Špičkový manažer hračkářské firmy Scott Calvin se nemůže vypořádat s důsledky rozvodu. Navíc rozhodně není prototypem ideálního rodiče pro svého syna. Štědrý den s tatínkem je pro malého Charlieho spíš noční můrou než nejkrásnějším večerem roku. To se ale změní ve chvíli, kdy Santa Clause, který v anglosaských zemích přináší dárky komínem, tragicky uklouzne právě na střeše Calvinova domu. Kdo za něj zaskočí? Pochopitelně nešťastný Scott. Ale to zdaleka není všechno, protože v průběhu příštích měsíců se tatínek pomalu ale jistě začne měnit ve skutečného Santa Clause a konečně si začne rozumět se svým synem... (oficiálny text distribútora)

Astaroth12

Je to klišé ako prase, ale pekné klišé, takéto fantasy vecičky mám rád. Jednoduchý príbeh, ale zato krásne vianočný. Triky boli, niektoré slušné, iné slabšie. Mal niekoľko trápnejších scén, ale dostatok tu bolo aj zábavných a tak sa to pekne vyrovnávalo. Mal v sebe aj pekné vianočné posolstvo, len T. Allena nemám rád a ani jeho herectvo a tu som ho tiež len trpel. Ale film to bolo do pohody, tak za 4*. ()

blackrain

Santa Claus uklouzne na střeše domu Tima Allena. Ten oblékne Santy oblek. Platí pravidlo, že ten, kdo se oblékne do jeho obleku, musí za Santu zaskočit. A tak Timovi nezbyde nic jiného než příjmout největší job svého života. Stane se opravdovým Santou Clausem. Příjemný vánoční film. ()

suicide

Tak když už byly ty Vánoce, tak jsem se tedy kouknul - a víte co? Ono to nebylo zas tak hrozné. Tim Allen jakožto Santa Claus je celkem přesvědčivý. ()

Derek

celkom slušná, nenáročná, vianočná komédia s „kutilom“ timom allenom v hlavnej úlohe. film pracuje s originálnym nápadom ukázať divákom ako je to so životom s.c. počas celého roka. ()

dom156

Trošku stářím zaprášená vánoční pohádka, která ale nedokáže vůbec vybočit z řady zástupů těchto námětů. Celkem jsem se zasmál opět asi jen 3x, což je na žánr pohádky/komedie zoufale málo. Alespoň, že Tim umí v těchto rolí chodit, jinak by to bylo nekoukatelné. Spíše průměr. ()

Chen

V konkurenci Vánočních prázdnin nebo Sám doma Santa Claus tak úplně neobstojí, ale i tak se na něj před Vánocemi rád podívám. ()

Figu

Tradiční vánoční devadesátková Amerika o borcovi v červeným kabátu, kterej používá jako prachovku sazí komínů nedočkavých rodin, prahnoucích po dárcích, jenž mají vyplnit volnej plac pod stromem s baňkama a hvězdou na špici. Jo, docela se tahle dětská hra "máš ji Santo" Timovi povedla. Vánoční pohodovka. 65% ()

Streeper

Zbožňuji Tima Allena jako Santu Clause, líbí se mi ta přeměno ze sobeckého workoholica na mírumilovného dědulu, který by pro děti udělal všechno. Už od dětství si pamatuji scénu s vousy, kdy se oholil, koukl do zrcadla a vousy se opět objevily, pro mě naprosto nezapomenutelné. Musím ale říct, že jak jsem se na film dívala nyní jako dospělá, tak mi od malého Charlieho přišlo hodně pokrytecké, že když jeho táta nebyl Santa, tak u něj nechtěl ani zůstat na přepsaní, ale jakmile ze z něj Santa stal, tak už od něj nechtěl odejít. Chápu, že by se tak asi zachovalo každé dítě, ale nelíbilo se mi, jak to v tom filmu vyznělo. ()

lakikaki

Toto je moja vianočna srdcovka. Možno to nie je dobrý film, možno je to film len priemerný, ale mne je to fuk. Pozriem si ho každé Vianoce a nikdy nestratí svoje čaro. Dal by som 5x*, ale to by som bol asi naozaj príliš zaslepený :) ()

pufina

Tim Allen jako Santa Claus byl výborný. Začlo to dobře a byla jsem zvědavá, co bude dál, ale ten konec se mi vážně nelíbil (aby najednou všichni viděli Santu Clause, pfff). ()

Tim Allen opäť Santom

Tim Allen opäť Santom

16.09.2005

Rodinná komédia Santa Clause, v ktorej sa Tim Allen nedobrovoľne stal Santom, aby objavil a pochopil "ducha Vianoc" a našiel si cestičku k svojmu synovi, sa dočká ďalšieho pokračovania. Predstaviteľ… (viac)