V roce 1985 vznikla mimořádně úspěšná francouzská komedie Tři muži a nemluvně a v roce 1987 její stejnojmenný americký remake o třech starých mládencích, kteří za dveřmi bytu naleznou malé dítě Mary a musí se o ni postarat. V roce 1990 na úspěšný snímek navázaly další osudy neobvyklé rodinky. Opět se můžete setkat s malou Mary Benningtonovou, která má hned tři tatínky. Petera, Michaela a Jacka, staré mládence, kteří žijí pod jednou střechou společně s matkou Sylvií a malou Mary, kterou nade vše milují. Jejich "rodinný" život se zdá harmonický, i když nepříliš tradiční. Sylvie však pomalu začíná uvažovat o tom, že by se měla vdát. Jenže Jack, který je faktickým otcem Mary, se jí nejeví jako ideální partie a navíc jej oproti Peterovi nemiluje. Snaží se trojici kamarádů naznačit, jak se věci mají a že by měli odejít (tedy až na Petera), ale ti její signály neberou na vědomí. Jejich štěstí se zhroutí v okamžiku, kdy Sylvia přijme nabídku vystoupit na londýnské divadelní scéně ve hře režírované jejím přítelem Edwardem. K hrůze Petera, Michaela a Jacka však přijme nejen roli v divadelní hře, ale také Edwardovu nabídku ke sňatku a chystá se s Mary natrvalo přestěhovat do Anglie. Když se nešťastní tatínkové vzpamatují ze šoku a zjistí, že bez Mary je jejich život nesnesitelně prázdný, vydají se přes moře, aby překazili svatbu a uvedli věci opět do původního stavu. Tedy skoro... (oficiálny text distribútora)

YumiOkami

připadalo mi, že tenhle film byl kombinací čtyř svateb a jednoho pohřbu a harryho pottera. mělo to stejný vibes, podobný děj (i když čtyři svatby vyšli až PO tomhle!) a lokace (“nenávidím anglii!”). celkově se mi tato příjemná rodinná komedie líbila. a možná i víc, než jednička :) btw tom selleck byl SEXY! ()

Radyo

Nesnáším americké remaky francouzských filmů, zvláště tehdy, pokud mě ani originál nepřivedl k úžasu. Tohle pokračováni jednoho takového remaku jde ve stopách svého "povedeného" předchůdce. Jinak řečeno jsem byl zklamán. Ale možná je to i tím, že já nejsem zrovna typ, který by miloval podobné rádobyzábavné rodinné komedie. ()

hirnlego

Celkem milý remake pro ty, kteří mají rádi rodinné filmy. Na nedělní odpoledne postačí a nijak moc neurazí...(Angličany možná trochu jo, ale dá se to). ()

monolog

Je to klasická rodinná komedie podpořená dobrými herci, celkem zábavným dějem, milým příběhem a doplněná několika humornými postavičkami (viz třeba anglický sluha a "ředitelka školy, z níž již dvěstě let vycházejí nejlepší anglické dámy z dobré společnosti" včetně jí samé). Co mi ale přijde úsměvné je, že i když Amíci v devadesátým udělali druhý díl remaku, Frantíci udělali ve třetím roce (2003) druhej díl originálu. Jinak to není ani špatná ani dobrá komedie, hluchý místa se střídají s dobrými a semotamo s nějakým opravdu zábavným. Herce mám všechny vesměs rád a jak už jsem výše zmínil, tak čtvrtá hvězda je jenom pro anglického sluhu. ()

Eliott

Koukat se na to dá a je to i v celku příjemné, když není co jiného na práci a vy prostě potřebujete na chvili vypnout. Ale ten příběh už je absolutně o ničem. Tvůrci se nad tím mohli trochu víc zamyslet, než se rozhodli tuhle sérii ještě ,,podojit".50% ()

kingik odpad!

Tohle je nesmírně uhozená komedie, která je volným pokračováním remakového snímku Tři muži a nemluvně. Zesnulý Ardolino netočil nijak objevně, ale tohle je asi jeho nejméně zdařilý kousek. Původní sestava z remaku jen trapně cedí repliky a vtipe vylez. Typický produkt počátku devadesátých let. 0% ()

5150

V tomto pokračování se podařilo udržet hereckou sestavu pohromadě, což je největší plus a přestože je to v dalších ohledech (humor, písničkový doprovod) slabší, stále je to ještě hodně dobře koukatelná rodinná komedie. ()

moviesfan

Stále zábavná komedie s těmito ,,otcemi". Pár vtipných momentů nechybí a příběh je taky příjemný, i když téměř průměrný. Hodnocení: 60% ()

corpsy

Šikovnejšie a hlavne zábavnejšie pokračovanie, ktoré nepôsobí tak strojene a kŕčovito. A má to aj nosnejší a dramatickejší príbeh. V tomto prípade ale škoda, že sa nepodarilo nadviazať na komerčný úspech jedničky. ()

Riddick77

O poznání slabší než první dobrodružství "tátovské" školky, leč sympatické obsazení a špetka romantiky dělá z Tří mužů a mladé dámy vcelku pohodovou a zábavnou záležitost. Ted Danson jistě umí zahrát i tu zácpu ;-) 6/10! ()