Svetoznámy futbalový tréner Yves Gluant sa svojím francúzskym futbalovým mužstvom práve zvíťazil nad tímom Číny. Vo chvíli, keď slávi triumf so svojimi oddanými fanúšikmi a krásnou milenkou, medzinárodnou popovou hviezdou Xaniou, je však náhle napadnutý otrávenou šípkou. V panike sa záhadne stratí jeho diamantový prsteň nevyčísliteľnej hodnoty – Ružový panter. Vražda sa stane mediálnou senzáciou číslo jeden a tajomným zločinom onedlho ožije celá zem. Prípadom je poverený hlavný inšpektor Dreyfus (Kevin Kline), ktorý sa však usiluje o prestížne vyznamenanie, o ktoré sa v minulosti neúspešne pokúšal už šesťkrát. S vedomím, že nesmie spraviť žiadnu chybu, donúti k prípadu nezdolného inšpektora Clouseaua (Steve Martin). Clouseau a jeho nový pomocník, vytrvalý a ľadovo pokojný príslušník francúzskej polície Gilbert Ponton, nasledujú sériu stôp, ktoré ich naháňajú po celom Paríži a nakoniec ich zavedú až do New Yorku. Tu sa Clouseauovi podarí zúžiť okruh podozrivých na Xaniu, odmietnutú futbalovú hviezdu zámožného majiteľa kasína. Clouseau vedie vyšetrovanie neuveriteľnými okľukami a jeho metódy sú celkom fascinujúce. Nakoniec musí s pomocou oddanej sekretárky Nicole odhaliť tvár vraha a zabrániť Dreyfusovi, aby si jeho úspech privlastnil. (TV Markíza)

J.Bakhita

Lidi to tu hodnotí dost špatně. Ale jako oddechová komedie je to skvělé. Není sice tak dobrá jako dvojka, ale když si vzpomenu na všechny komedie s Adamem Sendlerem nebo všechny ty oplzlé vtípky jiných podobných "komedií", tak tomuhle prostě nemůžu dát méně než 4 hvězdy. Tyhle komedie to totiž hluboce převyšuje. ()

zigy

odkazy tu jsou, pár imitací tu je, ale - berte to jako samostatný film! Jinak dáte odpad, z úcty k originálu....Pokud to však berete jako nový film, budete se bavit, opravdu! ()

Diego75

Steve Martin je dobrý komik a řada vtipů se povedla, ale tomuhle se prostě nedá říkat Růžový panter. Film postrádá veškeré kouzlo, které měla původní série s Peterem Sellersem. Je pravda, že jsem tenhle film čekal o dost horší, ale i tak dávám jen dvě hvězdičky, protože ve srovnání s původními filmy se tohle neskutečně liší. Je ale pravda, že se u toho člověk alespoň nenudí. ()

MRK

veľmi slabý odvar pôvodnej série. Pár dobrých vtipov, ale ináč sprcha trápností. Martin sa síce snaží a v niektorých scénach je dokonca vtipný, ale väčšinu pokazí grimasami a niekedy dojí jeden vtip dovtedy, kým prestane byť vtipný (lekcia angličtiny) knowles je vyslovene neprirodzená, reno nudný a jediný, kto ma potešil démonický Kevin Kline. Korunku tomu nasadilo totálne zmrvené finále aq trápny happy end. film poteší len v tom prípade, ak ho dostanete zadarmo. ()

zaack

Takoví skvělí herci a tak moc špatná režie a scénář. Škoda, i když jako nedělní oddychovka to jde snadno strávit. ()

Valigar

Sice místama vtipné, však celkově, když jsem si v hlavě promítal,jak na mě film zapůsobil svým příběhem, hereckým uměním a obsazením a výpravou,tak musím podotknout, že herecké obsazení ucházející, uvodní scéna v Česku, jak chválihodné. Avšak nen děj byl o ničem. pořádně ani nevím o co tam přesně šlo proto 2 stars. ()

Mr.Dark

Steve Martin neni Peter Sellers a nikdy nebude.Nesmál jsem se ani vteřinu.Nucený a nenapaditý humor nesnášim.hodně špatná napodobenina...... ()

Slimaca

Bláznivým komediím se sice většinou vyhýbám velkým obloukem ale na Růžovém panterovi mě něco zaujalo natolik, že jsem ho dokoukal a dokonce mě to místy i bavilo! 40% ()

Eddy178

Ked som po prvy raz uvidel nazov Ruzovy panter tak som si pomyslel svoje ale len tak z hecu som si to pustil no a dost sa mi to pacilo. 80% ()

Kimble

S původními filmy s Peterem Sellersem se tahle komedie nedá ani zdaleka srovnávat, ale kyselinu sírovou připravenou k případné oční aplikaci, jsem naštěstí použít nemusel. ()

tom05

Byl jsem již dopředu zaujatý proti , viděl jsem to od poloviny a ......v češtině. A nenapadlo mě , že se zrovna u tohohle filmu pobavím , jako už dloooouho ne !!! Nevím , jaké jsou dialogy v originálu , ale jazyk český je využit fantasticky ( vážený překladateli smekám ). To , co je v klasice s P.Sellersem využíváno tak málo ( dle mého názoru ) = vtipné komolení slov , bylo důvodem , že i dlouho po shlédnutí jsem se rozesmál při pouhé vzpomínce na některé z nich. Ale ať se smažíte jak chcete , někomu se tenhle humr nelíbí. ()

sidthekid

V českém dabingu příšerné. Nechápu, čeho chtěli tvůrci dosáhnout. ...vytvořili neuvěřitelně trapnou komedie... jednu hvězdu dávám za scénu s hodným a zlým policistou. ()

P@\/EL

Dost slušná komedie, která nabídne dostatek srandovních scének a trefných scének, což znamená, že je o zábavu dobře postaráno. Myslím si, že ani komolení slov v podání hlavního hrdiny tady nebylo na škodu. A je samozřejmostí, že takové velké množství komických situací nemůže být stejné kvalitativní třídy. Děj je docela předvídatelný a ničím výrazným nepřekvapí. A nakonec film skončil přesně tak, jak jsem si to představoval. ()

Martynez odpad!

Steve Martin a jeho výkon v tomto filmu zapříčinil, že jsem poprvé navštívil tyto stránky za jiným účelem než se jen podívat na hodnocení k jiným filmům a předejít tak ztrátě další hodiny a půl života. Nevim jak došlo k tomu, že jsem se na tento film vůbec začal koukat a vydržel ho až do konce. Možná scéna s Jasonem Stathamem na začátku….nevím. Tragéd Steve Martin je tady ještě otřesnější než v jiných filmech. Je pravda, že nepatří zrovna mezi mé oblíbence, ale tohle už trošku přehnal. Z tohohle filmu měli nechat jen tu parkovací scénu, nabídnout jí Smartu jako reklamu a zbytek zahodit! Trapnost střídá ubohost. Pro mě ODPAD. ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (viac)

Růžová pohroma se spoustou hvězd

Růžová pohroma se spoustou hvězd

15.08.2007

Sotva který filmový kritik se o remaku Růžového pantera se Stevem Martinem, zoufale se pokoušejícím dostihnout nedostižného Petra Sellersa, vyjádřil pozitivně. Jenomže šéfové Sony Pictures nečtou… (viac)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (viac)

Noc oživlých exponátů

Noc oživlých exponátů

22.04.2006

Jeden z členů všude dobře známé sebranky Frat Pack, Owen Wilson, už po několikáté podpoří svého kolegu Bena Stillera v novém filmu, jehož režie se ujal tvůrce Růžového pantera Shawn Levy. Dobrodružná… (viac)