Rushmore je příběhem nadaného a rebelantského teenagera Maxe Fischera (Jason Schwartzman), studenta desáté třídy elitní Rushmorské akademie. Redaktor školních novin, kapitán nebo prezident nespočetných klubů a spolků, je zároveň jedním z nejhorších studentů ve škole, nad nímž neustále visí hrozba vyhazovu. Jeho svět se otřese, když se Max zamiluje do učitelky prvního ročníku slečny Crossové (Olivia Williams) a chce na její počest postavit akvárium. O její přízeň však musí soupeřit se svým přítelem, ocelářským magnátem panem Blumem (Bill Murray), bohatým otcem jeho dvou spolužáků. (oficiálny text distribútora)

P@\/EL

Dobrá komedie, která je natočena a vyzní určitě trochu jinak než drtivá většina komedií z prostředí amerických středních škol. Najde se tu několik vtipných situací a hlášek, ale hlavně film nabídne řadu dialogů a celkově na mě působí spíše vážným dojmem. Ctižádostivost a angažovanost hlavního hrdiny byla vskutku obdivuhodná a docela jsem mu to i věřil. ()

PoprockCZ

Oproti současným Andersonovým filmům je tempo trochu pomalejší a příběh se dá bez probému pochopit na první zhlédnutí. Také vše (i díky reálným lokacím) působí víc přirozeně a navzdory snaze o plošná řešení a kompozicím dle světových stran, není využito tolik strojené jízdy (obecně kamera je mnohem statičtější) a komplikovaně naaranžovaných scén. Nakonec příběh samotný je poutavější a herci projevují své emoce, i když jejich projev je lehce strojený. Ve výsledku tedy musím konstatovat, že tento raný styl se mi líbí mnohem víc než například nejnovější Francouzská depeše, kde již zcela exceluje zasněná "umělost" a příběh zaniká pod tíhou přespříliš strhujících výrazových prvků. *Natáčeno anamorficky. Charakter se v průběhu filmu vyvíjí. ()

JAzzeURo

V mnoha ohledech abnormální komedie s dávkou převážně ironického humoru. Na samotném filmu snad krom prkenosti hlavní postavy nic vtipného není. ()

BillyBob

Na Andersona je potřeba více shlédnutí, nebo alespoň více času na strávení jeho filmů. Tu jeho typickou a zvláštní atmosféru ale nakonec vstřebáte. Nicméně Schwartzmanova postava mi byla hrozně nesympatická, narozdíl od Murraye. ()

sun.eagle

Vyjímečná komedie, je uplně jiná než všechny ostatní, ale podle mě nevyužitá šance. Film ztrácí dech, a ke konci je v obličeji docela modrý a zralý na umělé dýchání. Nevidím duvod proč se na něj podívat někdy znovu. ()

mr.sonny

Od toho filmu jsem nic neočekával a dobře jsem udělal. Kdybych od něj něco čekal bylo by hodnocení nižší. Jelikož jsem nic nečekal dostalo se mi solidní romantický komedie. ()

stuj

Další z divných dílek Wese Andersona. Natočil mnohem lepší, ale i o dost horší. Takže takový průměr. Podruhé asi vidět netřeba. I když hlavní postava byl dobrej týpek. ()

verbal_cohle

Fantaskní příběh, který má výborný audiovizuál avšak celkově působí lehce nesourodým dojmem. Škoda, že se nezaměřoval víc na Billa Murrayho, pač zintenzivnit rovinu muže procházející krizí středního věku by se určitě vyplatilo. ()

buddha_ps

Po sľubnom rozjazde film postupne stráca tempo, a mení sa na vcelku nudnú, sentimentálnu a miestami bezradnú lovestory. Škoda, úvodné vykreslenie postáv má našliapnuté ku slušnej - a dosť bizarnej - jazde, a hlavne Schwartzman podáva skvelý výkon. ()

Sejkorka

Velké překvapení, něco přes 80 % se zaokrouhlením na 5* Fakt výborný film se skvělými hereckými výkony, zajímavý děj, nevšední postavy. Nechce se věřit, že Maxovi je teprve 15. Mnozí nestihnout za celý život, co on v tomto věku dokázal. Zdá se, že Maxe čeká velká budoucnost. Bylo by docela zajímavé, mrknout na to po 20 letech .... ()

Argocz

Jeden z první filmů od Wese Andersona, kde se projevuje dnes už ikonická režie s kamerou a točení záběrů. Celkově bych řekl, že je to jeden z těch prvních snímků, který se povedlo. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona