Jedno přísloví říká: "Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl." Jenže starý indiánský mýtus Weendigo zase vypráví o tom, že ten, kdo požije maso svého nepřítele, získá jeho sílu a duši. Má to ovšem háček každý, kdo to udělá, dostane i neukojitelný hlad po další lidské potravě, změní se v dravce a tomuto neblahému osudu může uniknout pouze vlastní obětí. Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu, se odehrává v polovině 19. století na zapomenuté pevnosti v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Právě sem je na zimu převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. V bohem zapomenutém místě však Boyda čeká nejtěžší bitva jeho života střet s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. (oficiálny text distribútora)

Sunwheel

Miestami napínavé, inokedy jemne vtipné a svojím spôsobom veľmi štýlové. Originálna snímka, kde nedokážem uveriť žene v pozícii režiséra ponúka okrem nášho prírodného klenotu aj do hororu zabalené otázky morálky a ľudskej potreby prežitia. Hriech nespomenúť skvelú minimalistickú hudbu a koniec filmu! ()

moriero

Moje srdcovka z mládí, ke které jsem jaksi zapomněl přihodit koment. Napravuji tedy nyní. Naprosto svěží, podmanivě děsivá, zvrácená úchylárna, u které budete uvažovat o vegetariánství. Miluju horory, ale nemusí při tom zrovna stříkat hektolitry krve, nemusí se přitom tolik ohánět noži a sekáčky... a nemusí se tolik konzumovat lidské maso. Tohle fakt nebývá můj šálek kávy. Brutální kafčo paní Ptákové jsem ale slupnul jak malinu. Prostě jsem nemohl jinak. Pearce svůj panický strach zahrál tak přesvědčivě, že ho na mě okamžitě přenesl. Po celých 97 minut. A Carlyle...? Carlyle je démon. Jeho scény v lese, v jeskyni, u rokle... patří k vrcholu jeho geniální tvorby. Moc si ho jako herce vážím, ale po tomhle snímku s ním nikdy nechci být o samotě v jedné místnosti, protože bych měl strach, že mě sežere. P.S. Hudební doprovod je kapitola sama o sobě. Nádherně úchylná. Za celkový dojem neváhám vypálit 100%. ()

Igy007

Ačkoliv je to neuvěřitelný, předloha byla inspirována skutečnou zrůdou. Jmenoval se Alfred Packer, kanibal a vrah v 19. století. Ve skutečnosti se dožil téměř 70i let. ()

Imouse

První, co vás při sledování tohot díla okouzlí, je scénář, který je jednoduše geniální. Potom vás šokuje hudbou, která je tak strašná až je geniální. A že se zde neobjevuje černý humor - je to jeden ze základních stavebních kamenů tohoto klenotu. Pro mě je to dokonalost sama. V koutu duše si přeju Ravenous 2, ale zároveň se ho děsím. ()

Dr.SMoG

Veselá melodie, když kanibal honí svojí oběť a přitom umírají další lidé...dokonalá ironie. ...Skvělý film, jeden z nejlepších kanibalských filmů, který se nesnaží ohromit svojí brutalitou.... a ta hudba, ta je perfektní. ()

Georgeo2

Nezijeme preto aby sme jedli, ale jeme preto aby sme zili...A s jedlom rastie chut...A cim viac ludi, tym viac chuti...- par idey z tohto "gastronomickeho" hororo-westernoveho kuska s prvkami komedie...Perfektna hudba, napatie, lokacie(Vysoke Tatry:), atmosfera, scenar, vlastne vsetko...Ja by som si akurat koniec vedel predstavit aj inac(tym nemyslim zrovna happy-end).Velka skoda ze sa s toho stal v USA v podstate prepadak. U mna ->85% ()

ste

Tenhle žánr nemusím, ale Dravci mi přišli docela zajímaví, i když nevím proč trochu pitomoučký. Ale to k tomu patří. Navíc Guy Pearce je pro mě výborný a absolutně nedoceněný herec, takže kvůli němu čtvrtá hvězda. ()

Kolárek

Žánrově těžko zařaditelný film. Snad jen bizarní, zvrácená šílenost by bylo dobré označení. Tomuto popisu odpovídá i hudba, která se tak s filmem dobře doplňuje právě i tím, že se někdy k ději příliš nehodí. Každá postava filmu, která by se chtěla držet určitých společenských konvencí, jako že by nebylo vhodné papat lidské maso a podobně, je odsouzena k rychlému odchodu ze scény a to opravdu fofrem bez zbytečných cavyků. Já osobně nemohu tento film označit jako horor jednak proto, že v každé krvavé scéně je hromada nadsázky a za druhé z toho důvodu, že celý film má živou skoro až radostnou atmosféru. ()

Agnostik

Zmatený a pološílený muž se zjeví jednoho dne v malé pevnosti z malou posádkou a při zotavování začíná vyprávět svuj šílený příběh.Proto je čas na malou výpravu....Originální scénář z jednoduchým dějem který nikam nevybočuje ale jede si pevně za svým.Syrový Western-Thriller z nádechem Tarantinovského černého humoru. ()

Kreveta.punk

Tenhle film doporučuju hlavně vegetariánům a jim podobným (aby věděli, že my co žerem zvířata jsme normální). Jo a taky jedna rada pro sportovce, serte na energy-drinky a dejte si k snídani radši kus souseda :D ()

Mark1983

Čas od času se k filmu vracím. Je to takový průměrný koukatelný hororový thriller,který neurazí,a navíc filmů o kanibalech v poslední době není moc. Akorát jsem se dozvěděl o Green inferno od Eliho Rotha,který bych měl velký zájem vidět. Bohužel zatím to není vůbec k dispozici,ale doufám,že bude. ()

zanvalzans

V snímku nevidím žiadnu chybu.Veselá hudba,ktorá mi štrácha v hlave sa tu skvelo hodila.Krásna príroda z Tanapu a kanibalistický dej urobili z tohto filmu cool trháčik.Vyhládnul som... ()

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (viac)