Černí andělé

všetky plagáty
TV spot 3
Horor / Mysteriózny / Thriller
Česko, 2001, 7 h 2 min (Minutáž: 51–53 min)

Scenár:

Ivan Hubač

Ladislav Frej st., Saša Rašilov nejml., Petr Kostka, Rudolf Hrušínský ml., Barbora Hrzánová, Vladimír Dlouhý, Stella Zázvorková, Jiří Schmitzer, Vladimír Škultéty, Ivana Chýlková, Marek Vašut (viac)

Osmidílný cyklus kriminálních thrillerů, vyprávěných "zevnitř", bez přispění detektiva, a často i s minimální asistencí policie. Jednotlivé příběhy jsou nazírány optikou některé z hlavních postav. Tento přístup dává autorovi scénáře Ivanu Hejnovi mimořádnou svobodu při výběru témat příběhů i volbě prostředí, ve kterých se odehrávají, což jednoznačně přispívá k vysoké atraktivitě jednotlivých epizod. (Česká televize)

Recenzie používateľa kajas k tomuto seriálu (8)

Černí andělé (2001)

Jako celek rozhodně velmi zajímavý televizní počin. Některé příběhy lepší ("Pokoj bez oken"), jiné docela tragické ("Červená karta"). ()

Červená karta (2001) (E01)

Za mě rozhodně nejhorší epizoda "Černých andělů". Ten filozofický a náboženský podtón mi vadil opravdu dost. ()

Pokoj bez oken (2001) (E02)

Renč umí. Výborný atmosférický horor doprovázený děsivou hudbou a skvělým duem Dvořák + Vilhelmová. ()

Trosečník (2001) (E03)

Řezníček ukázal, že patří mezi opravdu výborné herce. Psychicky narušeného "trosečníka" jsem mu sežrala i s navijákem. V rámci série se ale jedná spíše o průměrný příběh. ()

Experiment (2001) (E04)

Při premiérovém vysílání "Černých andělů" jsem byla ještě malé škvrně a největší strach jsem cítila právě při této epizodě. Chýlková umí hrát nejlepší bestie ;). ()

Requiem (2001) (E05)

Spíše slabší epizoda cyklu "Černí andělé". Schmitzera příliš nemusím... ()

Azyl (2001) (E06)

Po letech si připomínám cyklus "Černí andělé" a překvapuje mě, jak málo je reprízován. Ve své podstatě smutný příběh se skvělými hereckými výkony Hrzánové (nemám ji vůbec ráda, ale její herecké kvality uznávám) a Dlouhého. ()

Help For You (2001) (E07)

Teda čekala jsem všelicos, ale taková pointa mi vyrazila dech jako dlouho nic. Bezpochyby nejlepší epizoda cyklu! ()