Mezi námi žijí i Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy, kteří magickou sílu těží z lidské energie. Její používání upravuje Dohoda, kontrolovaná Inkvizicí. V souladu s ní každé dobro musí být vyváženo zlem. Síly Tmy brání právo na neomezenou svobodu lidských činů a pravdu o kruté realitě, síly Světla neustále zvažují, zda svými skutky nevyvolají stupňování nežádoucích následků. Aby se nevymkly zavedenému řádu, vydávají i licence upírům, sajícím lidskou krev. Svou misi realizují Hlídky Světla a Tmy rafinovanou kombinací zásahů a v konstelacích, které připomínají souboje práva se zločinem či rejdy rozvědek. Nerozhodné výsledky jejich permanentní konfrontace pak připomínají situaci světa s jeho neutuchajícími konflikty a nejistotami, zmatením mravních hodnot. Atraktivní způsob zpracování oslovuje zejména mladé hlediště. (oficiálny text distribútora)

Idoviren

Četla jsem Noční hlídku už jako knížku a v některých věcech jsem se trochu ztrácela. A Noční hlídka jako film, je ještě nesrozumitelnější. Bere si s předlohy věci, které se nenamáhá divákům vysvětlovat, ukazuje jim něco, čemu nemohou bez předchozího přečtení porozumět. Dokonce ani já sama jsem si nebyla v mnoha věcech jistá. Noční hlídka je neuvěřitelný chaos, který se mi ale přesto líbí a já pořád doufám, že jednou v něm přijdu úplně na všechno. ()

pold odpad!

Takže tu máme několik v řadě stojících problémů. 1. Předloha, která přes parádní spád a atmosféru stojí za prd - jedním zásadním problémem, totiž že vrcholem příběhu je naprosto nepochopitelné "demaskování" všech zásadních postav. Jako jo, finta "není to ten za koho se vydává" je fajn nápad, ale musí to mít aspoň náznak logičnosti (což noční hlídka nemá) a nesmí se to týkat všech postav. 2. Pak tu máme scénáristu, který se řídil stylem "zpracuju každou třetí stránku předlohy", což z předlohy již tak nepochopitelně zmatečné vytvořilo totální mišmaš. 3. Střihače pracujícího systémem random. 4. Last but not least, režisér, který se zjevně před první klapkou sťal jak mužik a nevystřízlivěl do dotočné. Resumé - ruský sklon odfláknout cokoli, na co sáhnou, z toho čiší v každém myslitelném odhledu. ()

Franki69

Ve své byl tenhle film obrovské překvapení. Ruský „Matrix“ vycházející režisérské hvězdy Timura Bekmambekova (později můj velmi oblíbený Wanted). Občas si nechám doporučit kamarádama z větším filmařským rozhledem… a tohle byl jeden z dobrých tipů, stejně jako třeba později Durak). I po těch letech je Noční hlídka o věčném boji dobra se zlem opravdu dobrý a můžu ho doporučit. Pokud vám tedy nevadí reálie Moskvy 90.let, dunící ZILy, ušanky a vaťáky. I takhle se dá natočit dobrá temná fantasy. Timur (Bekmambekov) a jeho parta získávají 85%. *** Po celosvětovém úspěchu Noční hlídky bylo stejným týmem natočeno pokračování, Denní hlídka. S násobným rozpočtem a s tolika efekty, postavami a stopáží, že původní kouzlo příběhu střetů Jiných lidí o osud lidstva, zůstalo ukřičeno nekončící kaskádou stále více nečekaných a expresivních situací a zápletek. S příběhem Noční hlídky ale souvisí a uzavírá ho, takže to když tak budete muset vydržet...ale čeká vás fakt těžkej večer. Denní hlídka za 45%... ()

makous

Velmi příjemné překvapení. Plno dobrých nápadů a vizuální stránka je cool. Ale asi to bude chtít počkat i na další díly, protože zatím v tom mám trochu zmatek :-))) ()

Warapeidza

Zmatené, autoři jakoby nepočítali s tím, že na to bude koukat někdo, kdo nečetl knížky... Ale má to spád, a nápad jako takovej je podle mýho naprosto super... Rozmezí mezi 3-4 hvězdičkama, za nádhernej konec s příslibnem pokračování se nakonec přikláním ke čtyřem... ()

Valigar

Po odchodu z kina z tohoto filmu jsem byl úplně uchvácen a těšil jsem se na přečtení knihy. Mé zjištění bylo takové, že se potvrdila dlouho prosazovaná pravda, že kniha je lepší než film.Spozoroval jsem, že film Noční hlídka, je vlastně jenom první ze tří povídek z knihy Noční hlídka. Ještě tu trochu zabrousím do druhého dílu, který jsem už zkoukl a druhý díl je třetí povídka z knihy Noční hlídka, takže jestli se Vám Noční hlídka líbila a chtěli by jste víc jako já, tak si všechny hlídky přečtěte. Doporučuji to a opravdu to stojí za to. ()

Jirka1111

Očekával jsem super film, ale dostal jsem hloupou slátaninou, která byla naprosto nezaslouženě do nebes vynášena. Dávám 2 hvězdičky za speciální efekty. ()

aronofsky

Když už i Rusáci můžou natočit něco takového, proč musí mít Češi pořád ty svoje rádoby civilní komedie? Nepochopím. Ano, Bekmambetov se dopustil řady chyb a kdyby něco takového natočili Američani jen bych se jim vysmál, ale za odvahu si zaslouží něco víc, než jen odpad! ()

Arren

Popravdě, nemůžu se zbavit pocitu, že jsem počátkem filmu vstoupil doprostřed rozečtené knihy a někde desítky stránek před koncem jsem opět vystoupil. Nejhorší ovšem je, že to celé vypadá jako účel. Ten kdo znal knižní předlohu se bavil asi mnohem víc. Unikal mi smysl všech pravidel světa, který mi byl líčen a nejsem si přímo jist, jestli by to tak mělo být. Na druhou stranu ale musím říct, že atmosféra daná Noční hlídce je tak temná, že mě poutala k obrazovce jako magnet. Možná je to i prostředím současného Ruska, které v několika ohledech není až tak odlišné od toho nám dobře známého. Možná že autorům šlo o zviditelnění předlohy a dotažení diváků k jejímu alespoň prozkoumání, možná ne, u mě to tak ovšem bude. Ruská napodobenina Matrixu s poněkud hrubší a realističtější atmosférou ve mě dobrý dojem zanechala. Uvidím, jak to bude po přečtení knihy. ()

Lea.inJuly

Parádně za ****+, už jen proto, že to není žádná americká sr...a (protože těch je 95% na jedno brdo). Stejné okoukané efekty, stejný okoukaný děj (ať už je to mimozemské, upírské - ačkoliv zde se též objevují, vlkodlačí, se zombíky, či jiné). Z tohoto ruského počinu je skutečně znát, že to je jiná lahůdka. A i když se to tady moc nelíbilo, já velmi oceňuji:) ()

veere

Musím říct, že se mi to líbilo, je to jiné než západní produkce, a i přes nudné chvíle (zvlášť útrpný začátek) se to rozvine do obdivuhodného příběhu a začne dávat smysl. Může se to zdát nepřehledné až zmatené, ale pokud pochopíte vnitřní logiku (nebo přečtete knižní sérii), rozhodně se neztratíte a budete si tu jízdu užívat. ()

ste

Děj byl zmatečný, postavy nesympatické a atmosféra nulová. Trochu to zachránil konec, ale celkově jsem čekala víc. ()

Hacune

Na mě to bylo asi moc překombinované či co. Záběry byly zmatené a často se z nich nedalo skoro nic rozpoznat. Jedna dějová linka zůstala otevřena, ačkoli mi nepřišla zase tak originální a druhá, která byla o několik stupňů zajímavější, byla trapně (a nudně) ukončena v jediné vteřině. Přesto se mi velice líbilo zpracování a trochu "Jiný " pohled na upíry. Navíc to celé bylo temné a staré komunistické sídliště i metro tomu dodaly skutečně grády. Jen ti komáři...fuj jak já je nesnáším! ()

Mrtvobog

Svojské, svojské, svojské. Experimentovanie medzi históriou a súčasnosťou. K tomu dynamickosť, farebnosť, špinavosť, drsnosť. Boj medzi Svetlom a Tmou. Strhujúci Bekmambetov, chcelo by to aj ďalšie pokračovania okrem Dennej hliadky. A inak, Pattinson by v tomto filme neprežil ani minútku! ()

Anatar

Nebýt některých příšerných akčních scén jako jsou honičky v náklaďáku, nemohla bych téměř nic vytknout.Přesto hodnotím vysoko za zvláštní atmosféru, kterou film dýchá. ()

Kaede21

Toto je asi pokus sfilmovať nesfilmovateľné. Pre niekoho kto nečítal Lukjanenkovu knihu je tento príbeh absolútne nepochopiteľný (aj keď sa ten filmový od knihy v mnohom odlišuje, ale základné pravidlá sú myslím rovnaké). Ale ono sa to asi ani lepšie filmovo podať nedalo. Navyše si myslím, že sa s Konstantinom Chabenským do Antona úplne trafili. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (viac)

Timur Bekmambetov v Hollywoodu

Timur Bekmambetov v Hollywoodu

09.12.2005

Ruský režisér Timur Bekmambetov si získal velmi příznivé ohlasy za svou drsnou sci-fi Noční hlídka. Ta posbírala, kromě řady pozitivních kritik, několika ocenění, $15 mil. i smutný statut… (viac)