Svetoznámy futbalový tréner Yves Gluant sa svojím francúzskym futbalovým mužstvom práve zvíťazil nad tímom Číny. Vo chvíli, keď slávi triumf so svojimi oddanými fanúšikmi a krásnou milenkou, medzinárodnou popovou hviezdou Xaniou, je však náhle napadnutý otrávenou šípkou. V panike sa záhadne stratí jeho diamantový prsteň nevyčísliteľnej hodnoty – Ružový panter. Vražda sa stane mediálnou senzáciou číslo jeden a tajomným zločinom onedlho ožije celá zem. Prípadom je poverený hlavný inšpektor Dreyfus (Kevin Kline), ktorý sa však usiluje o prestížne vyznamenanie, o ktoré sa v minulosti neúspešne pokúšal už šesťkrát. S vedomím, že nesmie spraviť žiadnu chybu, donúti k prípadu nezdolného inšpektora Clouseaua (Steve Martin). Clouseau a jeho nový pomocník, vytrvalý a ľadovo pokojný príslušník francúzskej polície Gilbert Ponton, nasledujú sériu stôp, ktoré ich naháňajú po celom Paríži a nakoniec ich zavedú až do New Yorku. Tu sa Clouseauovi podarí zúžiť okruh podozrivých na Xaniu, odmietnutú futbalovú hviezdu zámožného majiteľa kasína. Clouseau vedie vyšetrovanie neuveriteľnými okľukami a jeho metódy sú celkom fascinujúce. Nakoniec musí s pomocou oddanej sekretárky Nicole odhaliť tvár vraha a zabrániť Dreyfusovi, aby si jeho úspech privlastnil. (TV Markíza)

(Z)denny odpad!

Tento autorský pokyn vůbec nechápu. Pokud někdo chtěl natočit střeštěnou komedii se Stevem Martinem, tak klidně mohl natočit cokoliv jiného a pojmenovat to úplně jinak. Nechápu, proč měl někdo vůbec potřebu natočit Růžového pantera bez Petera Sellerse. A ktomu ječtě tak blbě.. ()

punk_zero

Idiota vie robiť každý. Steve Martin je v tom neprekonateľný. Také sprosté herecké výkony aké predvádzal boli na bľuvanie. Ako môže taký hlupák existovať. Do filmu by som to nedával. Ešteže tam hral jean reno, inač by som tomu dal odpad! ()

Wabank.

Přesně tohle se dalo čekat, když se obsadí do čela filmu známý tvářičky (Jean Reno, Clive Owen a Beyoncé), scénáristi jako by vypnuli mozek a začnou sázet do filmu nesmyslný scény a dialogy, ze kterých srší jenom bláboly, který jsou už tak sami od sebe trapný. Jediný pozitivum je, že v českym znění (nevim jak v originále) mluvil inspektor Clouseau jako ůplnej blázen a jeho mluva zvedá film o trochu víc nahoru. 35% ()

Al Mustafa odpad!

Mám takovou teorii, že film byl natočen proto aby dokázal, že i ten nejmíň povedený panter s P. Sellersem byl alespoň trochu vtipný. Jenom mi tam nezapadá proč k něčemu takovému natočili dvojku. ()

masiko

"-A jakou mate kvalifikaci? -Ma rodina pracuje o parizske policie uz 9 generaci. -A predtim? -I predkove byli straznici, po 200 let hlidali okoli. -A predtim?! -Pristehovalci z ruznych zemi, vsichni do jednoho policiste pane. -A predtim!!!? -Sedlaci, pane. -Hmm... Takze jste pouhy jelimanek, ktery se chce ode me necemu priucit..." Ja se u toho muzu vzdycky smichy potrhat. Ze je Lewy mizerny reziser, chapu, stejnetak ze se tu pulka lidi nemuze prenest pres to, ze remake jejich milovaneho Pantera je lepsi nez vsechny originaly a ze Martin je naprosto vyborny a prejel Sellerse ve vsech ohledech. Ale hodnoceni 50% a narocnost nekterych uzivatelu fakt nechapu. Novy Ruzovy Panter ma byt komedie a jako komedie je super. ()

IsaacNewton

Starší verzi se Sellersem jsem neviděla, tady jsem se ale docela nasmála. Lepší než dvojka, i když ono je to prašť jako uhoď... Některé vtipy byly dobré, jiné trapné, rozhodně jsem se nenudila, ale své hodnocení musím dát za celek. Steve Martin jako potrhlý detektiv Clouseau není zas tak špatný, Reno byl zajímavý. Vtip s hamburgerem pro mě jistě nejsilnější stejně jako strategie "krásné počasí" , to jsem fakt myslela, že puknu smíchy, mrtvola padající do bílého obrysu též dobrá, ale nic jsem si z toho filmu více neodnesla. Takže za 2 hvězdičky, i když dabing a celý překlad byl prostě úžasný! Tolik vtipů s jazykem, jistě nešly převést všechny vtipy z angličtiny, ale prazvláštní hatlapatlanina Clouseausova jazyka byla dobrá :-) ()

JK-Stinger

Originál do detailů neznám, ale bavil jsem se vcelku dost. Sice některé scénky hraničily s trapností, ale jako oddychová komedie působí snímek bezvadně. ()

from

KDo má rád klasického Růžového pantera s osobitým Peterem Sellersem, ať se na tuhle ubohou napodobeninu radši nekouká. Víc trapné než ftipné. ()

JohnFarst odpad!

Práve som to dopozeral za čo sa vážne obdivujem. Neviem vlastne čo iné som mohol čakať keď som vedel, že Clouseaua nehrá Sellers ale jeden z najtrapnejších komikov Ameriky Martin? No realita ma rýchlo zadupala do zeme. Spraviť z takej filmovej legendy akou je panter takýto SHIT by dokázal málokto. Shawn Levy je očividne jeden z tých nešťastníkov. Jediné plus na filme je to, že trvá "len" tých 90 minút, pretože viac by som asi nezvládol. Je to plné najpriblblejších gagov, smutne trápnych scén a totálne nezvládnutých hereckých výkonov dokonca aj takých hercov ako sú Kevin Kline a Jean Reno. Levy aj s Martinom asi stratili súdnosť keď sa odvážili takéto niečo pustiť do kín. Pametám sa, že u nás to T-com púšťal zadarmo ale až teraz chápem prečo. Jedine tak za to niekto zacáloval lebo inak by na takúto blbosť snáď nikto neprišiel. Neviem ako môže niekto mrhať peniaze na takéto niečo. Fanúšikovia originálnej série musia byť zhrození, toto fakt so Sellersovými filmami nemá nič spoločné. Komédia na ktorej sa ani raz nezasmejete. Iba ak zo súcitu. ()

Han-cock

Ako film to samozrejme nieje bohvie čo, ale ako komédia to je brutál. Steve používa strašššššne hlášky na ktorých sa jednoducho musí človek smiať. Povecte HAMBURGER... hatrabog...mahatro...hainbourg... atď atď...!!! Jednoducho to dobre zahral a jeho parťák, kto iný než Jean Reno tipical Francoa... je dobrou podporou v tomto filme. Dávam 4**** nie za nejaký úchvatný film, ale za komédiu. ()

Luqi

Martin nie je Sellers. Keď Sellers hral idiota tak to bolo prirodzene smiešne. Martin to až moc hrá a tým pádom to dosť často vyznie trápne. On je úplne iný typ herca, nemá na to. Ani scenár si tvorcovia nedajú za rámček. Síce pár kúskov bolo excelentných (za to sú tie dve hviezdičky), no zbytok trápne, predvídateľné, vtipné akurát tak pre malé deti ............... Ono ak už chce niekto siahnuť na ikonu, tak z toho väčšinou kuká prúser. Tak to tento kúsok. ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (viac)

Růžová pohroma se spoustou hvězd

Růžová pohroma se spoustou hvězd

15.08.2007

Sotva který filmový kritik se o remaku Růžového pantera se Stevem Martinem, zoufale se pokoušejícím dostihnout nedostižného Petra Sellersa, vyjádřil pozitivně. Jenomže šéfové Sony Pictures nečtou… (viac)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (viac)

Noc oživlých exponátů

Noc oživlých exponátů

22.04.2006

Jeden z členů všude dobře známé sebranky Frat Pack, Owen Wilson, už po několikáté podpoří svého kolegu Bena Stillera v novém filmu, jehož režie se ujal tvůrce Růžového pantera Shawn Levy. Dobrodružná… (viac)