Kúzelná opatrovateľka 2

• Slovensko Kúzelná opatrovateľka a veľký tresk (viac)

Opatrovateľka Nanny McPhee (Emma Thompson) prichádza na pomoc mladej matke (Maggie Gyllenhaal), ktorá sa nachádza v problémoch a pokúša sa sama starať o rodinnú farmu, pokiaľ jej manžel bojuje vo vojne. Nanny sa musí postarať o jej deti a rozmaznaných príbuzných a naučiť ich svojich päť nových lekcií. Ale k tomu všetkému bude potrebovať opäť nejaké kúzla. (TV Markíza)

terunka003

Kouzelné, hodně kouzelné, hezké, příjemné × ne tak hezké jako první díl, moc triků, krkající pták. Emma Thompson prostě umí psát filmy pro děti. Ve Velkém třesku bylo možná víc triků než v prvním díle, ale i přesto to byla krásná, milá pohádka o ne tak spratkovitých dětech, o válce, o bombách, o majetku a o rodinné lásce. Herecké výkony příjemné. Asi stárnu nebo co, ale párkrát jsem uronila slzu. ..prasátko na stromě, to je prostě moc.. ()

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $29,197,642Tržby Celosvetovo $93,430,000Tržby za predaj DVD v USA $10,707,902 //počet predaných kusov 619,165║ Nemá to už kvalít prvého filmu ale aj tak to má svoje čaro a niekoľko roztomilých a hravých scén. Príjemná oddychovka. /60%/ ()

sidzej

Oproti jednotke vyrazny kvalitativny prepad. Kuzlo predchadzajucej casti je definitivne prec. Moze za to z casti absencia skvelych Doylovych motivov a taktiez slabsi pribeh ktory v lepsom pripade vykrada svojho predchodcu, v tom horsom dava priestor infantilnostiam a fekalnemu humoru. 55% aj to s prizmurenim oboch oci. ()

Lovely.Bones

Velice slabé pokračování skvělé jedničky. Všechen šmrnc a jedinečnost je pryč. Otravná banda dětí, které vlastně nemají žádný problém a maminka je ve finanční krizi. Jak ojedinělé. Veliká škoda, co se týče obsazení. Takhle skvělí ansámbl britské legie se dlouho nesejde. Triky mi přišly podstatně horší než v originále. O krkajícím havranovi a aqua-balerínách prasatech ani nemluvě. Ale pořád to má z filmařského hlediska nějakou kvalitu. Kamera je ok, hudba skvělá a scénář je (částečně) poučný a zábavný. Děti to možná zabaví, ale rodiče budou mlátit hlavou o stůl ;-) ()

rikitiki

Pokračování příběhů nestandardní chůvy se mi líbilo víc než první film. Zatímco ten byl jen ujetě cirkusově pohádkový, v tomhle snímku se do dětské fantazie přimíchávají ozvěny reálného světa a zásadně ji ovlivňují. Válka a hrozba chudoby jsou patrné i pod vším tím blázněním s čuňátkovskými akvabelami, staropanenskými vražedkyněmi nebo krkající kafkou, která miluje tmel. Představivost je způsob úniku, ale když nad hlavou začnou lítat nepřátelské bombardéry, matka je na zhroucení, otec se ztratil ve válce a rodina se rozpadá, pak se i sny mění a je nutné začít něco dělat. S kouzelnou chůvou na své straně to sice jde snáz, ale i tak musí děti dokázat, že ony samy mají odvahu, soucit a pochopení. /23. 12. 13./ ()

• Herecká trojice Emma Thompson, Rhys Ifans a Maggie Smith si spolu už zahráli v některých snímcích filmové série Harry Potter. (martinac)