklusive.A to zakončenie s tými vidlami,lepšie to ani skončiť nemohlo. ()

mis-ko

Veľmi expresívne podaný pohľad na tému kanibalismu prináša mrazivé momenty, strieda ich čiernohumornými chíľkami a zábermi krásnej prírody (slovenskej :-). Celé je to však výrazne úchylné a delirické, slabšie povahy padnú k zemi. ()

fcreading

Velkolepí vynikajúci horor o cloveku, ktorý sa mení na dravca aby prežil. Lenže jedno príslovie vraví: " Jete, abyste žili. Nežijete abyste jedli." Vtomto filme to naozaj platí pretože ten kdo sa zmení na neohrabaného kanibala čiže dravca, má nezastaviteľné chúťky a vždy musí jesť a jesť ľudí aby nakrmil seba. 80 percent. ()

Krt.Ek

Navzdory motivu kanibalství ne nechutné, nýbrž bez chuti! Dám vám jednu dobrou radu k nezaplacení: když už chci mermomocí vařit z kuchařky, tak přeci probůh nekořením tisíc let starou indiánskou báchorkou o blahodárných účincích srdce (nejen) na srdce. Ta nějakým zvláštním způsobem fungující mytologie tohleto silné téma (jez, nebo umři!) v mých očích strašně sráží. Možná někdy jindy, někde jinde. ()

LV.Helter

Nevidane divácky nevkusný film. Ale za to skvostne miestami až nadpozemský zrobené filmové (jak herecký, tak režíjne) remeslo. Najlepšia najnečistejšia žánrovka. Pravdupovediac, je to jedno z največších prekvapení za XY rokov. Ten kto čaká iba obyčajnú vyvraždovačku, tak sa tu sklame. Dokonalé odpudivý, zlý a (miestami) zvráteny film. Doslova "žer anebo umri!". V prvej polovičke som bol docela moc zaskočený, jak sa dej filmu praktický posúva. 1 psychopatický vyvrhel vs. pár chlapov. Celý dej sa celý čas vedie do jedného primočiarého finále, jekoliž jedno z "best of" je asi presún z prvej polovici do druhej. Totálne zmrazený som celý čas v očakavaní hltal každú sekvenciu filmu. Praktický klenot. Herecký koncert (už nižšie zmienovaného) Roberta Caryle, pretože ten to doslova viac utiahol jak Guy Pearce, a to je už čo na to povedať. Krásna príroda a vizualita docielila z filmu nice "cannibal slasher". Neuveriteľne. Praktický hodnotenie bez výhrady.95% ()

kareen

Pojem Wendigo a jeho podstata pro mě nejsou zcela neznámou věcí, konec konců, jednoho z nich upálili v lesích Colorada už bráchové ze Supernatural, akorát, že ten byl pár století starý a ta lidskost z něj už poněkud vyprchala. Jenže každý v kariéře nějak začínal a tak počítám, že to měl v počátcích dost podobné jako naši anti(hrdinové) z Dravců. Jinak, monstra jsou moc fajn, ale zase z nich nepadají tak vtipné hlášky a neztvárňují je tak výborní herci, jakými jsou Guy Pearce a Robert Carlyle, takže film dobrý, hudba taky, jen pro mě, jako pro strávníka co si i stejk objedná pořádně propečený, nebyly některé ty kanibalské orgie moc příjemné na pohled a Pearcovi jsem tu předloženou homo sapiens masovou směs taky dvakrát nezáviděla, ale chápu, že pro přežití člověk zkousne ledacos. Doslova. ()

_Moon_

Antonia Bird. Tak tato dáma si tímto svým dílem získala mé plné sympatie. Zasloužili se o to i skvělý Robert Carlyle a opravdu neuvěřitelný hudební doprovod. Soundtrack k filmu všem vřele doporučuji. Sám si ho často rád pouštím (k obědu). ()

UncleG

Zvláštní mixáž hororu, thrilleru a hodně černý eklhaft komedie, která se bohužel nemůže rozhodnout jestli chce být víc mysteriózním dramatem, krvákem nebo spíš takovou neškodnou srandičkou. Nebylo to přehnaně napínavé ani nijak extra filmařsky vybroušené. Každopádně... chytrá myšlenka a dobrý nápad řadí tenhle film do sorty těch, co mě přinejmenším "zaujaly".... 3,75 hvězdy... A tejden bez chuti na maso. ()

PKD

Squellá šílenost s bezchybným obsazením a i když tady spousta lidí vzdychá blahem na Piercem, který je pro mě výborný v 1 z 10 filmů (tento to není), tak na jako vždy geniálního ďábla Carlylea nemá. Ani zdaleka. Hudba je samoz. totálně a záměrně ´´mimo´´ a připomíná takové experimentální fláky jako Goldsmithova Planeta Opic. Rozhodně tvoří takových, 50% filmu a já ost, včetně toho ultragenitálního Main Theme, dávám 300% včetně těch 3 remixů na britské verzi o které se postaral zkušený William Orbit. Antonie Ptáčková, která ve své tvorbě má tv s. jako Jake a Tlusťoch, tímto kopnutím do rádoby morálního xichtu (voda na můj mlýn), tzv. moderní civilizace, nechala za sebou mnoho svých hororových kolegů. Nemusí už nikdy nic takového natočiti, páč tento film, vydá za 30 jiných v tomto žánru. Filosoficko-morální přesah je velmi vitaným bonusem, který asi většina konzumního diváctva neodhalí, což je asi ve výsledku jedno těm, kteří ano. Někdo tady píše, že se obě polohy (horor-komedie) tlučou a ne vždy, sedí. Mě to nikdy nepřipadlo a to jsem tento utajený squost, viděl opravdu mnohokráte. Ale každému, co jeho jest. Šílené je též to, že po každém shlédnutí, mám silnou chuť, zkusiti lidské maso. Citovati některé památné věty zde nebudu, neb to už udělali jiní a já se nechci, opakovat. Ještě k obsazení. Nikdy by mě nenapadlo dáti do takovéhoto filmu squadru, tak pestrou.;-) A když jsem to viděl po1.,tak mi ta krajina byla nějak povědomá a později při zjištění že je to na Slovensku, jsem byl rád, že ještě poznám typický ráz krajiny v růz. zemích.;-) P.s. docela by mě zajímalo, jak by vypadalo ještě dalších...tak 10min. děje.;-) ,,Sněz mě´´ ...anonym. P.s. film se v orig. jmenuje Vyhladovělý. Tedy nikoli Dravci. ()

Freemind

Výborná, výborná záležitost - ani jedno slovo, záběr ani zvuk navíc! Konečně originální scénář plný morbidního, černého humoru, jednoduchá, ale maximálně účinná a vtipně použitá hudba, herci, kamera, všechno štymuje. Snad jen konec byl trochu příliš vyklidněný, takže jsem v poslední chvíli snížil hodnocení, přesto jde ale o jedno z nejmilejších filmových překvapení, jaká jsem zažil. ()

IllIlIlIIl

Film bez hlubší myšlenky, která by dodala alespoň nějaký glanc. Celkové pojetí je na můj vkus až příliš fantaskní. Co se týká hudby, tak ta mi přišla jako zcela oddělená veličina od obsahu filmu - akční krvavá scéna za zvuků tónů,jež se možná daly slýchat při vesnické veselce v první polovině 20.století. Atmosféra v první polovině filmu byla, dá se říci, velmi nepříjemná. Ale zatímco u jiných filmů je to jejich devíza, tak u Dravců tato trudomyslná atmosféra znamenala jeho velké negativum. Naštěstí v druhé polovině by se daly najít i části filmu, kde se tato atmosféra transformovala do standartních výšin hodných tomuto žánru. ()

K.I.N.G.

Horory z Velké Británie obvykle nemám rád, ale Dravci mě víc než příjemně překvapili. Je to navenek naprosto syrový a chladný film v jehož jádru se skrývá cosi křehkého, lidského, nádherného. Je to víc, než běžný horor, je to nadstandard, na jaký nejsme zvyklí stejně jako většina z nás na tu překrásnou hudbu, jsou to Dravci. ()

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (viac)