Film mimo jiné získal i Oscara za nejlepší ženský herecký výkon pro Julie Andrews. Buďte svědky skvělé animace, překvapivých vizuálních efektů a oskarem oceněné hudby v Disneyho filmu Mary Poppins. Vydejte se společně s "v podstatě bezchybnou" Mary Poppins (Julie Andrews) na "báječný výlet," na němž se každý úkol promění ve hru a každý den je novým dobrodružstvím. Cestou vás okouzlí nezapomenutelné postavy jako třeba talentovaný kominík Bert (Dick Van Dyke). Vybalte Maryinu kouzelnou kabelu plnou bonusového materiálu, včetně ukázek z oblíbeného brodwayského muzikálu Mary Poppins. Zážitek z této nadčasové Disneyho klasiky si zkrátka nebudete muset vylepšovat vůbec ničím, ani lžící sladké medicíny! (oficiálny text distribútora)

Ukážka z filmu 4

blackrain

Je strašně těžké si tenhle klasický muzikál nezamilovat. Od prvních chvil mě chytil za srdce a nepustil. Nemohla jsem se dočkat až se Mary Poppins objeví na scéně. Její příchod byl dokonalý a efektní. On vlastně celý příběh nabízí takových efektů mnohem víc. Místy to možná zavání až kýčem, ale sem se ta kýčovost dokonale hodila. Sedla sem prostě jako zadek na hrnec. Julie Andrews byla naprosto skvělá. Už raději nic říkat nebudu, protože bych se tu mohla začít rozplývat jako měsíček na hnoji, protože jsem si všechno, co se dělo, užila. ()

nash.

Úžasná Julie Andrews, pár chytlavých písniček, ale příběh tak minimalistický, že funguje opravdu jen jako záminka pro opuletní hostinu hudebních čísel, bezbřehé fantasie a trikařských orgií. Potěšily momenty, jako ten, kdy si stačí namalovat obraz a skočit do něj, aby se obyčejná procházka parkem změnila v úžasné dobrodružství. Pobavila scéna o tom, jak snadno může vypuknout run na banku. Na druhou stranu trochu toho děje by filmu prospělo, stejně jako občas kratší hudební čísla. Zejména kominíci by se mohli krotit. Jako celek je to roztomilé, na svou dobu velkolepé, a po celou dobu nejen notně ujeté a hyperaktivní, ale zejména nabité tou správně pozitivní náladou. Ideální na dlouhý pošmourný večer. ()

Marek1991

Z časti rozprávka, z časti vedecko fantastický príbeh, no z časti muzikál, hlavne však roztomilé dielo s krásnou výchovou pre rodinu. Paradoxne som sa k Mary Poppins prvýkrát dostal cez ženu bojujúcu za rôzne práva a to Kristen Bell, na ktorú sa tu Julie Andrews veľmi podobá. Toto nie je náročný film, za to film o šťastí, o jednoduchých krásnych zábavných veciach, o energii zo života a mne to nedávno prinieslo iné dievča podobne, že ožívam keď vidím čo robí a preto je to pre mňa niečo špeciálne, že viem presne pochopiť podstatu tak síce dlhého, ale za to magického diela. ()

poz3n

Zažitá podoba standardního filmového díla je už pár desítek let tak nějak definována tím, že film má děj, a odehrává se ve světě, v němž fungují určitá pravidla a kauzalita. Tak nějak tohle očekávám od každého snímku, pokud nekoukám na nějaký vyloženě artový bizár. Kdo by to byl ale řekl, že slavná Mary Poppins všechny tyhle základní předpoklady popírá. 140 min dlouhý drogový večírek nabízí bez ladu a skladu téměř vše, co byste mohli očekávat od klasického muzikálu pro celou rodinu: Nad sebou samotnou onanující chůvu se sklony k manipulaci, dealování perníku, a s velmi pochybným vnitřně-morálním nastavením, maniodepresivní vedlejší postavy, které pokud nejsou brutálně high, trpí promptě stíhou a depresí a neustále na Mary perverzně dorážející mužské charaktery vedlejších postav (a to nejen lidských, viz třeba nadržený tučňák). Problém je, že celému tomu tripu ale chybí výše zmíněné. Nemá to absolutně žádný děj a především jakoukoliv logiku a pravidla. A to jako divák nedokážu přijmout, i když se budu smát celé té falické symbolice a dědkovi s čárou na čele od paruky. Pro mě tedy ve výsledku absolutní divácké peklo, které bych dovolil pouštět snad jen na nějakých drogových swingers party, kde došla inspirace. 1/10 ()

mandlova

Ukecaný pan Tau v sukních :) jak já chtěla jako malá chůvu! MP je prostě idol...skvělé písničky, příběh...holt muzikálová pohádka. Hvězdička dolů je za nespravedlnost, že Julie Andrews dostala Oscara za hlavní ženskou roli místo Audrey Hepburn s My Fair Lady ze stejného roku - kdyby nechali Audrey zpívat, nikdo jiný by n eměl šanci. ()

• Audrey Hepburnová, jež Julii Andrews "vyfoukla" roli Elizy v muzikálu My Fair Lady (1964), byla stejně jako Julie Andrews nominována na Oscara. Nejspíše by ho i získala, kdyby se nepřišlo na to, že Audrey Hepburnová byla přezpívána. Cenu si tak odnesla právě Julie Andrews. (janejudyjune)
  • Pro iluzi panoramatu Londýna začátku minulého století bylo vytvořeno na 100 maleb na sklo. (Elisebah)

Mary Poppins se vrátí

Mary Poppins se vrátí

21.12.2016

Kouzelná vychovatelka Mary Poppins u nás není moc známá. V Americe ale knihy Pamely Lyndon Travers uctívají, stejně jako film s Julií Andrews z roku 1964. V době sequelů, remakeů a rebootů to… (viac)

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (viac)

Spielbergova Mary Poppins

Spielbergova Mary Poppins

05.01.2006

Zřejmě nevyčerpatelná studnice fantazie a hravosti, kterou je režisér Steven Spielberg, se chystá točit remake legendárního muzikálu Mary Poppins z roku 1964. V něm si tehdy Julie Andrews zahrála… (viac)