Mucha

• Česko Moucha (viac)

Seabeast

Mnoha lidem může film Moucha vyvolat nevolnost onou hmyzí metamorfózou, ale věřte nebo ne, od Cronenberga je to poměrně přístupný a mainstreamový kousek v dobrém slova smyslu. Temný, depresivní, hororový, ale mistrovský a po všech stránkách dotažený a právem patrně i jeho nejznámější. Výskyt motivu pojednávajícím o rozkladu jedince je v jeho díle opravdu častý a zde je to v kontextu vědy a techniky. Otazník a vykřičník zároveň měnící svůj význam v mnoha rovinách. Každý takový odvážný krok může nést obrovská rizika, stejně jako obecný užitek. Záleží jak daleko budeme chtít dojít. ()

m.krudenc

Doporučuji - vynikající horor. Maskéři se zde skutečně vyřádili, není to však to jediné co tento horor nabízí. Děsivě tragickou postavu vědce sehrává Jeff Goldblum tak, že zároveň vzbuzuje hrůzu i lítost. Pohled v jeho tváři, když zjistí, že došlo k nevratné změně, která povede k jeho konci, je nezapomenutelný. Změna se děje postupně - a to je právě to hrůzostrašné a zároveň šílené - vynikající horor. ()

villon17

Chvíli jsem uvažovala nad jackpotem, ale přece jen by tomu neuškodilo o trochu víc akce. Ta se dostavila až na konec, do tý doby to bylo v podstatě jen o navštěvování člověka v jeho bytě a sledování, jak se mění v tu otravnou šestinohou potvůrku. Každopádně maska samozřejmě dokonalá, přeměna bez chybičky, nechutnost z toho doslova tekla, když vezmu v úvahu stáří, jedná se asi o jeden z nejlepších filmů. ()

Torision

Jednoznačně bych tenhle film neřadil mezi horrory, nebál jsem se, ale bral bych ho jako velice dobře koukatelný sci-fi. Základem Mouchy vedle kostýmů, mask (které byly i na dnešní dobu velice kvalitní), atmoféry a efektů byl především skvělej Goldblum. Zahrál mistrovsky a jeho proměna v Blandlmouchu byla díky němu mnohem uvěřitelnější. 80% ()

corpsy

Kto by nepoznal príbeh o podivínskom vedcovi, ktorý sa kvôli ´´menšej´´ chybičke postupne mení na hmyz. Kultový horor Davida Cronenberga, ostatne jeho najkomerčnejší a aj najlepší, je dokonalou syntézou hrôzy a tragédie. Legendárne oscarové masky a životná úloha Jeffa Goldbluma. ()

liquido26

Remake slavné klasiky z 50. let se veze na velmi slizké a nechutné vlně, nicméně mě to bavilo. I když těžko věřit, že člověk, co je celej život zavřenej v laboratoři by měl takový svaly a takovou frajerskou trvalou. Kdykoliv vidím nějakej film z 2. poloviny 80. let nebo pořátku 90. let nestačím se divit, jak hrozný modely tenkrát lidi na sobě nosili. ()

sidzej

horor z ktorého som mal v detstve najväčšie nočné mory. Premena Jeffa Goldbluma na odpudivý hmyz je miestami skutočne nechutná - maskéri právom získali oscara. Po príbehovej stránke je film veľmi zaujímavý, teleportovanie je vďačná téma a pri scéne ,v ktorej sa Seth dozvedel že jeho DNA splynula s DNA muchy skutočne mrazí. Zručne natočený horor avšak Cronenberg sa v rôznych nechutnostiach typu vypadávanie nechtov, zubov,ucha, zvratkov až nechutne ukája čo v konečnom dôsledku zráža celkový dojem z filmu. Titul najdesivejší horor môjho detstva mu však zostane už navždy. (chudák Votrelec sa musí uspokojiť s 2. miestom byť je o niečo kvalitnejší a mnou obľúbenejší) Mucha je tým filmom, kt. si pozriem max. 3 krát za život - viac by zrejme moja psychika neuniesla :-) 75% ()

Astaroth12

Je to klasika, ktorú som videl minimálne štvrtýkrát, ale stále má silu. Ale nikdy som si ho neužil tak, ako práve teraz, lebo som si všímal aj také veci, ktoré mi boli pred rokmi totálne ukradnuté. Ako napríklad herecké výkony boli vynikajúce aj J.Goldblum bol v životnej roli a hral ako pravý šialenec, veľmi realistický. A zas G.Davis je ako milí anjelik, dobrá súhra, anjelik- šialenec, ale pasovalo im to. Meniaci sa človek na monštrum, odpadávanie nechtov, zubov a iných častí tela, bolo ukážkovo napínavé a v konečnom dôsledku aj krvavé. Od Cronenberga vidím zatiaľ, len tretí film, tie dva ma moc neoslovili, ale tento áno a veľmi a tak si budem chcieť pozrieť aj iné filmy od neho. Tak zhrniem to: Masky mali silnú úroveň a tak aj celkové triky boli dosť slušné, príbeh je bizarno nerealistický, ale vynikajúco prepracovaný, herci tiež dokonalí a ako celok vynikajúco vzrušujúci filmový zážitok. Lebo skĺbiť romantiku z tak bizardno krvavým príbehom a ako celok to aj tak drží po kope, BRAVO MAJSTRE!!!!!!!!!! ()

faana21

Panejó, tak tohle nemělo chybu. Napínavé a nechutné, šílené a šokující, vymazlené a varující, excelentní a estetické...tedy jak pro koho. Od této chvíli mám každopádně mouchy zase o něco méně rád. ()

mis-ko

Vyčítať Cronnenbergovým filmom úchylnosť je ako mať sex bez orgazmu. Síce je to dobré, ale niečo tomu chýba. Mucha vám však orgazmus neodoprie. ()

fcreading

Cronenberg znova dokazuje kvalitu svojich špeciálnych efektov. Začiatok je dobrý zoznamovanie, všetko sa to rozmelie s teleportovaním keď sa Jeffovi Goldblumovi dostane dotoho mucha, a začne sa premieňať na muchu. Bude mať zvláštne schopnosti napr. lezenie po stene,šplhanie sa atd. Koniec bol úchvatny zlikvidovanie až na 2 pokus a prišlo mi to smutné. ()

Krt.Ek

Vědcova zkáza aneb co může způsobit obyčejná moucha v teleportu. Film je nevhodný pro slabší povahy. Vlastně může způsobit problémy i milovníkům nechutných scén. Jde poznat, že se maskéři opravdu vyznamenali. 80% ()

selfesteem

Třikrát fuj! Nejstrašnější a nejnechutnější film, co jsem kdy v životě viděla. Zřejmě za to může fakt, že mi snad nebylo ani 10 let, když jsem ho kdesi v družině omylem sledovala s ostatními. Po chvíli jsem se s pár dalšími nešťastníky schovala pod stůl, bohužel mi to ale nepomohlo. I v mém nynějším věku mám z tohoto filmu upřímnou hrůzu a netoužím po tom jej vidět znovu. Navíc jsem dodnes hysterická u jakéhokoli filmu nebo vůbec u různých životních situací, ke kterým se připletu, kde někdo zvrací. ()

Cimr

Tak trochu Kafka, tak trochu Kráska a zvíře. Cynická romance i kultovní sci-fi horor v jednom. Každopádně pro mě jeden z nejděsivějších filmů všech dob. Strach v postmoderní době nenahání tak zcela bubáci nebo vrazi s motorovými pilami, ale jakési nevysvětlitelné síly, co na nás působí, dělají s nám strašné věci a my se jim nemůžeme nijak bránit... Proměna Brundla v brundlemouchu je děsivá tím, jak je uvěřitelná. Při dnešním hraní si vědců s DNA, klonováním a podobně je už asi jen otázkou času, kdy k podobnému psycho případu dojde. Sugestivní, napínavé, šokující... A v neposlední řadě také Jeffem Goldblumem geniálně zahrané! ()

Adasin

Vidět to jako malá a ještě v kině, dost možná bych znovu naplnila krabici od popcornu, protože ta reálnost je neuvěřitelná a tehdejší praktické triky dávají těžkou ránu značné části současných filmů používajících CGI. Přiznávám, že napoprvé (viděla jsem to nějak v 11 letech) jsem to nedokoukala, tak silný to na mě mělo účinek. Nemalý podíl na tak silném zážitku má i excelentní výkon Jeffa Goldbluma, za který bych mu klidně dala Oscara. Doporučuji všem, kteří mají rádi výzvy a nezaleknou se nechutností, naopak slabší povahy by zhlédnutí měly zvážit. P.S.: Riker a Tuvix jsou na tom oproti Brundlemouše ještě dobře (fandové Star Treku vědí). 9/10 ()

RasputincZ

Parádně vygradovaná Cronenbergova úchylárna s přesným Goldblumem. Už jen pro ty pestré a kreativní masky se tento film vyplatí vidět. Oscarové ocenění tentokrát naprosto oprávněné. ()

Naomi + Cassel + Cronenberg

Naomi + Cassel + Cronenberg

31.08.2006

Když mladá ruská emigrantka, jež dostala v USA jedinou pracovní příležitost ve formě nejstaršího řemesla, zemře při porodu, vydá se po stopách její nepříliš veselé minulosti zdravotní sestřička Naomi… (viac)