PAVLIS

50% Musí se ocenit snaha ukázat, k čemu vedou všechny ty úlevy talentovaným sportovcům. A také že příběh docela odsýpá a Samuel zase vládne. To ale nic nemění na tom, že je to strašlivě nepřekvapivá šablona, na kterou si už zítra asi nevzpomenu. 30.7.2021 - ČSFD 81% / 73% IMDb ()

PlayEasy

Vysrali jsme se na to a psycho depku jménem  Nepřítel (2013) jsme asi po čtvrthodince přepli tady na Cartera - a dostali jsme pořádnou dávku patosu, hrdinství a životních mouder… Jenže to je přesně  ten důvod, proč milujeme sportovní filmy! A S.L. Jackson je oficiálně nejlepším hercem všech dob! Brilantně ztvárnit hrdinu ve skvělém dramatu a o rok později již zářit ve veledíle Hadi v letadle - respekt, bro :) 85% ()

seba

Průměrný sportovní film s klasickou zápletkou nejdříve outsideři, poté vítězi a s hodně dobrým koučem Samuelem L. Jacksonem. Vedlejší zápletka není v českém prostředí příliš pochopitelná, protože u nás fenomén středoškolského a vysokoškolského sportu jaksi nefunguje. Jo, a basket není můj oblíbený sport, takže jen za ***. ()

LecoHej

Docela klasika, jen to že je to podle skutečný události to trochu vytrhuje z typických US filmů o chudobě v ghétech a o někom kdo jim chce s plných sil pomoct dostat se na vejšku a ne do krymu. Je to docela příjemný pokoukání. (7/10). ()

moviepill

Samuel L. Jackson sa do tohto filmu hodí ako lopta do koša (basketbalového). Správna trefa! Téma asociálov, čo majú problémy s drogami, morálkou a disciplínou, téma rodiny a školy... všetko to do seba zapadalo jemne a nehrkotalo to ako v niektorých filmoch. Scény zápasov ma síce nijak nenadchly - nie som fanúšikom basketbalu, ale inak je ten film príjemným prekvapením. Kouč Jackson (pardon, Carter) by sa hodil aj medzi školské lavice, nielen na palubovku... ()

sirrgulo

Nejlepší sportovní film? Pro mě určitě. Skvělý Samuel L. Jackson, výborně zvolená hudba a i herci hrající problémové výrostky, byli vybráni dobře. Děj se pak dá očekávat, mladíci pod vedením nového trenéra se během jedinné sezony vyškrábou ze dna. Avšak jen na hřišti. Na školu stále kašlou a tak se trenér uchýlí k nečekanému kroku. Nakonec si mladíci uvědomí, že vzdělání je stejně důležité možná ještě důležitější než basketbal. Člověk pak nesmí zapomínat na to, že snem každého mladého sportovce je dostat se navrchol, ale opravdu úspěšných je jen pár z nás. ()

Honzus

Být v roli kouče Cartera kdokoliv jiný než Samuel L. Jackson, asi bych nad touhle vcelku klišoidní podívanou i všemi těmi "velkými životními pravdami" ohrnul nos. Jacksonovo charisma však opět způsobilo, že mě (ve většině směrů jinak nikterak vyjímečný) film dokonale strhnul a zároveň donutil zamyslet se nad mým studijním přístupem. Kdybych tak uměl aspoň ten basketbal. ()

Via

Normálně filmy se sportovní tématikou nesleduju, ale tenhle mě zaujal - a to už je co říct... film o disciplíně, prostých pravidlech nejen na basketbalovém hřišti, o životě, jaký je... a neměla jsem ani pocit, že to musí dopadnout tak, jak mnozí od začátku tuší... K tomu důraz na vzdělání, které i k basketbalu patří (či obecně ke sportu), poněvadž jenom hrát holt nejde... (občas dobré hlášky: "...to nechápu, jak může být písmeno zároveň číslo?..."). Celkově dobrý film, který stojí za to vidět ;) ()

Doudik.t

Snímek Coach Carter spolu se skvělým Samuelem L. Jacksonem v hlavní roli mne opravdu oslovil. Nepopírám, že mám rád snímky, které se zaobírají podobnou tématikou. Snad i právě proto mohu bezpečně prohlásit, že tento snímek má kvalitu. Nebudu se vyadřovat o samotném ději, který je opravdu typický pro tento druh filmu, většinu zvratů ve filmu lze opravdu vycítit na hony dopředu. Zdůraznil bych však, že to není absolutně podstatné, jedná se totiž o drama ze skutečného prostředí. To co oceňuji na tomto snímku, a náročnější divák mi snad promine, je to, co film opravdu říká. Nejde zde o basketbal, to ani náhodou. Jde zde o fakt, že člověk z jakéhokoliv prostředí může dosáhnout svých snů ve chvíli kdy věří v sama sebe. Carter v tomto snímku naráží na odpor jak studentů, rodičů, tak i samotných profesorů. Ptáte se kdy? Odpověď je že ve chvíli kdy chce něco změnit. ()

simoneo

Film založený na skutočnej udalosti o charakternom správaní trénera Cartera, ktorého výborne zahral sympatický Samuel L.Jackson. Film má spád, je výchovný a nielen milovníci basketbalu si v ňom určite prídu na svoje. Dobre nakrútený film o skvelom a zaujímavom príbehu. ()

Slam7

Viděl jsem to a hned bych dával plnej počet hvězd, ale po shlédnutí Titánů musim jednu ubrat...basket je pro mě určitě nejzajímavější sport, ale nepřišlo mi to tak uplně dobře zahraný od některejch herců (alias hráčů)! Jackson jasně bez chyby, ale ostatní ho nějak plnohodnotně nedoplnili... ()

thePivl

Film, který se na první pohled zdá stejný jako tucty dalších, nakonec až tak tuctový není. Dobře vymyšlené a slušně zahrané, režie nic extra. Něco mezi 3 a 4, ale blíže to má asi ke 4. ()

megajalec

Filmy so športovou tematikou mám hrozne rád. Aj Coach Carter splnil takmer všetko, čo od tohto druhu filmu čakám. Emócie, zápal, dobré herecké výkony, silný príbeh a momenty. Áno, možno je to trochu klišé a vypočítavé, ale bolo to podané takým štýlom a tempom, že mi to nevadilo. ()