Špičkový manažer hračkářské firmy Scott Calvin se nemůže vypořádat s důsledky rozvodu. Navíc rozhodně není prototypem ideálního rodiče pro svého syna. Štědrý den s tatínkem je pro malého Charlieho spíš noční můrou než nejkrásnějším večerem roku. To se ale změní ve chvíli, kdy Santa Clause, který v anglosaských zemích přináší dárky komínem, tragicky uklouzne právě na střeše Calvinova domu. Kdo za něj zaskočí? Pochopitelně nešťastný Scott. Ale to zdaleka není všechno, protože v průběhu příštích měsíců se tatínek pomalu ale jistě začne měnit ve skutečného Santa Clause a konečně si začne rozumět se svým synem... (oficiálny text distribútora)

borec999

Jednoduchá zápletka, jeden fantasy prvok umiestnený do reality s ktorým všetky postavy neúspešne bojujú rozumom a zdravým úsudkom, vianočná atmosféra, dostatok funkčného humoru, vykradnutý soundtrack zo Sám Doma a výborný Tim Allen + jeho filmový syn a vzájomná chémia medzi nimi. Prvá polhodina je vyložene výborná, potom tempo mierne opadne a sladký,detský záver mi výsledný dojem trochu pokazil, aj tak je ale Santa Claus v kategórii vianočných filmov u mňa nadpriemerný a viem si predstaviť, že o rok sa k nemu v sviatočnom období vrátim. 70% ()

Paity

Kutil Tim odložil nářadí, navléknul si bílé vousy a vlasy, oblékl se do sytě červeného mundůru a nacpal si to vycpávkami tak aby měl 170 kilogramů. Pak už jen zbývá mluvit jako nemehlo a rázem je z něj Santa Claus. ()

Petr.Kocfeld

Santa jaky tu nebyl!Tim Allen je komedialni talent.Zde jako Santa Clause musi svemu synovi sdelit,ze Santa neexistuje.Allen je zde dobry i komicky.Filmove efekty a scenar dobry.Tento snimek je zabavny a ma sve osobite kouzlo...3 hvezdy si zaslouzi.Videl jsem jej vicekrat.Santa v podani Tim Allena je originalni.Snih,kouzla a tlusty Santa Clause vas ohromi... ()

Lovely.Bones

Vánoční film letošní sezóny č. 5 je tahleta klasika Tima Allena. K mému překvapení, se jedná o jeho filmový debut. Což muselo být nejen pro nás, ale i pro něho neskutečné, že jeho první filmu vydělá skoro 10-ti násobek svého rozpočtu a natočí ještě další dvě pokračování. A divme se, když je to takhle příjemný, sympatický a pozitivní film, který vánoční duchem přímo přetéká. Krásné to pokoukání. Trocha trapnosti k Allenovi už tak nějak patří, a já to beru. Možná lepší efekty (animatronics jelenů jsou divné a děsivé zároveň) by to chtělo a nějaká ta originalita by taky neuškodila, ale co. Já jsem spokojený. ()

Zeek

Další rodinná komedie o vánocích, avšak v tomhle případě trochu nudný film s kutilem Timem, alespoň tak mi to přišlo. ()

Heui

Sám nevím proč ale tenhle film je pro mě základem Vánočního programu. Přitom se nejedná o kdovíjaké dílo, ale asi proto, že Vánoční nálada z toho stříká plnými proudy. Jediné co mi zde vadí, místy vytáčí, je ten rozmazlený smrad :) za toho hvězda dolů ;) ()

malcolm

Film, ktory si rad pozriem kazde vianoce. Moja najoblubenejsia vianocna komedia, kde Tim Allen (v dabingu skvely Satinsky) s jeho hlaskami uplne sedi. Niekto by mohol namietat, ze je to moc jednoduche, ale nic zlozite sa predsa od tohto zanru ani necaka. ()

zdeny99

Tim Allen vyruší Santa Clause a ten spadne se střechy tak, že se zabije. Tim Allen si i přes Santovu smrt obleče jeho oblek a stane se z něj nový Santa Claus. A tím začíná nenáročná, ujetá, vánoční podívaná. [4571. hodnocení, 133. komentář, 62%] ()

Mary19

Jeden z mých nejoblíbenějších vánočních filmů, který o Štědrém dnu naladí na tu správnou kouzelnou atmosféru... Vřele doporučuji... 80% ()

Ydrosten

Jeden z mála vánočních filmů, který mi nijak nevadí. Tim Allen je sympaťák a je hezké ho vidět i v jiné roli než je Tim kutil Taylor. ()

helloween93

Pohodová vánoční komedie s Timem "Kutilem" Allanem v roli Santy. Opravdu zdařilé masky a skvělý výkon Tima se svými cynickými vtipy. Film vás dostane svou vánoční atmosférou. 4* ()

Tim Allen opäť Santom

Tim Allen opäť Santom

16.09.2005

Rodinná komédia Santa Clause, v ktorej sa Tim Allen nedobrovoľne stal Santom, aby objavil a pochopil "ducha Vianoc" a našiel si cestičku k svojmu synovi, sa dočká ďalšieho pokračovania. Predstaviteľ… (viac)