Dospívající dívka s přehnaným zájmem o chirurgii bojuje s postem vyvržence společnosti a přitom spřádá plány, jak přijít o panenství a zachránit svou sestru od pustošících účinků cystické fibrózy. Když je vám sedmnáct, život stojí za starou belu. Dospívající Pauline (AnnaLynne McCord) je prostě jiná. Ocitá se pod tlakem, protože se snaží zapadnout na střední školu, naplnit očekávání rodičů a k tomu všemu hoří touhou přijít o panenství. Jenže kvůli jejímu grotesknímu zájmu o temnější stránky života ji všichni kolem považují za vyvržence společnosti. A protože ji láká lidské tělo, uzavírá se do vlastní fantazie a doufá, že z ní jednou bude skvělý chirurg... tedy pokud do té doby nezešílí. (oficiálny text distribútora)

kinghome

Tváří se to jako brutální nechuťárna a ani bych se nedivil, kdyby to někdo vypl po úvodní scéně, ale ono to je nakonec takové lehké drama o tak trochu vadné holce, která má brutální představy a chce se stát doktorkou. Mě osobně se to líbilo. Neměl jsem s brutálními záběry problém a chvílemi se i bavil a konec mě dostal. Já jsem spokojenej. Je to úchylárna, která se nebude líbit většině lidí na čsfd, proto se nedivím malému hodnocení, ale za mě 75%. herecké výkony jsou skvělé a ten konec je úžasnej a po jeho shlédnutí jsem zůstal jen čumět a vůbec jsem netušil co se tam právě odehrálo. ()

pabulator

Puberťačka,která svým vzezřením připomíná smrtku a svým chováním rozhodně vybočuje z řady obyčejných teenagerů mě i přesto byla nějakým zvráceným způsobem sympatická.Pro její morbidní vize ve kterých vypadá jako ztělesnění bohyně pomsty bych rozhodně nešetřil superlativy.Ta holka je prostě magóóór!!!Zamrzela pouze jediná věc a to ,že Malcolm McDowell nedostal více prostoru. ()

HonzysKISS

Takový ten typ filmu, kde si řeknete, že se děje něco divného. Což je paráda. Křehká Pauline se chová úplně jinak než ostatní a svým způsobem je hodně zajímavá. Sledovat jí kam až je schopná zajít je super. A i když má vypadat nechutně, tak jí ty její pohledy zatraceně sluší. Docela jsem se u toho i pobavil. Bizarnost přesně taková, jaká má být. Klidně to mohlo být i delší. Díky tomu konci musím dát plný počet. ()

Magika82

Iu, inu...ponoření a uzavření se do vlastního světa někdy nebývá na škodu. Slovo někdy je zde zcela na místě. Paulinin svět je poněkud sociopatický, podtržený sadismem jejímu světu vlastní. Děj však postrádá akceleraci, která mu notně ubližuje. Finálních několk minut s sice pokouší o pomyslné sešlápnutí plynového pedálu, ale už nemůže dohnat to, co po dlouhé desítky minut scházelo. Nicméně, zpracování do odlečené formy černé komedie (alespoň dle mého subjektivního názoru), se začíná točit ve spirále osobitého scénáře. Pauline by zkrátka zapadla do Adamsonovy rodiny - jako její nový člen - zcela. Výsledek? Film není pro každého, a svého diváka si prostě mus najít tak, jako některé typy vozů. Shrnuto, sečteno: 70%, a tedy 3 hvězdy superior. ()

Illy

Herečka a modelka změněna k nepoznání. S pletí Vojty Kotka a vizáží vyhynulého australopitéka, děsí sama o sobě. V odlehčeném tónu glosuje a nezbývá než čekat, zda jí ke konci opravdu mrdne. Tohle mě bavilo. ()

Ronaldo79

Regůlerně mě Excision nachytalo, čekal jsem perverzní sebedestruktivní horor a vyklubala se z toho vtipná, bizární komedie se špetkou kvalitního uchylného gore ve snech hlavní hrdinky. Konec je docela slušný KO, protože jsem očekával, že Richard Bates Jr. se nebude hrnout do brutálního vyvrcholení a v závěru se snažit výrazně překvapit. Musím konstatovat, že jsem se mýlil, závěrečná tečka je totiž brutální. 6/10* ()

Silviaxx

Občas mi viac psycho prišli tie ich rodinné večere/raňajky ako samotné sny hlavnej "hrdinky" , ale áno áno túto nechutnôstku ja môžem ! ()

cskomando

Vtipných hlášek a scének je tu kupodivu opravdu dost :D ale nejvíc na mě zapůsobil ten konec ( vlastně nevím co si o tom mám myslet, jestli je opravdu zcvoklá a nebo jí nakonec zachránila, i když bez operačních věcí těžko to je mi záhadou :D ) ()

Nolanofil

Taký ten malý nenápadný film, ktorý premietajú na XY festivaloch. Nenechajte sa zmiasť hodnotením. Excision je výborne napísaný filmik, so super divnou hlavnou postavou a jej čudesním myslením. Finálna pointa je masaker. ()

johnymdoe

Zvláštní film, hodně nechutný, hrozivý...ale rozhodně zajímavý a na hereckých výkonech jsem si vysloveně pochutnal. Pro řezníky a doktory film který musí vidět a pro nás ostatní? No nemůžu doporučit protože slabší povahy by to asi nedaly, ale kdo má silný žaludek tak s chutí do toho. Když nic jiného průměr to pro vás nebude... ()

warrenur

Hm, rozpacite trojhviezdie. Urcite nie za tie odpornosti, co sa mierne vysinutej seredke prehanali hlavou. Akosi sme si zvykli a reziseri tiez, pokial sa jedna o hratky s myslou divaka, ci naopak znazornenie zakuti mysle chorej, akceptuje a prezentuje sa hocico. Cize, ak davam tri hviezdy, tak tie su skor za to, ako zvladla zahrat hlavna predstavitelka svoju postavu. Od mimiky, cez drzanie tela a vobec celkovy dojem. Ten bol hodne drsny. Otravno-starostlivo-skrupulozna matky bola tiez slusne otravna. Jedna hviezda za vyustenie v zavere, ktore spolu s hudbou a slusnou kamerou malo slusne grady. Zaver som vsak vytusil uz od prvej zmienky, ze mladsia sestricka je chora. Boli chvile, ked som myslel, ze to poslem s hviezdou do smetiska, avsak sledoval som to do konca a miestami len neveriacky zizal. Kazdopadne, u tohoto filmu vo zvysenej miere plati, ze nie je pre kazdeho. Ttakze sa vobec necudujem, ze to mnohi poslu do odpadu. ()

Mahoney.

Hmm keďže tu chýba popis filmu a len málo som si o ňom prečítala. Plus má to zaujímavú galériu. Neviem sa dočkať čo to bude. :-) Dúfam že ma Matthew Gray Gubler nesklame. :-) ()

Rathalos

Amputacia je psychologicka drama s prvkami hororu,musim priznat,ze je to bizarnost prveho stupna,obcas uchylna,zvratena,sialena,nechutna s gradujucou atmosferou a zaverom,no a nemozem zabudnut na skvely herecky vykon hlavnej predstavitelky...:-) ()

Hapretor

Divný a nechutný film ... však obdivuju Annu Lynne McCord, jak si poradila se svou rolí ... tak ujetou roli v ujetém filmu zvádla víc než bravurně ... ()

Rockerman

Grace a Pauline jsou sestry. Grace je hezká, hodná matkou protěžovaná, ale nevyléčitelně nemocná. Pauline je nehezká, problémová, nemilovaná se zájmem o chirurgii. Přesto se obě sestry mají překvapivě rády. Když se dozvíte tyto informace je vám jasné, kam to všechno směřuje. Dojemně šokující závěr poměrně originálního filmu to potvrzuje. ()

AngelG

Excision je vskutku hodně zvláštní film, s ještě zvláštnější hlavní postavou a dějem - nedějem.. takže můžu klidně říct, že je to téměř o ničem a že se tam vlastně moc neděje.. ale jelikož mám ráda podobné filmy, kde je protagonista divný outsider.. tak mi to tady ani moc nevadilo a to taky díky skvělým hereckým výkonům obvzlášť Traci Lords.. a také musím ocenit skvělé efekty a části filmu, kde je děj prokládán skvělou vizuální stránkou plnou krve a mrtvol.. bohužel bych klidně i dala 4 hvězdičky, ale ukončení mě osobně dost zklamalo.. ()

Charlie84

Sotva ve třetině jsem to málem vypnul (až shlédnete, pochopíte:). Má to některé ingredience nedávného Snowtownu (fakt, že sociopati zdaleka nejsou takoví pohodoví potrhlí sympaťáci, nezávislý look a poměrně brutální sekcence, i když trochu jiného rázu), ale navíc sem někdo přimíchal docela srandovní části. Srandy trochu ubívá s přibívajícími eroticko(ehm...)-psychopatickými výjevy, resp. srandy je pořád stejně, ale mě už se nějak, vzhledem k tomu co dělo, nedařilo smát....Scénář je výborný, co ti lidé říkají místy až nesedí s indie-béčkovostí, která z Excision cáká všemy směry a když přišel závěr, úplně jsem zapomněl, že to do té doby bylo vlastně tak trochu o ničem. Ono být to seriózněj natočené, bez té všudypříromné extravagance, máme tady druhé We need to talk about Kevin...takže docela silná káva. V tomhle bizarním hábitu navíc rozhodně nekonvenční podívaná a to já dokážu ocenit. Opět se ale nejedná o film, který byste chtěli někomu doporučovat. Natožtak vidět znovu. ()