Londýnsky expert v odbore investícií Max Skinner (Russell Crowe) sa po smrti svojho strýka Henryho (Albert Finney) vracia na vinicu do Francúzska, kde prežil najkrajšiu časť detstva. Hoci ambiciózny workoholik chce hodiť minulosť za hlavu a vinicu čo najskôr predať, v okamihu príchodu do čarokrásnej oblasti na juhu Francúzska sa začne odvíjať celkom nová a opojná kapitola jeho života, počas ktorej v sebe nájde to, čo mu už od detstva chýba. A tak sa Max postupne mení na iného človeka, objaví lásku v podobe pôvabnej majiteľky miestnej kaviarne Fanny Chenalovej (Marion Cotillardová) a zistí, že z nádherného prostredia viníc sa mu už vôbec nechce vrátiť do uponáhľaného sveta biznisu... (TV JOJ)

Niktorius

Úplně jako to víno z Henryho vinic - zápletka důvěrně známá z výtvorů Rosamundy Pilcherové, figurkovité postavy a nevyvedené pokusy o humor by mohly dávat tušit, že z tohoto filmu nic dobrého vzejít nemůže. A heleme se - Ridley párkrát zamává kouzelným proutkem a vyčaruje náladotvorný vizuál, podmázne ho adekvátním hudebním doprovodem a s tisíckrát viděným si pohraje tak, že místo očekávaného odplivnutí se ještě několikrát oblíznete. I ta avizovaná klišé jsou podávána velice decentně a uvědomněle - vlastně tak, že vůbec neruší, ale přetavují se do diváckých jistot, čímž podporují pohodovou, bezstarostnou atmosféru. Zapomeňte na Bobule (beztak Dobrý ročník vykradají, jakkoli to jejich režisér popírá), které opadají a rozpadnou se na prach; to Dobrý ročník může být s časem leda lepší.... ()

Spooner

Příběh pomalu jako z červené knihovny, ovšem natočený a zahraný s takovou lehkostí, že mě to přímo zahřálo u srdíčka.........Navíc je to jeden z těch filmů, který jako správné víno opravdu zraje a je s každým dalším shlédnutím lepší a lepší. Výtečný kus poctivé a upřímné filmařiny. ()

tahit

Film, kde je nebeská modř, sluneční kraj a nádherná Provence plná vinné révy, se vždycky těší u mě dobré pověsti. Nejde vůbec o žádné zářící barvotiskové dílo, či lacinou komerční komedii, ale opak je pravdou, je to natočeno s lehkou svěžestí, vtipně a hlavně s filmařskou profesionalitou, kde režisér Ridley Scott, myslím nepromarnil nic z toho, co tenhle námět nabízel. Po herecké stránce tu na sebe váže pozornost hlavní postava Max Skinnera v podání neodolatelného Russella Crowe, jehož filmový rejstřík je opravdu široký a má v něm i místo pro humor. Ke konci, když už pravidelné titulky lemovaly obrazovku a zmizela okouzlující Provence, jsem dostal fantastickou chuť na skleničku francouzského vína. Nakonec proč ne, moje hodná paní doktorka praví, že v malém množství je víno zdravý nápoj, plodí radost a zahání stesk i chmury. O sodovce se to říct asi nedá? ()

gogo76

R.Scott a R.Crowe si pri Gladiátorovi rozumeli natoľko, že sa stretli pri ďalšom, hoci odlišnom žánri. Dúfajme, že im to vydrží a nabudúce prídu s niečim bombastickým. Súhlasím, príbeh je predvídateľný, ale to neuberá filmu na kvalite. Celkom príjený snímok, ideálny na večer vo dvojici. Ak ste doteraz vedeli, tak ako ja, že R. Crowe je nielen výborný herec, ale aj spevák a napriek tomu ste ho nikdy nepočuli spievať - máte možnosť. V bonusoch sa nachádzajú tri videoklipy a Crowe dokazuje, že naozaj spievať vie.70%. ()

pepo

nenáročný oddychový film, ktorý vždy poteší.Klasik Ridley Scott si medzi svojimi megalomanskými projektami spravil túto nenáročnú oddychovku a opäť dokázal, že dokáže zabodovať v každom žánri. Zámerne klišovitý príbeh o tvrdom businessmanovi, ktorý objavil krásu obyčajného života vďaka krachujúcej vinici a jednej krásnej Francúzke sa v dobe uvedenia nestretol s úspechom u kritikov a kinosály takisto zívali prázdnotou. Postupom času si svoje obecenstvo našiel a právom sa radí medzi novodobé žánrové klasiky, ktoré každým pozretím zrejú ako dobré víno.9/10 ()

Reiniš

Snímek stejně malebný jako vinice v Provence a milý jako oči Marion Cotillard. Co na tom, že příběh je nesčetněkrát omletá moralita a některé pasáže jsou hodně cítit kýčem. Scottův ,,výlet po Provence" je ve výsledku sice nijak objevná, ale jinak kvalitní zábavná oddychovka. ()

Xmilden

Russell Crowe jako dvorní herec Ridleyho Scotta opět plní svou roli na jedničku. Pro někoho možná trošku netypická role tohoto drsného Novozélanďana. Pro mě o to milejší. Russell je vskutku dobrý herec, jak sme se měli možnost přesvědčit třeba v Čisté duši. Dobrý ročník = pohodově strávené dvě hodinky v jížní Francii, kde se to jen hemží vinicemi a krásnými ženami. ()

Real Tom Hardy

"I'M CHARLIE'S FRIEND MAX. NO. I'M MAX'S FRIEND CHARLIE." ----------- Komorné, neuveriteľne príjemné a relaxačné Ridleyho dielo plné harmónie a pokoja. Scott úspešne v nových vodách, Crowe s tradične výborným výkonom a dokonalá Marion snáď v najlepšej forme, prenádherné prostredie južného Francúzska, víno, atmosféra, lahôdka. Chateau la Canorgue čerešničkou na torte. (16.8.2013) (22.10.2017) (2019) (27.3.2022) (29.1.2024, sk dab) ()

lesumir

Ou, tak tohle byl hodně divnej film. Proč vůbec Ridley točí komedie, když pro ně nemá cit a nabízí pouze křečovitou zábavu. Russell Crowe je herecký bůh a sežeru mu skoro všechno, jen tohle ne. ()

kinej

Dobrý ročník působí, jakoby si Ridley Scott potřeboval oddechnout po náročných produkcích a střihnout si nějakou oddechovku. Nutno dodat, že ji však zvládl se stejnou precizností, jako jeho velká díla. Ať už je příběh jakýkoliv, přeložil nám Scott život v Provence tak, že snad každý musí na chvíli zatoužit být vinařem. Nejen že do nás doslova hustí mraky úchvatných záběr krajiny, čí vinařského zámečku, ale také ukazuje jak rozkošnicky si umí francouzi užívat života, třeba co se jídla týče. Při těchto francouzských scénách z obrazovky sálá teplo a vřelost, zatímco naopak modré záběry z Londýna studí. Scott je velice zručný řemeslník a estetický umělec zároveň a tak kvalita výsledku záleží jen na tom, po jakém sáhne scénáři, protože jeho styl narace bude vždy bravurní. ()

cheyene

Příjemná romantická podívaná s dobrým soundtrackem, prosluněným prostředím francouzských vinic a řadou pěkných momentů...Russell Crowe mi do komediálnější role moc nepasoval, ale s Marion Cotillard tvořil výborný pár. U závěrečného hodnocení trošku váhám, protože ke konci se mi snímek líbil víc a více. Myslím, že prozatím 3* nic nepokazí. ()

Jamal

Všechny časopisy doporučovali, běžte na Kupce Benátského, jděte na Parfém, v pozadí Dobrý ročník u mě před oběma filmy vyhrál. Nevím zda to bude tím, že byl více méně podceňovaným snímkem průměrné kvality, ale ve mě nechal daleko víc radosti a světla než předchozí snímky. Na vlastní kůži jsem se na chvilku ocitl ve Francii na vinicích a nebyl jsem před plátnem, ale byl jsem chvílema jeho součástí. Když přišel liják, cítil jsem chladné kapky, když pil víno, cítil jsem jeho chuť. Pro mě jedno z nejpříjemnějších překvapení, dal bych o půl hvězdičky více, ale nejde to :: )) ()

nunka

Silno uvažujem, čím Good year tak namotáva...veď dejová línia zbohatlíka, ktorý sa dostane do odlahlejších končín, na aké nebol doteraz zvyknutý a práve tam nájde lásku a prehodnotí doterajšie životné fungovanie je 500 krát vyomielaná a prepieraná téma mnohých romancí. V každom prípade kombinácia Russell Crowe v hlavnej úlohe pod réžijnou taktovkou Ridleyho Scotta hovorí sama za seba a trošku dvíha očakávania... Rovnako božské francúzske vinice v Provence boli nádherným vizuálom. Neodpustiteľná je však masívna znáška klišé, hlavne k záveru, čo zdevalvovalo veškeré moje dojmy, preto šanca na vyššie hodnotenie je premárnená. ()

paascha

Ridley Scott je mistr svého řemesla, to se prostě nedá popřít. Vždyť kdo jiný, než skutečný Mistr dokáže svým slabším filmem vzbudit touhu vyměnit si místo s hlavním hrdinou? ()

Hunt

HUDBA: Marc Streitenfeld; když se koukám na hodnocení, mám opět pocit, jako bych se díval na jiný film než ostatní. Z kina jsem vycházel zcela otrávený, že jsem vyhodil peníze a čas s takovou "ptákovinkou". Ty laciné flashbacky, přihlouplé vtípky (už mi tam chyběla pouze dortová bitva) a skutečně debilní dialogy o životě...konče objevením lásky z mládí. Ne ne a ne. ()

Shakers

Ridley Scott sa tento krát vydal do komediálno - romantických vôd a aj napriek zmene žánru do dopadlo skvele. Kto iný než Russell Crowe by vás aj v tomto filme mohol čakať pod menom Max ? :-) Russell Crowe je dobrý herec so Scottom si rozumie a jeho postava má vždy to čo mala a čo by mala mať. A rovnako je tomu aj tu. Príbeh sa rozbieha trošku pomalšie a nie každého dokáže zo začiatku zaujať, no za ním sa sympaticky rozkladá žáner komédia aby to nebola nuda. A nebola. Vtipné momenty tento film rozhodne má, romantiky tu prehnane veľa nieje (a keď príde tak sa nesťažujete pretože na Marion Cotillard za nedá nič povedať len pozerať) a celkovo to pôsobí fakt dobre a sympaticky. Kto by niečo takéto čakal od Ridleyho ? 85% - 4* ()

ajuska

Nádherně prosluněná Francie (zvlášť v kontrastu se studeným Londýnem) člověka skutečně dostane. Klasický příběh o polepšení jednoho vypočítavého sobce je tu podáván tak, že vás ani nenapadne nad tím cynicky pozdvihnout obočí. Prostě, pohodový film. ()

burina

Očarená. Provensálskom, Russellom, hudbou, daždivým večerom pri starých filmoch, spomienkami...možno sa neskôr zmôžem aj na zmysluplnejší komentár ale teraz to na(ne)šťastie nie je možné. :-) ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (viac)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Nikdy se nikomu nezavděčíš

Nikdy se nikomu nezavděčíš

11.01.2007

Každý měl aspoň jednou v životě ten problém, že ať udělá cokoliv sebelepšího, tak se někdo musí ozvat hlasem nespokojeným. Tahle životní moudrost platí dvojnásob ve filmovém průmyslu. Před několika… (viac)