Jedno přísloví říká: "Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl." Jenže starý indiánský mýtus Weendigo zase vypráví o tom, že ten, kdo požije maso svého nepřítele, získá jeho sílu a duši. Má to ovšem háček každý, kdo to udělá, dostane i neukojitelný hlad po další lidské potravě, změní se v dravce a tomuto neblahému osudu může uniknout pouze vlastní obětí. Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu, se odehrává v polovině 19. století na zapomenuté pevnosti v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Právě sem je na zimu převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. V bohem zapomenutém místě však Boyda čeká nejtěžší bitva jeho života střet s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. (oficiálny text distribútora)

jamesjimbo

tak tohle bylo velmi zvláštní. veselá hudba v dramatických scénách udělala z filmu grotesku a nejsem si úplně jist, jestli to byl záměr autorů. nicméně stejně na tomhle filmu něco málo zajímavé je a určitě to není úplný odpad. ()

bangee

Dekadence, skoro až režisérská rafinovanost. Aspoň ze začátku mě to dostávalo do kolen. Bohužel snímek samotný ztrácí dynamiku, atmosféru, kterou ke konci by jste už jen težko hledali. A i když je film poměrně kvalitně obsazen, nějak mu to nepomáhá. Hvězdičku za Roberta Carlyla a druhou za rafinovanou režii. ()

agassi68

V životnej forme hrajúci Robert Carlyle a podmanivá hudba. Jeden z mojich naobľúbenejších filmov, kde som sa ani chvíľu nenudil a všetky ingrediencie boli namiešané tak akurát /pre mňa a zrejme aj pre Superpera/:) ()

Kirman

Za atmosféru a první dojem, který film ve mě zanechal o * navíc, jinak slušný počin. Já osobně zůstanu u vepřového...nebo co to vlastně je za maso? ()

Rockerman

Brutální, drsné, někdy i nechutné, ale hlavně zábavné a vtipné! Film o ďábelském kanibalovi, kterého ztvárňuje výborně Robert "Begbí" Carlyle je laskominou pro nás, zvrhlíky vyžívající se v takovýchto krvavých absurditách. Indiánská báchorka je tu použita v praxi a přináší zábavu pro otrlé. Chvíli jsem uvažoval i o pěti hvězdách. ()

Ben Nevis

Příjemné a zábavné překvapení, které mi před 15 lety uteklo. Pomalý začátek jako ve viktoriánském hororu a pak začne nářez, kdy nevíte, co se stane v příští minutě. Nejvíce mě dostala scéna, jak kanibal honí hlavního hrdinu za hudby z grotesky. Kombinace prostředí, zajímavých postav a hudby činí z filmu podívanou. ()

Raziel_cz

Velmi příjemně překvapilo. Horor o kanibalech z období Americko-mexické války, to je pro mě skoro stejné zjevení jako nedávný Bone Tomahawk. A stejně jako Bone Tomahawk je to taky sakra dobrá podívaná. Robert Carlyle podává jeden ze svých nejlepších výkonů a o Guyi Pearcovi bych se skoro nebál říct to samé, ačkoliv ten svou postavu pojal poměrně minimalisticky. Největší zlom se sice dá odhadnout, ale jelikož přijde ještě před polovinou, pro příběh není klíčový. Hlavní je, co následuje. Tedy paranoidní půlhodinka, vývoj hlavního hrdiny a pulpová tečka. Akorát z té rozjuchané hudby jak z The Legend of Kyrandia si umím představit, že se někdo zcela doslovně posral v kině. ()

burton

Výborný, skvělý, super lidožroutský příběh, u kterého mě hned zkraje dostala naprosto geniálně vybraná muzika. Bála jsem se, že to nedám, že se budu bát a že atmoška bude nechutná, k pozvracení ponurá, kostnatá a příliš morbidní a masitá. No, to jsem se tedy ale spletla. Atmoška je ukrutně napínavá od začátku do konce. Jasně, vaří tu polívčičku a jsou tu kosti, maso, krev....ale má to šmrnc a glanc a není to prasecká úchylárna. Je to úchylárna na vysoké noze. Rozhodně doporučuji vidět a označuji to za nadčasový počin. ()

kkarx

Až po letech získal tento černohumorný horor uznání, které zasloužil už kdysi. Snad jen scénář by zasloužil být malinko propracovanější, vše ostatní od lokací až po herce nemá chybu. :-) ()

Heavyman

Nevím jestli škatulka horor pro film platí. Rozhodně dost zvláštní snímek s hodně divnou atmosférou a skvěle zasazený do americko-slovenské přírody. Masa a krve se tu objevuje v rámci tématu přiměřeně. Jen teda nápad,že lidský maso je takový "všelék" působí opravdu dost ujetě. ()

Erenas

Já se k tomuto filmu často vracím a vždy se perfektně bavím ....  Hudba, kamera a hlavně vtip ... Vyprávění příběhu pro "otrlé" :-) ()

Bohnice05

Geniální off the vibe soundtrack v hlavní roli. Skvělí herci. Based sneaky humor. No a jedno velké kázání o morálce k tomu. Pochutnáníčko. ()

mutace

Jo, tak tohle můžu. Poměrně zábavná hororová podívaná, která se nebere moc vážně. A co víc, má i mravoučný závěr. Není to zdaleka tak plytká záležitist, jak by se z počátku mohla zdát. Scény jsou podbarveny skvělou hudbou. Zkrátka, moje krevní skupina. Abych nezapoměl, točilo se to ve Vysokých Tatrách. ()

Narayan

silenej film, kdyz u sceny kde kanibal bezi naporcovat nozem svoji obet zacne hrat vesela country hudba, tak clovek fakt nevi co si myslet. Uchylna, drsna a zaroven srandovni a originalni zalezitost. Zajimalo by me jak takovej clovek vlastne chutna...:) ()

salamandrr

Ze začátku průměrný snímek, který ke konci strácí dech a je dosti nelogický(když sežerete lidský maso, tak se vám zahojí i nejhorší zranění nebo nemoci). Námět je zajímavej, ale někdo to vzal až moc z gruntu 8) ()

Meiers

Hmmm....Sic je to jako příběh hodně holé, nepostrádá to atmosféru a chvíle, kdy se Colqhoun v popředí jeskyně začíná chovat jako nevychované psisko stojí za to. Následná honička lesem a vůbec práce s kamerou dokreslená rozvernou fidlovačkou byla super. Ještě musím vyzdvihnout herecké výkony prakticky všech a obzvláště pak Boba Carlyla, kterej byl fakt hustej a to hlavně v tom lese, kde mě dostal. Jeho následnej přechod ze zvířete v uhlazeného majůrka, nebo za co se to vydával byl ukázkovej. No zkrátka ono už to žánrové zařazení -Horor / Western / Thriller / Komedie- mluví za vše, že? P.S. Už teď přemýšlím, že si to dám někdy znova před spaním. ()

bolf!k

Po zhlídnuti Tahle země není pro starý jsem si říkal, že bych nikdy nechtěl potkat Bardemova zabijáka. Omyl, s nim bych si klidně zašel i na kafe. Filmová postava, která by mě stoprocentně naháněla strach je právě "masožravý" Carlyle z dravců. Výkon, který tu podává je neuvěřitelný. Tempo je "vražedné" a nejlepší je, že prostě nejde odhadnout, jak bude film v daných momentech pokračovat. Originalitou sršící béčko, ftipně podporované trefnou hudbou. 85% ()

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (viac)