Mladý vedec Bruce Banner doplatil na genetický experiment, ktorému ho v detstve podrobil nezodpovedný otec. Vojaci z neho chceli urobiť supervojaka, čo im nevyšlo - Bruce je neovládateľný. V emotívne vypätých momentoch samení na zúrivé a neovládateľné monštrum, ktoré zničí všetko navôkol. Preto utiekol do Brazílie, kde sa skrýva a učí sa sebaovládaniu. Na jeho strane stojí priateľka Betty, jeho protivníkom je Bettin otec, bezcitný generál Ross, ktorý sníva o zmutovaných vojakoch pre vojnové ciele. Ross poverí supervojaka Emila Blonského, aby Bruca našiel a priviedol z Brazílie späť do vojenských laboratórií. Aj vojak Emil Blonsky je ľudské monštrum, ktoré má v sebe generálom vynájdené sérum. Bruce sa teda znovu dobrovoľne mení na monštrum, aby mohol bojovať so zabijakom Blonskym, ktorý pustoší všetko okolo seba. (TV Markíza)

Bagr_007

Takže co se změnilo od Hulka Anga Leeho z roku 2003? Ubylo řečí, přibylo akce, příběh silně zhloupl, efekty jsou na svou dobu mnohem horší. No prostě asi nebudu mít nikdy ani k jednomu z těchto snímku žádný hlubší vztah, přesto solidní zábava. Btw závěrečná akce ve městě byla (až na již zmíněné efekty) mnohem lepší než finální akční pasáž v Iron Manovi, jinak je ale železňák kvalitou úplně někde jinde. ()

Mr.Dogman

Je to takové nepřímé pokračování. Ale určitě lepší než HULK z roku 2003, u kterého jsem se místy nudil. Tady jsem si přál, aby se Edward Norton ještě nepřeměnil v Hulka. Čím to bude...asi jeho dobrým hereckým výkonem. Ale když se nakonec proměnil, mrazilo mě v zádech to ,,Nechte mě být!'' a tak byl více realnější než v již zmíněném filmu. Film se mi prostě líbili :) P.S. Ten konec se Stalkrem byl super! ()

Guzo

No, že bych byl z Hulka nějak zvlášť odvázanej, to se fakt říct nedá. Je to jen další z řady tuctových komiksovek, v tomhle podání se skvělými efekty - není jich nějak extra moc, ale kde jsou, tak suprový. Konec nám pak dává jakýsi příslib do budoucna, takže dvojka se podle mě určitě objeví zanedlouho. Snad by to chtělo ale vymyslet nějaký lepší scénář a ne jen hon na Hulka.. ()

Jacob23

Jiny Hulk nez jsem ocekval.Zacatek vypadal slibne,konec to vsak slusne pohrbil.Zachranuje to Edward Norton a slusna vyprava/triky.Nakonci se vsak mlati dva plastelinovi obrici-to jsem se smal.Cela tahle postava Hulka asi nelze udelat jinak nez aby vypadala takhle hrozne digitalne 55% ()

Ichabod

Neskutečná vizuální i scénáristická nespoutanost předchozího filmu se vydala naprosto ojedinělou cestou, která je dle mého názoru zdaleka nejlepší (výjimkou je snad jen The Dark Knight). To co si prosadil Edward Norton v tomto filmu bych musel hodnotit adekvátně jedině odpadem, pokud bych to bral jako film o Hulkovi. Pokud jej mám brát jako comicsový film obecně, dám trochu víc. Nicméně... Edddie, tohle bylo osobní. Posrals to. Ve filmovém světě jméno Hulk dostalo ránu pod pás. Co mne zaujalo jsou akční scény (ačkoliv většinou se nic neděje a nebo někdo odříkává naprosto nudné nikam nic neposouvající texty) a vtip s antivirovým SW - Nortonem 360 na PC a jízda taxíkem - moc toho opravdu není. V negativním smyslu mne zaujalo to jak je absolutně nepřítomná nemagičnost filmu a nekomiksovost (absolutní neúcta k názvu) filmu celkově - atmosféra je NAPROSTO NULOVÁ, proti tomuhle je Blade Trinity pecka (o soundtracku nemluvě). I samotný generál je totální filmový omyl - viz Hurt tam stojí na louce a čumí jak k*k*t, což je zcela nesrovnatelé se Samem Elliotem, ze kterého odhodlání opravdu bylo cítít + ten fantastický "generalovský" hlas....To že má nový Hulk tady vyšší hodnocení jak ten od Anga Leeho je opravdu smutné a tvůrci filmu nejsou jediní co ztratili soudnost. Leterrier je v tom, ale asi nevině, i jeho Transporters se Stathamem jsou zábavnější. Nemám rád tento film, protože zazdil cestu k sequelu v duchu Leeho filmu a podobné kraviny podporovat nehodlám. ()

IvyH

Po všech těch trailerech a dalších upoutávkách jsem opravdu čekala víc. Ed Norton prostě není ten správný akční hrdina, Liv Tyler je sice krásná, ale vlastně celkem nudná... takže tuhle destiny love vám teda nežeru. První komiksová adaptace, která vážně zklamala. ()

drackula

Z môjho pohľadu určite o triedu lepšia komiksová adaptácia zeleného „marveláka“ ako Hulk z roku 2003. Jednoduchý, priamočiary scenár plný klišé sa vcelku dobre dopĺňal s popcornovou, neustále horiacou alebo vybuchujúcou vizuálnou stránkou. Edward Norton zvládol svoju úlohu priam dokonale a Liv Tyler tiež potešila, aj keď najmä vďaka osobným sympatiám. Napriek tomu, že postava Hulka nepatrí medzi mojich favoritov ani vo sfére komiksu, tento film ma napriek prvotným obavám príjemne prekvapil. 60 % ()

Myrreczech

Ať si říká kdo chce co chce, nový Hulk je proti starému o 100% jinde. Akční scény vypadají úctyhodně, příběh je sice trochu béčkový, ale co jiného vymyslet pro přerostlou zelenou horu svalů než pořádnou béčkovou řežbu? Navíc výborný Norton a cameo Tonyho Starka odkazující na budoucí Avengers. Co víc byste si přáli vážně nevím. Hodnocením je Incredible Hulk alespoň o 10% níže než mu náleží. ()

vyfuk

Prvních pár minut to už vypadalo, že se mi nabídla dost kvalitní Marvelovka, nicméně poté se to rozjelo kalibr o tom, kdo je lepší Hulk a takový. Bylo silně poznat, že to točil právě Leterrier, znám jeho režii už z prvních dílů Kurýra, které nebyli nic extra, takže nakonec byla režie docela zklamání. Norton se mi na roli Hulka moc nehodil, každopádně jeho roli zvládl perfektně, i když mě příjde, že i přesto byl Ruffalo malinko důvěrnější... i když ho známe jenom z Avengers. Bana mě s Hulkem z roku 2003 asi moc nepřekvapí, spíše se bojím, že půjde o zklamání. Asi by ale Hulk mohl dostat nějakou pořádnou trilogii. Někteří to s tímto Hulkem a s tím 2003 berou už jako dva první díly, ale já bych chtěl nějakou pořádnou trilogii s pořádnou režií, scénářem a stejným hercem. Já myslím, že Ruffalo by to zvládl na výbornou. Tento film byl, ale hlavně také velké překvapení, byl jsem zvyklí na takové docela humorné Marvelovky jako Avengers, Iron Man a Spider-Man... a teď dostanu tuto dramatičtější verzi. Takže, Hulk byl pro mne od Marvelu trochu zklamáním. ()

mirec88

No, je to typická marvelovská akčná rezba od začiatku do konca s pár chvíľami oddychu. Keď mám porovnať s Hulkom Ang Leeho, tento Hulk je slabší. Dal by som možno aj 4 hviezdy, ale tento Hulk sa mi až tak nepáčil. Áno, Edwarda Nortona mám veľmi rád, aj Liv Tyler, no bohužiaľ mu musím dať 3. Ale keď to beriem ako komiks, je to na zahryznutie a je to film, od ktorého netreba veľa očakávať, len príjemnú akčnú letnú oddychovku. Nič viac, nič menej. Ten záporák nemal chybu, bol poriadne strašný, aj bol bola lahôdka. P.S. Záverečné načrtnutie "pokračovania" hoci je to už o Avengers ma veľmi potešilo. ()

LizianShaw

Já úplně zbožňuju, číst recenze lidí, co to viděli před dvaceti lety. ''Je tam málo akce'' a ''Robert Downey to zachránil!!!...'' Film jsem neviděl ani nepamatuju, ale když vidím, jak Marvel všechno ''propojuje'' a cpe své politiky do všeho. Jsem zatraceně rád, že Hulk nemůže mít svoji sólovku. Ruffalo je boží, ale co MCU udělalo s Hulkem? Jestli chcete World War Hulk, nebo Old Man Logan...přečtěte si komiks. Nebo se podívejte na poslední nejlepší film s Wolverinem. Jaký by to byl Marvel, kdyby na vše dohlíželi Norton a Edgar Wright a Russovi. Místo toho Gunn odejde šéfit Dc :D ()

P1tr

HULK SMASH! Takhle to mělo vypadat už minule. Naproti prvotním pochybám jsem se dočkal vizuálně kvalitní podívané, která nezůstává předlozi nic dlužná. Akce je dost a užijeme si ji i s lidskou verzí Hulka, což rozhodně není na škodu. Sympatické herecké výkony mi sedly až na vyjímku v podobě Williama Hurta, který se do své role příliš nehodí a vadil mi jako jediný. Louis Leterrier se s filmem popral dobře a dokázal, že i Hulk se může dočkat kvalitního filmového zpracování. Jestli bude dvojka se stejným týmem, nebudu se zlobit. ()

hot_spot

Nápaditě zpracované úvodní titulky mě vcelku pozitivně navnadily a ani první čtvrthodina nepůsobila nejhůř. S postupující stopáží se však nadšení rychle vytrácelo. Oproti dnešním komiksovým adaptacím totiž staví nový Hulk na až příliš odfláknutém scénáři postupně zabředávajícím do stupidity, což je ještě umocněno tím, jak vážně a bez nadhledu je na plátno převeden. Dále je až příliš citelná nešikovná práce se střihem, kdy jsou scény na sebe mnohdy navazovány ještě před koncem dialogu nebo gradace. Částečně to celé vyvažují svižný soundtrack a samozřejmě pozoruhodné obsazení. ()

Styxos

Marvel vynáší na šachovnici dalšího hrdinu. Tentokrát má podobu Hulka, který je opravdu neuvěřitelný, ale na rozdíl od Ironmana netrousí cool hlášky, ani nebalí jednu modelku z titulní strany pánského časopisu Maxim za druhou. Nicméně to nevadí, protože Edward Norton stejně jako Robert Downey jr. své postavě dodává úžasné charisma, bez kterého bych si tento film nedokázal představit, stejně jako bez hudby Craiga Armstronga, který na rozdíl od Ramina Djawadiho (skladatel Ironmana), prostě umí. Hulk není Ironman, Spiderman a další hrdinové Marvelu, je prostě jiný. Neuvěřitelný. A v tom je právě to jeho kouzlo. Závěrečná hláška Tonyho Starka: "Dáváme dohromady tým" mě ještě víc natěšila na přicházejícího Thora, Kapitána Ameriku a Avengers. Řekl bych, že to budou pořádné žně komixových adaptací... :-) ()

jenik71

Nepříliš povedené pokračování výrazně lepšího původního sci-fi. Dva bodíky dávám pouze za speciální efekty. Nic jiného totiž tento film nenabízí. Jinak dobrý Edward Norton by měl ale více přehodnotit, jakou roli přijme příště... ()

Pecival

Poměrně solidní oddychovka, která na sebe kupí slušnou porci všemožných klišé, nelogických lapsů a trochu sterilní akci, ale na druhou stranu slusně odsýpá a má hodně slušné obsazení. Sice by se mohli Norton s Rothem trochu namusklit (taková párměsíční kůra se správnou medicínou), ale co už. Při vypnutí obou mozkových hemisfér si to člověk myslím docela užije. A to rozhodně naptřím k nějakým velkým komiksovým fanouškům a o kreslené předloze nevím zhola nic. ()

Andrew78

Přiznám se, že na Neuvěřitelného Hulka si vzpomínám už jen velice matně, ale stejně tak si (také velice matně) vzpomínám, že to zas až taková hrůza nebyla. Těžko říct, jaký důsledek měly na výsledný film neustálé spory mezi (celkem nesympatickým) Edwardem Nortonem a studiem Marvel, ale myslím si, že žádné výrazné změny bychom se stejně nedočkali ani za mírových podmínek. Jako akční výplach se zeleným monstrem to fungovalo poměrně skvěle, jako důležitá součást budoucího filmového univerza už však nikoliv (což dokazuje i naprostá ignorace ze strany Marvelu v dnešní době). ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Liv Tyler se vrací do MCU

Liv Tyler se vrací do MCU

28.03.2023

Vzhledem k blížícímu se datu začátku produkce na čtvrtém Captainovi Americe s podtitulem New World Order začínají přicházet zprávy nejen o možném příběhu, ale i nových příchozích. V následujícím… (viac)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt