Mŕtva zóna

• Česko Mrtvá zóna (viac)

Učiteľ Johnny Smith (Christopher Walken) leží po ťažkej autonehode päť rokov v kóme. Keď sa preberie, jeho život sa od základov zmení: Náhle je nadaný schopnosťou tzv. druhej tváre, ktorá mu umožňuje predpovedať najrôznejšie udalosti. Keď zistí, že úspešný politik a vodca fašizujúceho hnutia chce ako budúci prezident USA začať atómovú vojnu, rozhodne sa naňho spáchať atentát. (oficiálny text distribútora)

Colonist

Knižní předlohu jsem nečetl, ale film mě poněkud zklamal. Námět je zajímavý a dost jsem si od něj sliboval, jenže mé očekávání nebylo naplněno. Napětí se zde najde, leč není ho mnoho. Děj mi přišel uspěchaný a utahaný zároveň. Plno věcí by si ve scénáři zasloužilo více prostoru, jiné byly zase zbytečné. Samotný děj je vlastně slepencem několika epizodních příběhů, z nichž ten nejpovedenější (s kandidátem do senátu, který v budoucnosti rozpoutá atomovou válku) trvá bohužel jen posledních 20 minut, což jsou zároveň ty nejlepší minuty celého filmu. Je pravda, že tuto zápletku asi nešlo natáhnout na hodinu a půl, ale děj filmu mohl být aspoň trochu ucelenější. Takhle to v konečném součtu bylo poměrně nemastné. Je to škoda, protože herecké obsazení nebylo vůbec špatné (Walken byl slušný, Sheen v těch svých pár scénách dokonce výtečný). Mrtvá zóna rozhodně není špatný film, ale chvílemi se holt až moc vleče a nenaplnil mé očekávání...Slabší 4 hvězdičky. ()

kajas

Skvělá úvodní část a některé vize, průměrný prostředek, uspěchaný, ale dobře vymyšlený závěr. I tak by se dala shrnout tahle kingovka, jejíž předlohu bych si vlastně docela ráda přečetla. Na hororový thriller mi ale zkrátka chybělo více mrazivých okamžiků. ()

rastlinka

Keby hlavnú rolu v tomto filme nestvárnil Walken, nebolo by to ono. Ten smútok a bolesť v jeho očiah boli čitateľné a on sám ma dokázal natoľko strhnúť, že moje srdce smútilo s ním. ()

GILLWANDER

Určite sa vám už pár krát stalo, že na vašu osobu bola položená otázka typu: "Akými superschopnosťami disponuješ?" V tomto malom filme dostal Walken od Kinga dar až potom, čo musel so svojím chrobákom naraziť do odtrhnutej cisterny. Dar predurčovať zajtrajšok. Walken to spočiatku bral ako prekliatie až potom to začal brať trošku vážnejšie. Škoda, že sa do toho opäť musela vopchať politika, ktorá pokazí všetko. No zabrániť rozpútaniu 3. svetovej nie je tiež ako nápad na zahodenie. Pre mňa určite veľké sklamanie, dievčatko v plameňoch a nepríčetný výraz v tvári Walkena má vystrašili no to je všetko. Zvyšok mimo misu, nudné a zdĺhavé. Martin Sheen ako politický magor ušiel... 60% ()

honajz2

Je to dobrý, to určitě, zahrané, natočené a v rámci toho co se tam stane i napsané je to slušně. Jenže mám problém tomu dát víc, když je to celé zbytečně utahané a plyne to až moc pomalu a "klidně" a celý ten nápad podle mě není pořádně využitý. Ta možnost změnit nějak budoucnost je tam za těch 103 minut poněkud málokdy, přitom kdyby to bylo líp propracované, mohlo z toho vzejít skvělý film. Těch posledních 15 minut se mi líbilo docela dost, ale stejně tam je vidět poněkud promrhaný potenciál. Jako, jsem rád že jsem to viděl, líbilo se mi to, ale fakt to má až moc velké mínusy na to, abych tu jednu hvězdičku přidal. Jinak na to, že je to od Cronenberga, tak jsem ho tady skoro vůbec ani nepoznal - přece jenom, tady nebylo úchylného vůbec nic... Lepší 3* ()

gumli

Celkom podarená adaptácia románu od Stephena Kinga.A taký normálny film od Cronenberga,myslím tým prirovnanie s ostatnými jeho filmami.Presvedčivé dramatické situácie a temné vízie.Ale horror to nie je,aj to tak niekde uvádzajú.A je to tak trochu aj milostný príbeh,aj politický film.Osoba politika Grega Stillsona je naoko demokratická,ale v skutočnosti je to len nemilosrdný zločinec,vojnový štváč a vydierač.Film je v podstate veľmi kľudný,ide si svojím tempom,nie je nejako desivý.Možno ale pre skalných fanúšikov Davida Cronenberga to bude sklamanie. ()

Joe321

Tady asi hlavně boduje předloha. Téma předvídání budoucnosti mě tady vtáhlo a hlavně otázka, která vyvstane až na konci, jestli by člověk něco takového měl udělat. Cronenberg sice navodil slušnou atmošku a příběh se pěkně vypráví po kapitolách jednoho zajímavého člověka, ale trošku chybí napětí. Walken a Sheen se mi moc líbili.-"It's over. You're finished." ()

kaposlav

Nesympatycky chlapík ide od svojej priatelky autom a má nehodu. Keď sa prebere z kómatu akurát pri jeho posteli stojí lekár, ale nespraví vyšetrenia čo je bežné, ale zavolá jeho rodičov a oni akurát stoja za dverami. Oznámia mu, že bol 5. rokov v kóme čomu sa čuduje, lebo jeho rodičia sa za 5. rokov asi nezmenili. Dozvie sa, že jeho snúbenka sa medzičasom vydala z čoho je paf, lebo si myslel, že ho bude čakať do svojej smrti, lebo že sa náhodou prebere. Asi na druhý deň príde k jeho posteli sestrička a čírou náhodou akurát doma u nej horí a on o tom vie čo je nieje náhoda. No proste ma nadludskú schpnosť. Aby nebolo toho málo tak chytí lekára za ruku a vidí do minulosti ako počas vojny ho opustila matka a povie mu, že je na žive. Lekár si na informáciach zisti číslo (no pred tým ho to asi nenapadlo) a zavolá na to číslo. Hneď na prvý pokus sa dovolá svojej matke. On poznal jej hlas a vôbec sa jej za pár desaťročí nezmenil. Potom som to už radšej vypol. 1* za snahu ()

Martin741

Dielo spisovatela Stephena Krala mam dost dobre nastudovane, a tentokrat ide o sfilmovanie jeho knihy Dead Zone. Na rezisersku stolicku si sadol David Cronenberg, ktory vie, ako natocit mimoriadne slusny a kvalitny horor .... hlavne, ked si ako hlavneho herca vybral Christophera Walkena, ktoreho osobne povazujem za vyborneho herca uz od cias bondovky Vyhlidka na Vrazdu. K uz tak vybornemu scenaru ked sa pridaju parapsychologicke zalezitosti, okoreni sa to kvalitnymi dialogmi, tak kvalitny horor je hned na svete. 100 % ()

shyster

Christopher Walken se hlavní role zhostil na jedničku. David Cronenberg natočil další ze svých typických filmů, které neoplývají až takovým emocionálním podtextem. Jenže se v podstatě jedná o dva díly nějakého seriálu. V prvním díle Walken získá svoje schopnosti a vypátrá masového vraha. V druhém zase zabrání atomové válce. Tohle prostě není plnohodnotný film. Jen pouhý dvojdílný pilot k seriálu. ()

cariada

Solidní horor podle S.Kinga. Učitel Johnny má autonehodu a po pěti letech se pro bere z komatu. Jeho dívka je už dávno vdaná ,ale on jí pořád miluje. Záhy v nemocnici zjistí při dotyku sestřičky ,že právě vidí co se děje u ní doma ,že hoří a že tam má dítě a ona to byla pravda. Dochází mu ,že má schopnost vidět věci ,které se stanou a nebo už stali. Hned se to rozkřikne a místní policie za ním přijde ,aby jim pomohl s případem několika vražd. Pak se odstěhuje a začně vyučovat kluka co je docela uzavřený. Ale opět potkává svojí dávnou lásku ,která má za muže politika co má zálusk dělat v budoucnu prezidenta a Johnny opět zjistí dotykem budoucnost dost děsivou ,že se opravdu stane prezidentem ,ale bude mít na svědomí rozpoutání atomové války. Jenže co stím má Johnny dělat...... Asi bych nechtěl mít takový dar musí to být k zbláznění. ()

MrPierc

ÚŽASNÉ. První film na motivy S. Kinga, který nebyl sprzněn do béčkovitosti ! Christopher Walken, jako člověk obdařený mocí, která mu ukazuje budoucnost. Film není jen o této vlastnosti, ale také o životě s touto vlastností. Příběh se pozvolna rozbíhá a finišuje s velkým rozumem a rozvážností. Hypotetická otázka : zabili by jste Hitlera, kdyby jste mohli ? Obětovali by jste svůj život, osud, štěstí, věk a vše co máte ve jménu lepších zitřků ? Je to těžká otázka a většinou hned každý vyhrkne: ANO. Ale jen několik by svého slibu opravdu dostálo. Výborná hudba od M. Kamena. Film dokazuje, že není potřeba triků v jako dnešních filmech ale nápadu = děkuji ti Stephene Kingu ! ()

DrBuznička

Stupidní příběh jako od Stephena Kinga... (Ano, ve skutečnosti vím, že příběh doopravdy je od Stephena Kinga.) Jinak další film z Cronenbergovy osmdesátkové éry béčkových filmů, které mě nebaví zejména proto, že nemají žádnou dramaturgii. ()

Flaxik

Horor to moc není, ale určitě výborný scifi (možná malinko fantasy) thriller o věšteckých schopnostech. Kryštof je zamlada sice hrozně ošklivý kluk, ale hraje mu to dobře. Kdo má rád konspirační teorie a hledá souvislosti mezi barvou inkoustu na ústavě a počtem meteoritů spadlých v Bahrainu, tomu film doporučuju a to hlavně z toho důvodu, že tam hlavní hrdina poměrně obšírně rozebírá jakousi legendu o Ospalé díře. No a hádejte, kdo si v tomhle filmu zahrál Bezhlavého jezdce! On umí opravdu věštit! To ho naučila tajná zednářská organizace! A vláda o tom ví! ()

starbrejkr

Po střední části filmu jsem byl trochu zklamán, protože jsem od toho čekal poměrně hodně a navíc jsem dost nebezpečně začal tušit, jakým směrem se bude příběu ubírat. Konečná pointa mě proto dost příjemně překvapila a změnila moje hodnocení filmů. Jinak má snímek dost zvláštní temnou atmosféru danou tím, že se skoro celý odehrává v zimě. Výkon Christpohera Walkena je pak případ sám pro sebe, jednoduše mu to musíte věřit. Knihu jsem nečetl, a tak nemohu porovnávat, nejspíš to asi šlo zfilmovat tak, abych dával plný počet, ale nakonec jsem byl takhle spokojen. ()

nithiel

Byly tady slabší momenty, ale výborný výkon Cristophera Walkena je všechny spolehlivě zakrývá. Film není nijak nabitý dějem, ale díky skvělé režii a hereckým výkonům jsem se ani chvilku nenudil a to i přesto, že jsem z předlohy věděl, co se bude dít. Hodně bych také vyzdvihl Martina Sheena, který byl v roli fanatického politika naprosto excelentní, úžasná gestikulace i mimika při projevech, krásná ukázka tohjo, jak lehce je veřejnost zmanipulovatelná. ()