Mladý vedec Bruce Banner doplatil na genetický experiment, ktorému ho v detstve podrobil nezodpovedný otec. Vojaci z neho chceli urobiť supervojaka, čo im nevyšlo - Bruce je neovládateľný. V emotívne vypätých momentoch samení na zúrivé a neovládateľné monštrum, ktoré zničí všetko navôkol. Preto utiekol do Brazílie, kde sa skrýva a učí sa sebaovládaniu. Na jeho strane stojí priateľka Betty, jeho protivníkom je Bettin otec, bezcitný generál Ross, ktorý sníva o zmutovaných vojakoch pre vojnové ciele. Ross poverí supervojaka Emila Blonského, aby Bruca našiel a priviedol z Brazílie späť do vojenských laboratórií. Aj vojak Emil Blonsky je ľudské monštrum, ktoré má v sebe generálom vynájdené sérum. Bruce sa teda znovu dobrovoľne mení na monštrum, aby mohol bojovať so zabijakom Blonskym, ktorý pustoší všetko okolo seba. (TV Markíza)

Bounded

Edward Norton není špatný herec (ba naopak), ale kromě ambice přidat si do seznamu hraných rolí komiksového hrdinu nějak nevidím tu pravou motivaci pro roli. Scénář je totiž čirý průměr. William Hurt je suchopárný prd a Tim Roth se snaží sec síly stačí, scénář ho ale drží v okovech blbého charakteru (hlavně v závěru). Kladem zůstává svěží akční úvod v Brazílii a Liv Tyler, které to asi v žádném jiném filmu tak neslušelo. V kontrastu k CGI je to ale někdy opravdová hrůza (viz Hulk za děště v jeskyni). ()

DadysGirl

I přes jiné obsazení je dvojka obstojným pokračováním... Jsem zvědavá na jeho úlohu v Avengers... Ještě mi chybí Capitan Amerika a jdu na to... :) Každopádně Hulka 3 bych také uvítala... tak šup šup... A Liv prosím ponechat!!! ()

Lilien

priamočiary príbeh bez štipky prekvapenia, miestami hlúpe bečkové dialógy. Norton sa mi pre úlohu Bennera absolútne nehodil, bol vychudnutý skôr ako pre film Pianista. Ale úplná katastrofa to nebola film bol svižný, akčný no efektmi mi to prišlo o niečo slabšie ako prvá časť. No plne som si vychutnal tú zelenú obludu. ()

freyinec

Prvního, koho by měl Hulk nakopat, by měl být scénárista. Je to vůbec možné aneb jak může film s obrovským potenciálem a skvělým hereckým obsazením skončit s naprosto přímočarou a nudnou zápletkou a rádoby megaakcí. Všechno špatně. Až na Nortona. To je frajer, Avengers by mohli bývali být ještě o píď lepší. ()

TEKAS

Nevím čím to je, ale stále se nikomu nedaří natočit skutečně dobrý Hulk. The Incredible Hulk je lepší než Hulk z roku 2003. Edward Norton mi do role pasuje víc, vizuálně je Hulk také lepší než předchozí verze. Avšak především na začátku mi přišel málo zuřivý, přespříliš sebekontroly. Líbilo se mi ovšem, že halili přeměnu a samotnou podobu Hulka do stínů a obrysů, což v továrně dodalo Hulkovi příjemný rozměr tajemna. Také mi přišli moc pěkné dva detailní záběry :) Jinak je to bohužel opět průměr (ovšem finální entrée Starka a jeho scéna neskutečně pozvedly moji náladu). ()

Zeldur

Hodně dobrý film. Jen Tim Roth mi tam jaksi neseděl, dokázal bych si v jeho roli představit třeba Dolpha Lundgrena, nebo někoho podobného :) ()

kyLuke

Pro mě určitě nejhorší film z řady Marvelovských hrdinů , kteří se pak sešli v Avengers . Naštěstí celý film zachraňuje výborný Edward Norton a slušné triky . Jinak bych šel asi i níž . ()

Godhaj

,,This will protect you for yourself.“ Hulk mi přišel hrozně nezajímavý. Nejvíce mě zaujaly asi logické chyby, kterých se vyskytuje opravdu hodně, a jsou do očí bijící. Například neschopnost generála najít hlavního hrdinu, který navíc komunikuje přes internet a stýká se s jeho dcerou, to je už je po Bournově sérii docela trapné. Všechny akční scény mi přišly hodně umělé a strojené. Speciální efekty byly špatné, například vrtulník působil spíše jak z lacinější počítačové hry. Aspoň, že herci byli sympatičtí. Edward Norton to uhrál se ctí a Liv Tyler pořád srandovně šišlá jako elfka. ()

vZeč

Dost slušné GP. Zpětně vzato dost nemarvelovská věc, u které to není na škodu. Krásně přímočaré, klišoidní i debilní, ale není čas, protože neděj uhání dopředu, Norton je sympaťák a Rothův záporák je vynikající svině, co by si zasloužila klidně vlastní film (do přeměny). Vytýkal jsem neděj, primitivní postavy, primitivní absolutně všechno, všechny záměry, zápletky i podzápletky a teď to nedokážu neocenit. Ambice jsou srandovní, snaha o wow efekt velmi srandovní a je prostě vidět, že tvůrci chtěli natočit ambicioznější film, ale výsledek je aspoň v nějakém směru zábavný. Ze dvou hvězdiček zvedám na tři a nazvu je silnými třemi. Buď mám dneska dobrý den, nebo je ten jednoduchý tah na branku bez snahy o ukotvení v mytologii a odkazování na tři prdele věcí prostě příjemné osvěžení. Tímto zatím prohlašuji druhého Thora za nejhorší film Marvelu. ()

fallanga

Druhý v řadě MCU je Incredible Hulk, který asi dějově navazuje na Hulka z 2003, ale ten film byl tak špatný, že ho z MCU prostě vykopli? Co já vím, hlavní je to, že tady dostáváme Bannera, který už má nějaké zkušenosti a snaží se naučit kontrolovat svou sílu. Odpadá tím pádem další ukrutně nudný origin a místo toho si můžeme užívat velmi pěknou vojenskou akci a naprosto brutálního a nasraného berserka, kterým Hulk je. Teda, do doby, než svou sílu dostane částečně pod kontrolu. Potom se z akčních scén vytratí ta pudová surovost, která první dvě bitky dělala tak dobrými, a nastává už poměrně okoukaná a ne moc dobře natočená rutina. Finální mlátička dvou přerostlých zrůdiček nemá tedy ani špetku kouzla, je to něco za co by se mohl stydět snad i Uwe Boll. Je škoda, že v následných Avengers nevidíme toho správného brutálního Hulka, který mlátí co se hýbe, a místo toho vidíme pouze silného zeleného mužíka, co je sice nějakým způsobem nasraný, ale zároveň se kontroluje. ()

BrianMorello

K této "marvelovce" jsem se dostával řadu let, a vzhledem k mému zhnusení z filmové verze z roku 2003, se mi k ní vůbec nechtělo. Hodnocení také nenapovídala zrovna prvotřídní podívanou a abych pravdu řekl prvotřídní podívaná se ani nekonala... ale.. Dostal jsem příjemné překvapení a velice koukatelný film. Postava Hulka je tu využita zatím asi nejlépe. Není vidět zase tak moc jak jsem čekal a jeho "lidská" verze je díky Edwardu Nortonovi velice sympatická. Navíc solidní triky a slušný záporák. Zajímavá je i vážnější atmosféra, než jakou známe z pozdějších filmů z "MCU". ()

Knor

Hulk je hodně drsnej, na jeho ničení se těším a rád ho sleduju. Další dobře zvládnutá část marvelovské rodiny. ()

Shanen29

Jsem celkem spokojen,nečekal jsem žádnou bombu,ale je to oddychový koukatelný film,jako každý od Marvelu,trikově zvládnutý a herecky dobře obsazený. ()

Scraffy

Au, tak tento Hulk ma bolel. Všetko to komixove kúzlo, ktoré mal Hulk od Anga Leeho sa tu vytratilo a tu je už len blbé nekomixové "ticho." Treba ale pochváliť Edwarda Nortona, ktorý je dosť dobrý. ()

snebka

Podle mě solidní zlepšení oproti původnímu filmu. Hulk není zrovna postava stvořená pro filmová plátna, jako jiní hrdinové Marvelu, o čemž svědčí fakt, že zatím žádný další film o zeleném hrdinovy nevyšel. Akční scény byly znamenité, příběh jako obvykle trochu pokulhával, ale o tom přece v těchhle filmech zase tak nejde. Škoda jen, že si Edward Norton nezopakoval svou postavu i v dalších snímcích od Marvelu. 75/100 **** ()

ardno5

Co se mi nelíbí? Určitě změna herců a navázání na původní film. a to je velké mínus.. Naopak se mi líbí, že už jsou tam malé návaznosti na Marvel vesmír a v neposlední řadě pár poukázání na komiks, či na původní film s Hulkem, který ještě nepotřeboval vizuální efekty. (třeba jak Liv donese Edvardovi fialové kalhoty, nebo setkání s Lou Ferrignem) ... Dávám 68% ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Liv Tyler se vrací do MCU

Liv Tyler se vrací do MCU

28.03.2023

Vzhledem k blížícímu se datu začátku produkce na čtvrtém Captainovi Americe s podtitulem New World Order začínají přicházet zprávy nejen o možném příběhu, ale i nových příchozích. V následujícím… (viac)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt