Americká adaptace jednoho z nejúspěšnějších francouzských filmů osmdesátých let. Tři skuteční muži, kteří sdílejí velký luxusní byt, zažijí jednoho dne skutečný šok. Před dveře totiž kdosi doručil skutečné, živé, a jak se zdá tak v tu chvíli také nevratné nemluvně. V přiloženém dopise prosí nějaká Sylvie Jacka, aby se postaral o jejich malou dcerku. Malý nezvaný host přivádí zpočátku Jacka, Michaela a Petera, naprosto nepřipravené k péči o mimino, k zoufalství. Přestože jim však "mateřské" povinnosti zabírají veškerý čas a značně nabourávají dosavadní zaběhnutý způsob života plný radovánek, vlastních více či méně úspěšných kariér a večírků s přáteli, začínají si na malou Mary zvykat a když se pro ni Sylvie vrátí, zjistí, že jejich životy jsou bez ní podivně prázdné a neuspokojivé. Rozhodnou se tedy pro poněkud neobvyklé a značně radikální řešení. (oficiálny text distribútora)

P@\/EL

Ucházející film o tom, jak se parta chlapů stará o mimino jednoho z nich. I když si zpočátku počínají docela komicky a nezkušené, tak popravdě musím uznat, že si chlapi nakonec vedou velmi dobře a se vším si s důvtipem poradí. Celkový děj mi ovšem už přišel spíše slabší a ke konci filmu se už hodně vaří z vody. ()

Rex Mundi

Z amerických remakov skvelých francúzskych komédií je mi najčastejšie zle - hlavne, keď poznám originál. Vo väčšine prípadov také pokusy končia ako urážka európskeho diváka a tento film nie je výnimkou. Pôvodné francúzske spracovanie z roku 1985 patrí medzi moje obľúbené filmy, ale toto je chabá napodobenina. Ale kto vie, američanom to možno takto vyhovuje - asi tie európske filmy nedokážu bez predžutia americkými scenáristami stráviť. ()

kajas

Myslím, že francouzský originál si nikdy nepustím. Proč? Protože mi stačí tři unylé obličeje na fotografiích, zatímco pánové Selleck + Danson + Guttenberg jsou komedianti od pohledu. Jejich péče o miminko (mimochodem jedno z nejroztomilejších, které jsem kdy ve filmu viděla) je nejprve zábavná a v závěru dojemná. Příjemná podívaná. ()

corpsy

Kolosálny úspech na počudovanie. Až zamrzí, aké nie veľmi vydarené snímky sa stali hitom. TRAJA MUŽI A NEMLUVŇA byť toho príkladom. Ak sledujem komédiu, očakávam príval humoru a nie to, že sa za celý čas ani len neusmejem. Ani záver, ktorý robí z tohto filmu mix komédie a drámy, nieje emocionálne nabitý, aj keď sa prejavujú city. Snímok proste silno zastaral a môže slúžiť len ako príklad pre priemernú ukážku komerčného filmu rokov 80tych. ()

fleker

něco z historie a fiziologie... nemluvňata jsou zvláštní skupinou dvounožců, chovají se naprosto instiktivně, seró a chčijó random, kdykoli se zachce (nebo zasre), jsou prakticky nezranitelný, třeba vezmete nemluvně cihlou pohlavě, nebo ani nemusíte , hodíte ho do vody a vono samo vyplave, voni maj tu velkou vošklivou hlavu, která funguje jako bóje neboco, každopádně utopit se nedaj, proto je tak často vidáme v kontejnerech a ne třeba...v labi, žejo..jsou jako to nerozbitný auto, co se vždycky vrátí zpátky na kola, kolikrat třeba spadlo novorozene z balkonu a nic semu nestalo.. lepšíma výsledkama uz se muzou chlubit akorat opilci. malý děcka se taky casto objevujou v tech krimiseriallech, kde jedno malé dítě udusí svýho mladšího brášku polštářem, protože instinktivně cejtí, že už je rodiče nemaj rádi (i když se mu to moc a moc snažej vyvrátit).. a aniž to vlastně starší potomek tuší, reaguje v tomto případě naprosto logicky...totiž, koupíte-li si vysavač, a funguje, přece si měsíc nato nepudete koupit další jenom proto že má jiný držadlo...tím chci říct... proč by si táta s mámou pořizovali druhý dítě, kdyby s tím prvním byli spokojený...tak, a pro dnešek je toho zkoumání dětských duší až dost....a pokud by vás to náhodou zajímalo, tak ne, nemám mladšího sourozence, já už se totiž poved ()

• Film začína veľkou párty v byte hlavných hrdinov, kde sa objaví až sto herečiek. Na kasting ich dorazilo 5000, vraj bol hlavný ťahák Selleck (Peter Mitchell), ktorý ale v tej dobe nanešťastie točil niekde inde. Zato s ním vybraná stovka strávila na natáčaní tejto sekvencie štyri dni. (Raccoon.city)
  • Tom Selleck (Peter Mitchell) bol vraj ohromne nervózny vždy, keď sa mu dostalo dieťa do rúk. Neustále sa vypytoval matky dvojičiek predstavujúcich Marry, či to robí správne. (Raccoon.city)