Ostrov

• Česko Ostrov (viac)
USA, 2005, 136 min

Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo patří ke šťastlivcům, kteří přežili kontaminaci Země a nyní žijí v rozsáhlém moderním Institutu pod neustálým dohledem. Spřátelí se tam s půvabnou dívkou Jordan 2-Delta, která je vylosována, aby se přesunula na Ostrov. Údajně je to jediné místo na zeměkouli, které není zamořeno, a všichni touží po tom, aby tam mohli odcestovat. Jenže Lincolna na rozdíl od ostatních pronásledují neodbytné otázky, na něž hledá odpověď. A když se mu podaří vniknout do technického sektoru, zjistí, že všichni obyvatelé Institutu jsou součástí děsivého experimentu s klonováním, že Země není zničená a Ostrov neexistuje. Také Lincoln a Jordan jsou klony skutečných lidí, jimž mají poskytnout náhradní orgány pro transplantaci. Dvojici se podaří uprchnout, a přestože svět lidí je pro ně nebezpečný a v mnohém nepochopitelný, vědí, že svobodu si musejí vybojovat nejen pro sebe, ale i pro ostatní vězněné bytosti určené k likvidaci… (oficiálny text distribútora)

Darren98

Mírně vědeckofantastické akční dobrodružství vyžadující přemýšlení se až na vzdálenou podobnost s Portal sérii vyznačuje mezi Bayovými filmy minimální odlehčeností. Málokdy je film nadprůměrný v každém svém žánru, a zrovna Ostrov navíc boduje skvěle výrazným obsazením v každé hlavnější roli. ()

derek007

Po dlouhé době (Skála) mě film od Baye bavil, snad až na ten hodně otravný konec. Byl bych schopen sáhnout i pro jiné vyšší měřítko. ()

Puol

Michael Bay prekvapil a rozhodne nesklamal.Vkus amerického publika bol pre mňa vždy záhadou a komerčný prepad tohto filmu mi to len potvrdil. Dobré obsadená ústredná dvolica, monumentálne akčné scény, atraktívny námet a zopár scén, ktoré nútia k "zamysleniu". Opakujem M.Bay prekvapil. ()

gumbo

60 % Typický Bay - člověk ani neví co to tam všechno lítá a bouchá, ale když na to nemyslí, tak se celkem dobře baví. ()

wakeup

Akcnim filmum jsem posledni dobou odvykl a tak snizuju hodnoceni oproti drivejsim. Ostrov zapada do rady Bayovych filmu, takze muzete cekat kvalitni? akcni zabavu. ()

paolito

Micheal Bay dokazuje že skutečně umí... Akční sci-fi jak když ho vyšije. Evan předvádí svůj stabilní dobrý výkon, krásnou Scarlett kritizovat snad ani nejde :) a potěší hlavně Steve Buscemi, můj oblíbený herec, i když tady se chová řekněme umírněně narozdíl od jiných filmů kde hraje (Reservoir dogs, Fargo, Big Lebowski)... Žádnou filosofii tu nehledejte, koneckonců to jste snad od Baye ani nečekali,ne? ()

HyneX

Na Ostrov jsem chtěl jít do kina především proto, že tam hraje Ewan McGregor. Bohužel mě odradily nepříliš příznivé kritiky. Nedávno jsem si ho pustil v poklidu doma a byl jsem příjemně překvapen. Kvalitní akční podívaná, mělo to spád. Bohužel tam bylo pár nedotažených věcí a ke konci čím dál tím víc přehnaných akčních scén. Souhlasím s názory, že by se relativně originální myšlenka dala zpracovat lépe, ale přesto jsem se u Ostrova bavil. Pokud se budete večer nudit a budete chtít na chvíli vypnout u relativně netradičního akčního snímku, Ostrov by neměl zklamat. ()

jaguar91

Velmi hezky zpracovaná budoucnost s vynikajícím (rytířem Jedi) E. McGregoram, pohlednou S. Johanssnovou a úchylným Stevem Buscemim. Film mě překvapil. Nemám rád SCI-FI, ale tohle je pecka! ()

Pradlík

Opravdu skvělé akční sci-fi poslední doby má úžasný příběh z nedaleké budoucnosti, kdy si bohatí lidé nechávají vyrábět své klony, které jim slouží jako náhradní díly pokud by se jim něco stalo. Děj vidíme prostřednictvím dvou klonů, kteří začnou vnímat, že jejich svět je něčím divný a pracně uprchnou. Svět budoucnosti je úžasně vykreslen a panoramatické pohledy na novou L.A. jen tak nezapomenu a stejně tak na ten Cadillac co stál v garáži opravdového Toma Jonese. Michael Bay má opravdu úžasnou schopnost natočit jedinečné a poutavé záběry, stejně tak jako opravdovou akci, která je na plátně pak přímo pastvou pro oči. Myslím, že tento film patří rozhodně k nejlepším, které Bay natočil a je jeden z mála od něj, kde příběh převažuje nad akcí. Skutečný skvost ve sci-fi i akčním žánru, mě však nad akcí zaujal spíše příběh. Hudba je také nádherná a to zejména v momentě kdy kloni vyšli ven a tento moment je spolu i díky tomu neuvěřitelně kouzelný. No a nakonec je tu úžasná ústřední dvojice Ewan McGregor a Scarlett Johansson, kterým to dohromady opravdu sluší. Lincoln Six-Echo: Co je to Bůh? McCord: Znáš ty situace, kdy opravdu něco hodně chceš... a zavřeš oči a moc si to přeješ? Tak Bůh je ten, co tě ignoruje. ()

Radek.SCH

Pod pojmem "letní blockbuster" si představím Ostrov. Je to akční, je to stylové a vypadá to draze. A (vyjímečně na blockbuster) to není ani moc blbé. 4* //Viděno podruhé: nuda. 3*// ()

Mary19

"Ježíš vás musí milovat! To jsem teda ještě neviděl. Pojď holka! Wow, tebe Ježíš miluje určitě!" Michael Bay natočil skutečně odlišný film, než na který jsme u něj zvyklí... A to "inteligentní scifi" :), blízce připomínající Spielbergův Minority Report... Nebyl by to ale sám mistr akce Bay, kdyby nepoužil své klasické triky a trademarky. Takže o honičku na dálnici, pompézní průlety kamery nebo o skvělé hlášky rozhodně nepřijdete. Plusem jsou navíc výtečné výkony všech herců a působivá hudba... 80% ()

MarleyCZ

Scénář a režije je sám o sobě velice zajímavý. Michael Bay si na tomto filmu dal opravdu moc záležet. Lidstvo chce žít věčně, ovšem potřebuje k tomu nové orgány, soukromý sektor se toho chytí a klonuje lidi. Ze svého klona si člověk vezme orgán, který potřebuje. Ovšem chyba v klonovaní je příčina špatného klonu, který je trochu jiný než ti ostatní. Uvědomuje si nejasnosti a s partnerkou prchá na svět, kde se dozvídá, že je jen klon. Chce osvobodit všechny klony a po nějaké době se mu to nakonec povede. Svět blízké budoucnosti na mě zapůsobil pěkně, efekty a hudba na dost dobré úrovni. Film ubíhá svižně a hladce. 5hvězdiček 92% ()

mala_kea

Páni, to zase byla jednou pořádná akční jízda. Je vidět, že se Michael Bay v této problematice pohybuje celkem s přehledem. Herecké výkony, jsou ale průměrné, protože né všem hercům přálo štěstí, že pane Beane ? osobně bych na jeho místě viděl někoho jiného a pohotovějšího. Lehce to má podobný námět jako Bournovu ultimátum, ale nelze k sobě oba kousky přirovnávat, protože každý vznikl v jiném roce. Hudba byla více než okouzlující. Děj zajímavý, ikdyž zbytečně místy moc očesaný. Říkám si, že těch 130 minut je moc, ale zároven si uvědomuju, že by nebylo na škodu ještě tu půl hodinku přidat. Jediná nevýhoda filmu je prostě taková, že jak to vždycky bývá, zlo prohraje nad dobrem a vždy se najde nějaký jedinec, který odvrátí zkázu popřípadě se po krátkém rozhovoru přidá na stranu dobra, jako to byl v tomto snímku Djimon Hounsou. On to zahrál skvěle, jen mě mrzí, že patetická zápletka se objevuje čím dál, tím víc častěji. ()

Hapretor

Ano, ano a ještě jednou ano. Líbila se mi akce - nenudil jsem se. Líbila se mi atmosféra a nápad - konečně něco originálnějšího. Líbilo se mi, jak McGregor hrál - snažil se. Líbil se mi zadek S. Johansson. Film hezky a svižně odsýpá, tedy nenudí, pobaví a je i dobře pochopitelný. Pane Bay, toto se Vám povedlo. ()

Páně

První polovina filmu byla skvělou záležitostí, ale všichni co znají Michaela Baye, tušili asi, že musí přijít změna. Ta bohužel přišla, když se film v půli zvrtnul do naprosto standardních honiček a stříleček. Je sice pravdou, že pastva pro oči i uši je to notná, ale co naplat, duši to malinko ztrácí. Škoda, potenciál tu byl. Přesto všechno je to nejlepší Bay, i přes notně hloupý konec. Co se povedlo nadmíru je skvělý soundtrack a i díky tomu poctivé čtyři. ()

agassi68

Forma dokonalá, obsah poslabšie zrealizovaný. Bay sa prejavil až v druhej polovici, keď sa dal spoznať jeho nezameniteľný výbušno-akčný rukopis. Najviac sa mi páčil Sean Bean v roli pána dokonalého a nič si nepripúšťajúceho tvorcu klonov. ()

alambert

Sice tu spousta lidí píše o dírách, chybách a nedotaženostech ve filmu, ale já musím říct, že mi vadila jen jedna věc. Nechápal jsem k čemu mělo být to "holografické centrum". No ale už mi to bylo víceméně vysvětleno a tak nemám k filmu větších výhrad. Ano já, který obecně nemám rád ani akční filmy, ani sci-fi a už vůbec ne oboje dohromady. Bude to asi tím, že ve filmu o to totiž až zas tolik nejde, tím hlavním je romantický příběh a ten je díky perfektním hereckým výkonům Ewana McGregora a Scarlett Johansson vážně příjemnou podívanou. ()

KHkomiks

Pokud máte rádi akční a sci-fi filmy, tak tenhle jako snad jediný od Michaela Baye stojí za shlédnutí. Začíná to zvláštně, ale pak se to rozjede a nezastaví. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (viac)

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (viac)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (viac)