Kúzelná opatrovateľka

• Česko Kouzelná chůva Nanny McPhee (viac)

Majiteľ pohrebného ústavu, ktorý už nejakú dobu neprosperuje, ovdovelý pán Brown potrebuje, aby sa jeho potomkovia začali správať aspoň troška civilizovane, pretože len tak si nájde novú ženu. Tá mu neposlúži len ako náhrada za zosnulú pani Brownovú, ale tiež zachráni jediný zdroj financií, ktorý pán Brown má. Teta Adelaide sa totiž rozhodla, že pokiaľ sa neožení, nebude mu už prispievať, čo by mu ešte viac zničilo jeho aj tak nepodarený život. Jedinou záchranou sa tak môže stať Nanny McPhee, pestúnka, ktorá okrem svojho talentu používa ešte čary a kúzla. (TV Markíza)

lumiros

Tak tohle je absolutní pecka, co se týká výchovy jak dětí, tak rodičů. Prostě pohodový rodinný filmeček u kterého mne má dcera na konci přistihla, že pláči dojetím a to se mi stává tak maximálně jednou za deset let. Dávám bez rozmýšlení pět hvězdiček a kdybych to měl s něčím srovnat, což dělám velice nerad, tak se snímkem Řada nešťastných příhod. ()

Radiq

Veselá pohádka s originálním námětem a spoustou nápadů. Pobavily mě tam momenty, kdy padnou nenápadné narážky na to, že děcka se dělají šukáním (a on jich má moc), nebo použití slova incest (to se pak aspoň děcka začnou zajímat, co to vůbec je a že by se to nemělo). Každopádně je to film pro děti - to už nejsu, takže zas až tak supr to nebylo. Nejvíc se mi na tom líbila ta originalita a zjev chůvy McPhee. ()

rikitiki

Připadá mi to, jakoby se Angličani a Francouzi pokusili napodobit výpravně kýčové americké pohádky, což nechápu proč, protože jsou děsné. Je to přeplácané barvami a různými roztomilůstkami. Na pohádku je to málo pohádkové, na fantasy málo temné, na komedii nevtipné, na romantický příběh slabé. Prostě, nic moc. /5. 7. 2010/ ()

SarumanKo

Príjemne rozprávková rodinná komédia, ktorá vďaka britskému duchu funguje výborne snáď pre všetky generácie. Klasický príbeh a morálne ponaučenia zabalené v tak atraktívnej a humornej šupke musia rovnako potešiť deti i dospelých. Je možné tomu vyčítať infantilnosť i gýčovitosť, ale kto by to, úspešne sa vrátiac do detských čias, preboha, robil? (70%) ()

Anderton

Škoda, že sa látky nechopil niekto osobitejší než Kirk Jones. Mohla z toho byť odviazanejšia zábava a nie len povinné zaplňovanie predom danej schémy. Scenár je od prvej minúty prevídateľný a neverím, že by sa sem nedal vtesnať nejaký moment prekvapenia, aj ak by film mal skončiť presne tak ako skončil. Navyše sa mi zdá otázne, či bolo dobrým ťahom obsadiť do úlohy slúžky Kelly MacDonald ak hrá opatrovateľku práve Emma Thompson a k "mání" je práve Firth, ale nebudem spoilerovať, pretože tento menší problém som pociťoval až v samotnom závere, kedy sa odkryli všetky karty. Najviac si to užívajú Lansbury a Staunton a sú aj najvtipnejšie. Slušná jednohubka, len viac zameraná na detské publikum. 50% ()

• Dům Brownových a jeho okolí štáb v podstatě vyrobil na zabláceném poli plném plevelu. Postavili tam dům, část vesnice, cesty, zahradu a stromy. (imro)
  • Ve filmu neuvidíte scénu z pohřbu, během které si Cedric hraje s ústy zesnulého. Podle producentů by to mohlo být pro děti příliš strašidelné. (imro)

Kouzelná Emma Thompson se vrací

Kouzelná Emma Thompson se vrací

16.04.2009

Některá pokračování vás překvapí. Nejen tím, že vůbec vznikla, ale i relativně hvězdným obsazením. U nás Kouzelná chůva Nanny McPhee prosvištěla kiny téměř bez povšimnutí, v anglicky mluvících zemích… (viac)