Obsahy(1)
Pohádková tvorba Josefa Štefana Kubína, podivuhodně originální a bohatá po jazykové stránce i v rozvíjení dějových motivů, patří k trvalým hodnotám literární tvorby. Z bohatého Kubínova odkazu jsme vybrali drobnou pohádku o Amálce, která se trápila, že jí osud nenadělil hezkou tvářičku, ale jak už to v pohádkách bývá, štěstí si jí našlo právě včas. A ani tak moc dlouho čekat nemusela. (oficiálny text distribútora)
(viac)Hrajú
Taťjana Medvecká
Československo
Najlepšie filmy:
Naši furianti (1983) (divadelný záznam)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Jako bychom se ani neznali (1982) (divadelný záznam)
Petr Štěpánek
Československo
Najlepšie filmy:
Hamlet (1986) (divadelný záznam)
Prípady 1. oddelenia (2014) (seriál)
Noc pastýřů (1993) (TV film)
Blanka Bohdanová
Československo
Najlepšie filmy:
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Ryba ve čtyřech (1987) (TV film)
Romeo, Julie a tma (1959)
Eva Svobodová
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Dobrý vojak Švejk (1956)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Páni kluci (1975)
Oldřich Vlček
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Hamlet (1986) (divadelný záznam)
Rok na vsi (1995) (divadelný záznam)
Zadržitelný vzestup Arthura Uie (1979) (divadelný záznam)
Ludmila Píchová
Československo
Najlepšie filmy:
Těžká Barbora (1960) (divadelný záznam)
Alexandr Dumas starší (1970) (seriál)
Dívka na koštěti (1971)
Jaroslava Pokorná
Československo
Najlepšie filmy:
Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (divadelný záznam)
Soudné sestry (2007) (divadelný záznam)
Prípady 1. oddelenia (2014) (seriál)
Blanka Waleská
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Kladivo na čarodějnice (1969)
Ako vytrhnúť veľrybe stoličku (1977) (TV film)
Alexandr Dumas starší (1970) (seriál)
Ludmila Vostrčilová
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (divadelný záznam)
Dům na nebesích (1984) (divadelný záznam)
Přišel na večeři (1981) (divadelný záznam)
Josef Čáp
Československo
Najlepšie filmy:
Zadržitelný vzestup Arthura Uie (1979) (divadelný záznam)
Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou (1978) (TV film)
Orfeus v podsvětí (1980) (TV film)
Lída Klímová - Grossmannová
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Tajemství velikého vypravěče (1971)
Svatební cesta (1938)
Miláček pluku (1931)
Petr Svojtka
Československo
Najlepšie filmy:
Tri oriešky pre Popolušku (1973)
Královská hra (1980) (TV film)
Zadržitelný vzestup Arthura Uie (1979) (divadelný záznam)
Eva Hrušková
Československo
Najlepšie filmy:
Popelka (1969) (TV film)
Sněhurka (1978) (TV film)
O štěstí a kráse (1986) (TV film)
Milena Kleinerová
Československo
Najlepšie filmy:
Případ pro začínajícího kata (1969)
Kat nepočká (1971) (TV film)
Pohádka o drakovi (1972) (TV film)
Zuzana Mixová
Československo
Najlepšie filmy:
Příbuzenstvo (1979) (TV film)
Dnes v jednom domě (1980) (seriál)
Noc oranžových ohňů (1974)
Jiřina Třebická
Československo
Najlepšie filmy:
Skřivánci na niti (1969)
Dobří holubi se vracejí (1988)
Lásky mezi kapkami deště (1979)