Nikto nepozná jeho minulosť, dokonca ani on sám. Prečo sa ho však pokúšajú zabiť?
Jednej búrlivej noci vyloví talianska rybárska loď z mora muža, skôr mŕtveho ako živého. V chrbte má guľky a pod kožou štítok s číslom bankového konta v švajčiarskej banke. Trpí úplnou stratou pamäte. Postupne zisťuje, že ovláda bojové umenia, dohovorí sa v niekoľkých jazykoch a že si poradí s každou zbraňou. V zürišskej depozitnej schránke, nájde hneď niekoľko cestovných dokladov, vysokú hotovosť, pištoľ a meno Jason Bourne s parížskou adresou. A tak Márii, prvému dievčaťu, ktoré stretne, ponúkne 10-tisíc dolárov za cestu do Paríža. Až tu, s pomocou Márie, ktorej život prevrátil hore nohami, začne skladať prvé kamienky do mozaiky svojej tajomnej minulosti... (oficiálny text distribútora)

Kaučuk03

velmi ale opravdu velmi našláplý akční film, takhle dobrý scénář jsem u akčního filmu taky poměrně dlouho neviděl. Damonův výkon mě taky přesvědčil o jeho hereckých kvalitách a Potente jako "bourngirl" byla taky dobrá, i když je to němka:) ()

Utero

Nadupaná akčnárna se skvělým Mattem Damonem, která nemá zapotřebí monstrozní výbuchy aut a nereálné honičky na dálnicích a podobné slátaniny. Prostě si na nic velkého nehraje. Moc se těším až skouknu další pokračování, protože první film stojí vážně za to! ()

desolator6 odpad!

To tajomstvo celého filmu mi bolo tak jasné, až som hľadal v tom nejaký zádrhel. A nakoniec som sa mýlil. Skončilo to tak ako som si presne myslel už v prvých 30 minútach filmu. Akcia slabá, pár bitiek kade tade, atmosféra nudná. Na tomto filme rozhodne nie je nič čo by stálo za to! ()

fogs

Jeden z nejlepších akčních filmů vůbec. Nápad celého filmu se mi zamlouval už od začátku - agent, který zapomněl, a nyní se snaží zjistit, kdo byl. Jak pomalu odhaluje svou minulost, zjišťuje, že dělal věci, které se mu nyní nezamlouvají. Matt Damon mi v hlavní roli tohoto filmu naprosto sedí. Podle mě je to nejlepší díl trilogie. ()

Stíba

Velice dobrý úvod téhle skvělé trilogie dokázal bez nějaké ohromné destruktivní akce a s poměrně velkou dávkou výpravy udržet skvělé tempo a připravit pevný podklad pro dva nadcházející díly. ()

Fat'Fatal

Pěknej akční film, na kterej ale určitě brzo zapomenu. Žádná vyloženě skvělá pasáž s jedinou výjimkou, a to prvotní útěk z banky. Damon si svoje odehraje a Franka se mi moc líbila. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Kingjiri

Nejmíň zábavnej díl Bourneovy trilogie. Nejde rozhodně o špatnej počin, ale něco mi v něm oproti dalším dvěma dílům schází. Možná je to tím, že mi víc sedí styl, kterej do série vnes Paul Greengrass. Občas jsem se trochu nudil, ale zábavnejch pasáží je bez debat mnohem víc. Námět je pak výbornej, koneckonců na jeho základě vznikly ještě další dva filmy. ()

Mara97

Film Agent bez minulosti by se mohl rozdělit na dvě části. První byla opravdu vynikající. Zajímavá, napínavá, prostě jasných pět hvězd. Jenže od té doby, co se odjelo z města na venkov, se z filmu stala absolutní blbost, která už byla nezáživná a já mohl klidně přemýšlet, jaký sem napíšu komentář. Ač jsem si ještě říkal, že to můžou být čtyři hvězdy, film se postupně zhoršoval a nakonec prostě musím dát jen tři. ()

1Legend1

Zajímavý námět, příběh už mi přijde v některých fázích filmu nudnější, Damon mi navíc do té role jaksi nepasuje, ale možná jen můj osobní pocit. Nicméně dávám 3*. 60% ()

pepa3rd

Svižně ubíhající akční žánrovka, ze které si sice už druhý den budete pamatovat maximálně to, že tam někdo ztratil paměť, ale během sledování vás to napínavé odhalování minulosti opravdu baví. 75 % ()

Jakubik

Viděl jsem po několika letech znovu a musím, říct, že film je fakt skvělý. Já byl po několika letech opět napnutý až dokonce filmu. Film super utíká, pořád se tu něco děje a všechno přesto působí opravdu realistickým dojmem. Všechno je takové hezky surové. Neříkám, že je to nějaký extra klenot ale mě se to prostě líbí… ()

redwik

Nápad síce dobrý, ale ako akčný film ma nijako neohúril. Síce Matt Damon aj Franka Potente zahrali skvelo, niečo mi do toho chýbalo. Možno trochu viac akcie, možno rýchlejší spád, proste niečo. Až pri pozeraní filmu som si uvedomil, že kedysi dávno som v TV videl ako sa natáčala naháňačka na autách a spomínam si, že minuli celkom dosť áut. Mazec. ()

Kadas97

Tradičný špionážny thriller. Nemám z neho vôbec nijaké pocity, ani dobré ani zlé, proste film okolo mňa prešiel a hotovo. 6 z 10 ()

Mayers

Neurazilo ale ani nenadchlo. Pro mě takový pohodový akčňák s několika silnějšími momenty. TOP asi kámoš "z oboru" Clive Owen (i když moc prostoru nedostal) a ty bitky. 3 a půl hvězdy. ()

Schlierkamp

Americký akční thriler a zároveň první díl trojdílné série o agentovi Jasonu Bournemu, jenž při pokusu o atentát nepohodlné osoby utrpí totální amnézii a ve zbytku snímku se snaží opět najít svou identitu a minulost. V této činnosti mu dopomáhá krásná F. Potente. Film bývá často spojován s filmy o agentu 007, domnívám se však, že oč má Agent bez minulosti propracovanější a inteligentnější scénář, přesně o tolik má hlavní hrdina méně charismatu než kterýkoliv J. Bond. M. Damon mi tam prostě neseděl a jeho výkon se mi nelíbil. Za nejpozoruhodnější scény považuji automobilou honičku v Paříži a zejména Bournovo dopadení nájemného vraha - snipera na louce. Rozhodně tento akční snímek nepovažuji za špatný, avšak na víc jak čtyři hvězdy to namá ani náhodou a už vůbec mi není jasná zdejší adorace tohoto dramatu. ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

28.01.2021

Britský herec Jamie Dornan (Synchronic, Anthropoid) byl obsazen do hlavní role v připravované koprodukční limitované sérii s jednoznačným názvem The Tourist. Natáčení šestidílného seriálového… (viac)

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav