Ostrov

• Česko Ostrov (viac)
USA, 2005, 136 min

Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo patří ke šťastlivcům, kteří přežili kontaminaci Země a nyní žijí v rozsáhlém moderním Institutu pod neustálým dohledem. Spřátelí se tam s půvabnou dívkou Jordan 2-Delta, která je vylosována, aby se přesunula na Ostrov. Údajně je to jediné místo na zeměkouli, které není zamořeno, a všichni touží po tom, aby tam mohli odcestovat. Jenže Lincolna na rozdíl od ostatních pronásledují neodbytné otázky, na něž hledá odpověď. A když se mu podaří vniknout do technického sektoru, zjistí, že všichni obyvatelé Institutu jsou součástí děsivého experimentu s klonováním, že Země není zničená a Ostrov neexistuje. Také Lincoln a Jordan jsou klony skutečných lidí, jimž mají poskytnout náhradní orgány pro transplantaci. Dvojici se podaří uprchnout, a přestože svět lidí je pro ně nebezpečný a v mnohém nepochopitelný, vědí, že svobodu si musejí vybojovat nejen pro sebe, ale i pro ostatní vězněné bytosti určené k likvidaci… (oficiálny text distribútora)

sskrblik

Téma klonů není určitě něčím novým ve světě filmu. Ostrov má ale několik předností. Vcelku zajímavý příběh, skvělou kameru, hudbu a nechybí mu strhující akce. Nejedná se tu sice o velkolepý zážitek, nýbrž o solidní akční film s dobrou, mírně deprimující atmosférou. Potěšili mne po herecké stránce McGregor a Buscemi. ()

Allenka

Nápad filmu se mi moc líbí - v budoucnu budeme pěstovat lidi na orgány. Netradiční a zajímavá myšlenka. Provedení je horší - ty honičky po městě jsou nekonečně dlouhé. A závěr? Pardon, tam je něco trochu nedomyšleného, jak by to násladně podle pánů tvůrců mělo fungovat? Všichni budou šťastní a na světě se holt objeví pár tisíc dvojníků? ()

Brain-D

Zajímavý přitom jednoduchý nápad, který si ze začátku hraje s divákem. Přitom je to jednoduché jak facka a je to další akční sci-fi od Baye. Po akční a vizuální stránce je film promakaná věcička. Bohužel Bay se soustředí tak na akci, že má docela nápadité chyby a nedokáže citově dojmout. ()

harryy

Téma klonovania bola už viacej krát sfilmovaná málokedy však úspešne a Ostrov bohužiaľ nie je výnimkou.Čo je horšie po úteku z bunkra, Ostrov okamžite vyhodí z okna akúkoľvek snahu o vážne sci-fi stane sa prostou naháňačkou s kopou akcie a špeciálnych efektov.Čo vlastne z Ostrova ostalo? V podstate pomalá a nie moc zaujímavá prvá polovica kde sa zase raz ukazuje že Michael Bay to vie viac a lepšie s akciou a kamerou, než s charaktermi a hercami, ktorá sa hrá na vážne sci-fi no v skutočnosti nemá nielenže originálnu ideu, ale ani ukradnuté nápady nedokáže dobre predať... 55% ()

fefee

Sci-fi plne nabité akciou, zaujímavým príbehom, vizuálnou kamerou, efektami a neskutočne našlapanou hudbou, čo viac dodať, škoda tej drobnej naivity pri už prehnanej scéne pádu z mrakodrapu, a nebyť až takého výrazného happy endu bolo by to za 5*. ()

Prekarkar

Skoro profesionálně vytvořená slátanina. Nápad není špatný, ale špatně natočený a režírovaný. Kamera se nevyhnula základním chybám. Snad jenom hudba se podařila a stála za to. ()

liuk

Tak jsem rád, že si to u mě Bay trochu vyžehlil. po tragické rádobyvtipné akční komedii Mizerové 2, se naštěstí vrátil k čisté výborné akci, v tomto případě řiznoutou sci-fi, kterou nám předváděl v jeho nejlepším a zároveň jednom z nejlepších akčních filmu devadesátých let, tedy ve Skále. Ano, jsou tam nelogičnosti, hodně ohrané drsňácké hlášky ("You really are special, 6 Echo", "My name is Lincoln"), vykradené filmy (Smrtnosná zbraň 4, Mizerové 2), ale vcelu to působí jako velmí vydařený akční film, který se mi líbil více než například Já, Robot. Jeho hlavními devizami jsou krásné exteriéry, jak přirodní, tak městské, kamera (spíše u neakčních scén, u akčních je přecejen někdy zmatená) a výborná hudba. Celkově tedy 3,5*, spiše k těm čtyřem. ()

davidek

Vynikající počítačové efekty. Dá se říct, že 2 1/2 hvězdičky dávám za efekty a 1/2* za nápad, ale jinak absolutní béčko. Po pádu uvnitř světelného bilboardu ze sedmdesátého patra padnou oba hlavní hrdinové do sítě a nic jim není. Chtělo se mi říct, že jsou opět neprůstřelní, ale ten stavitel to řekl za mě a krásně: "vy jste teda měli štěstí". ()

Macbeth

Po Skale mi Bay dokazuje, ze mne jeste stale dokaze zabavit. Zapletka je zvolena zajimave, efekty na mne zapusobily, soundtrack se mi take libil, herci hrali. Vadou jest vlozene; a navic prilis okate; reklamy ruznych spolecnosti, taktez nedotazene chyby v deji (kdo jich najde vice?). Velice mne prekvapila vyvazena dynamika deje, ktera me dokazala v jednu rano po narocnem dni probrat, a nenechat do konce filmu usnout. ()

Bagr_007

Michael natočí úplně všechno stejně, ať se jedná o akční komedii, válečný film nebo sci-fi. On si prostě nemůže pomoct a pořád machruje se svými kamerovými oblety, efektními záběry na postavy zblízka od země a parádními zpomalovačkami. To mi ale vůbec nevadí a naopak to mám rád. Z čeho ale už tak nadšený nejsem jsou akční scény, které jsou tentokrát hodně nepřehledné, a to především díky brutálně rozklepané kameře a rychlému střihu. Dokonce si dovolím tvrdit, že v Ostrovu jsou nejslabší ze všech filmů, co Michael natočil. Navíc scénář je sice Bayových kousků nejchytřejší, ale to stále znamená jen o trochu méně hloupý než v jeho předešlé tvorbě. Ale nemyslete si, že se mi to nelíbilo. Ewan McGregor a Scarlett Johansson je pro mě hodně hvězdná dvojice a nevědomost jejich postav mě nemálokrát pobavila. Celý film je prostě docela hodně zábavná jízda i přes tu rozklepanost, takže s klidem dávám 70%. ()

Gerret

Tento film na mě vážně zapůsobil, režie Michaela Baye je fascinující s velice zajímavým námětem, skoro vůbec nic jsem od toho neočekával jen jsem měl možnost se na to podívat a vidím že jsem udělal dobře. Ze začátku to byl film plný tajností ale postupem času to všechno vyplynulo na povrch. Hodnocení 90%. ()

JoseBenes

Silně podhodnocený film. Pustím si ho, když chci vidět oddechovku...a ta hudba Jablonského je naprosto nebeská. Nedivím se, že ji použil Cameron do traileru k Avatarovi. ()

toyrider

Obraz manipulace v dnešním světě umístěný do tohoto prostředí.Dobrý film s emotivním koncem, jak jinak, když vše doprovázela hudba Steva Jablonskyho. ()

Ichabod

Nic nevypadá v reálu tak pěkně jako to co dokáže nasnímat Bay ve filmu, i překrásná Scarlett tady vypadá jako absolutní Bohyně a záběry z lodě na konci jsou nefalšovaným rájem klonovaného Adama a Evy. Pětiminutová honička po městě strká po pěti letech do kapsy Nolanovo TDK a prakticky si nedovedu představit lepšího ryze akčního režiséra než vycíděnou precizností nás rozmazlujícího Baye. Snad se někdy vrátí od Termosek zpátky. Vedlejší role jsou absolutním trademarkem cool desetisekundových momentů, které sype Bay z rukávu s nadřeným tahem na branku z reklam (obsluha u pultu s jídlem, nedočkavý pilot helkoptéry, žoldáci), kde jsou postavy prakticky ikonické a zcela podléhají Bayovo univerzu, které sice recykluje, ale do Transformers 2 se nikdy nepřejedlo. Zvedám na pět, technická kvalita filmu je referenční a obrazové filtry přes napodobeniny nikdo zaměnit s Bayem stále nemůže a sound design je jak od Spielberga či Abramse = špičková kvalita. ()

Dreadd

Bay se nesnaží překvapit, snaží se bavit pořád tím samým. Chce předvést skvělé akční scény (což se mu hodně daří), záběry, které vás zatlačí do sedačky a přinutit vás zapomenout, že se příliš nevěnuje rozvíjení děje. Občas se mu to daří, zde však začíná hodně zlehka a následný zběsilý přechod do nekončících honiček působí trochu jako pěst na oko. Měl by raději zůstat u bezduchých akčňáků, to mu jde a ne natočit film, který se nám snaží namluvit, že je jiný a odhalit svou pravou tvář až v půlce filmu. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (viac)

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (viac)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (viac)