Jedno přísloví říká: "Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl." Jenže starý indiánský mýtus Weendigo zase vypráví o tom, že ten, kdo požije maso svého nepřítele, získá jeho sílu a duši. Má to ovšem háček každý, kdo to udělá, dostane i neukojitelný hlad po další lidské potravě, změní se v dravce a tomuto neblahému osudu může uniknout pouze vlastní obětí. Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu, se odehrává v polovině 19. století na zapomenuté pevnosti v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Právě sem je na zimu převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. V bohem zapomenutém místě však Boyda čeká nejtěžší bitva jeho života střet s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. (oficiálny text distribútora)

Insomniac

Zaujímavý snímok na ktorom by som v prvom rade vymenil hudbu - absolútne mi nesedela. Koniec ma tiež nejak neuspokojil a ostatok nadpriemer. ()

mFranta

Tak tomuhle se říká úchylárna prvního stupně. Ale i přesto (nebo spíš právě proto) je tento film úžasný. Pearce a Carlyle se předhání v soutěži o většího magora. ()

bulawaio

Dravci, jak je psáno v názvu jsou celkem originální film, zasazený do období historické Ameriky. První část byla znamenitá a po nalezení jeskyně bylo vše super. Ale pak se to začlo tak nějak vláčit podivnou logikou dopředu. Začlo se to natahovat a trošíčku mě to začlo nudit. Konec byl pro mě naprosto očekávaný. Nicméně nelze upřít snahu o vyjetí žánrových kolejí a alespon zasazení do neobvyklého prostředí pro horory si zaslouží pochvalu. Nicméně obecně jsou známe příběhy s tak trochu jiným kanibalismem. Otázka jíst či umřít je dávána divákovi až moc na oko a trošku to kazí. N2jak mi to nakonec nezcela sedlo a určitě pár dějových věcí bych si představoval jinak. ()

gruzdej

Jeden z nejzábavnějších mixů komedie a horroru, které jsem kdy viděl. Neokoukaný příběh doplněný o nápaditě použitou, irsky skočnou hudbu, vynikající výkon Roberta Carlylea a slušnou kameru, zachycující kouzelnou severskou přírodu - vzniká tak opravdu výživný koktejl na dlouhé zimní večery. ()

sAreOn

Ten, který bojuje s monstry, by si měl dávat pozor, aby se monstrem nestal.- F. Nietzsche. - Sněz mě! - Anonym. Myslím, že nic víc se k tomuto filmu říkat nemusí :) Jinak poměrně netradiční film s velmi dobrými hereckými výkony a atmosférou. ()

MFZB

Celkom dobrý filmík, zaujímavý, ale najk zvlášť ma nebavia kanibalské horory a upírske to už ani nehovorím. Na filme sa mi videla hlavne hudba, tá bola perfektná. Výkony hercov boli tiež v pohode a samozrjme prostredie, v ktorom bol film natáčaný, hlavne teda Slovenský raj. Čo sa týka toho príbehu, tak mi to príde taká rozprávka, lebo také rečičky, že z ľudského mäsa z druhého človeka sa získava sila a podobne, tak to sú fakt kraviny. ()

veverysiak

Bohove uletený kúsok, kde nič nie je, ako má byť, bizarná réžijná konštrukcia, roztrieštený scenár, asynchrónna hudba, ale herci sa na tejto podivnej zmeske evidentne vyšaleli, to nakrúcanie musela byť strašná párty, takže 35%. ()

Thomak

Příběh a scénář mi přijdou úplně mimo, vymykají se všemu, co jsem dosud viděl, no, možná Vyvrženci pekla od Roba Zombieho by se dali srovnávat. Všemu dominuje sice pošahaná, ale výborná hudba, která perfektně podbarvuje Carlylovu lačnost, Pearcovu zbabělost, spoustu cynismu a černého humoru a v neposlední řadě spoustu řekněme řezničiny. Skoro bych se i stal kanibalem. ()

Merenre

Poněkud zběsilá, místy až komická, ale také silně atmosferická podívaná, z níž dýchá skličující úzkost. Skvělé exteriéry, dobří herci a úžasná Nymanova hudba. Navíc velmi atraktivní námět. ()

Optical

Byly chvíle při sledování, kdy jsem si přál aby Robert Carlyle radši sežral mě a já se už nemusel dál dívat. Film co se vymyká běžné produkci, ale mě svým zpracováním nijak nenadchlo. ()

Emperor1

Tak trochu jiný film s netradičně zpracovanou tématikou kanibalismu se sympatickým hereckým obsazením a hudbou, která perfektně podbarvuje celý příběh. ()

johnnie78

Tenhle film vůbec nedokázal udržet mou pozornost, strašně mě nudil, bojoval jsem s usínáním. Bylo tam pár dobrých scén, jako třeba osekávání chlapa na menší kousky a tak, ale jinak mě tahle upírsko-kanibalská historka vůbec nebavila a vůbec bych ji neoznačil za horor, spíš za středověké pohádkodrama, kde teče víc krve. ()

sibskyn

Má to něco do sebe, je to originální a hravé, ale na správné vychutnání tomu trošku něco chybí. Možná to bylo, zbytečně moc dlouhé. ()

Dorian.gray

Jedno z najväčších prekvapení. Pamätám si, že film som videl prvýkrát ešte ako násťročný a bol som teda riadne posratý a do toho vynikajúca hudba Michaela Nymana. Taký mix hororu so štipkou čierneho humoru. Napriek tomu som sa miestami riadne bál. ()

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (viac)