jofffo1

"Najväčší strach nemáme z toho, že sme neschopní. Najväčší strach máme z toho, že sme nepremožiteľní. Je to naše svetlo, nie temnota, čo nás najviac desí. Hrou pri stene svetu neposlúžime. Nie je nič osvieteného na tom, keď sa budeme krčiť, aby sa ľudia okolo nás cítili lepšie. Boli sme stvorení, aby sme žiarili, tak ako malé deti. Nie je to iba v niektorom z nás, je to v nás všetkých. A keď dovolíme nášmu svetlu zažiariť, nevedomky tým dávame možnosť ostatným učiniť to isté. A keď sa zbavíme vlastného strachu, zbavíme tým navždy strachu i ostatných." ()

Jordan.17

Miluju basketbal a teď jsem vyšel střední. Takže pro mě totální srdcovka, okořeněná o nějaký ten americký stereotyp tj. drogy, gangy atd. což k tomu asi už prostě patří a jako třešnička na dortu brnkání na emoce diváka, že jsem si chvílemi přál, abych se narodil v Americe :D. (psáno cca v roce 2011) ()

HenryIvan

Aj napriek tomu, že je film trochu dlhý, je výborný a veľmi veľkú zásluhu na tom má práve Samuel L. Jackson. Človek sa až divý, že vo filme od neho nepočul ani jednu F-bomb. ()

FeriusParfax

Joooo Amerika je nejlepší. Baseball je super. Tyhle hloupý holobrádky napravím. Budu mít respekt, ale budou mě milovat. MOTIVACEEEEEEE. Ufff kýč jak bič. Amerikášství mi fakt není příjemný. Baseball nemám ráda a nadutý tupý hlavy taky ne. Když si představíte typický americký film, tak je to tenhle. Coach všechny pořádně namotivuje, napraví, dostane na vysokou. Je to prostě borec. Kluci nám holt na večer vybrali film, který mi vůbec nevoněl. Tohle prostředí mi nic neříká a nedělá mi dobře se na takový blbečky, co hrají tak blbý sport, dívat. Děj byl tak předvídatelný, až to hezký nebylo. To i u některých romanťáren je děj zapeklitější než tady. ()

sledge

Dalsi americky film o sporte kde sa niekto zlepsuje. Tento zaner je u mna odsudeny na max. 2* pre nekonecnu clishe-ovitost, avsak v poslednom case to aj amikov nejako omrzelo, tak sa tento zaner sanzia niecim ozivit. Million dollar baby nezvycajnym koncom, Coach Carter presunutim dolezitosti zo sportu na jednuduchy odkaz mladezi. Samuel L. Jackson je ako vzdy famozny, hoci zo zaciatku som v nom stale videl postavu Julesa z Pulp Fiction, pre jeho chladnokrvnost v a drsny prejav v kazdej situacii. No bez jeho vykonu by som musel strhavat hviezdy, jeho zverencov ani ziadnu inu postavu by som hercami nenazval ani zo sna. Pre mna celkovo lepsi film ako Million dollar baby, pri ktorom som sa 75% filmu nudil, pre mna velmi nadhodnoteny, asi kvoli Clintovi. Mno, odbocujem uz dost, stacilo. ()

Gardenboy

Je to perfektne psravený film, ktorý ukazuje veci a problémy ohladom amerického školstva v konfrontácií so športom a žiakmi, ktorý v športe reprezentujú jednotlivé školy. Dávam 2,5* + 0,5 za S. L. Jacksona. ()

dessa

Sociální drama na pozadí úspěšného tažení basketbalového družstva. S. L. Jackson je charismatický a zásadový trenér, který z party namachrovaných kluků udělá cílevědomé muže. To vše je proloženo celkem pěknými basketbalovými momenty. Viděno bohužel dabované, překladatel by zasloužil nakopat...Např. shooting guard a point guard jsou názvy pro basketbalovou pozici, překládat to obojí termínem obránce je výsměch basketbalové terminologii... To je tak, když překlad dělají lidé, kteří ke sportu nikdy ani nečuchli... ()

Nekroskop

Samuel L. Jackson je skvělý herec, myšlenka o důležitosti vzdělání je správná, ale pořád je to film o něčem, co už tu, v různých modifikacích, bylo milionkrát. I když je to film o něčem víc než jen o trenérovi, který zvedne mužstvo ze dna na vrchol, víc než *** dát nemůžu. ()

zberatel

Jackson ked hra... da sa to pozerat, no a tu hra vyborne, vsetko ma svoje pravidla, ktore ked respektujes a riadis sa nimi mas napol vyhrate... druhy najepsi film o basketbale ktory som videl. ()

Henry Morgan

Carter jako tvrďák, který je drsný, neortodoxní, ale spravedlivý v podání L. Jacksona zastiňuje ostatní herecké výkony. Samuel se prostě do role prapodivně smýšlejících, nekonvenčních a pobuřujících rolí hodí. Celkové pojetí filmu je víceméně průměrné. Nějaké problémy, špatná sezóna, pak dobrý kouč a obrat k lepšímu, jenomže nesmíme zapomínat na Cartera. Ten tomu totiž dodává koule a glanc jakési atypičnosti v daném tématu. Jeho postava je stejně originální, jako jeho jednání. Ale dost chvály. Tohle je naprostá sportovní utopie. Bohužel. A tím nemyslím basketbalový, raketový vzestup, nýbrž zvládnutí sportu na vrcholové úrovni a zároveň zvládnutí studia s lehce nadprůměrnými známkami. Mě se to líbí, je to správné, mělo by to tak být, ostatně je to fér, ovšem systém tak nepřemýšlí a proto je to utopie. Ale vize je to nádherná. Ten paradox, že by všichni sportovci měli i něco v hlavě. ()

Jeanecek

Nic jsem nečekal a byl jsem příjemně překvapen. Trocha toho patosu by se vynechat možná mohla, ale ono to vlastně k tomuhle žánru tak nějak patří... :) ()

matt85

Nuda, klišé, Samuel. Závěrečný zápas je v rámci toho jaké emoce mohl vydolovat naprostý FAIL. Být to o 20 minut kratší, mohl by to být lepší biják. ()

Likan7

Ke sportu mam blízký vztah. A ke sportovním dramatům ještě bližší. Jackson s přehledem táhne film s dobrou režií a celkem sympatickými herci. Sice konec možná až moc hraje na city, ale to ho nijak neznehodnocuje. Pěkné překvapení. ()

mogul01

Povedených filmů ze sportovního prostředí není mnoho. Tento mezi ně rozhodně patří. Couch Carter je film, který je inspirovaný skutečným příběhem, který tvůrci zdatně dokázali přenést na plátno. Má sympatické postavy a prostě jsem si ho tak nějak oblíbil. A co je nejdůležitější? Má Samuel L. Jacksona! ()

l.u.s.s.

Our deepest fear is not that we are inadequate. Our deepest fear is that we are powerful beyond measure. It is our light, not our darkness, that most frightens us. Your playing small does not serve the world. There is nothing enlightened about shrinking so that other people won't feel insecure around you. We are all meant to shine as children do. It's not just in some of us; it is in everyone. And as we let our own lights shine, we unconsciously give other people permission to do the same. As we are liberated from our own fear, our presence automatically liberates others. ()