Paríž, milujem ťa

• Česko Paříži, miluji Tě (viac)
Romantický / Dráma / Poviedkový
Francúzsko / Lichtenštajnsko / Švajčiarsko / Nemecko, 2006, 115 min

Bruno Podalydès, Marianne Faithfull, Elias McConnell, Gaspard Ulliel, Steve Buscemi, Catalina Sandino Moreno, Barbet Schroeder, Javier Cámara (viac)

V Paříži, miluji Tě se sešli světoznámí režiséři, mezi něž patří bratři Coenovi, Gus Van Sant, Gurinder Chadha, Wes Craven, Walter Salles, Alexander Payne a Olivier Assayas, aby společně ukázali Paříž způsobem, jaký tu ještě nebyl. Natočen lidmi stejně kosmopolitními jako město samo. Americký turista vidí rasové napětí a paranoidní vize města. Mladá emigrantka pracuje v buržoazním prostředí. Americká hvězdička natáčí film. Muž neví, zda být s manželkou nebo milenkou. Mladík pracuje v tiskárně a touží po jiném muži. Otec se pere se vztahem ke své dceři. Pár se snaží okořenit svůj sexuální život. To je jen pár zážitků, které tvoří PAŘÍŽI, MILUJI TĚ... (oficiálny text distribútora)

Richie666

Spletenec několika velmi krátkých, často nicneříkajících a tím pádem zbytečných povídek bez jakéhokoli společného vodítka či pointy. Možná, že u některé jsem se pousmál nebo z ní měl pozitivní pocit, na víc to ale nestačilo. Velebení Paříže se zvrhlo v suše konstatující nudu. Z tohoto pohledu, přestože se nejedná o totožnou koncepci, se mi mnohem více líbil snímek Paříž, a to absolutně po všech stránkách. ()

Katullka

Mě se tento film líbil snad každým koutem, až na pár výjimek. Vzrušení a napjatost ve mě začala ve chvíli, kdy se ukazovaly jméno režiséra jednotlivých kousků. Celý film byl natočen prostě úžasně. Děje byly precizně napsány. Celý tento film však u mě vedou bratři Coenovi a Sylvain Comet (mám slabost pro mimózní svět). ()

Jansen

Netypický projekt, který ale bohužel také není dokonalý. 18 povídkových příběhů ze současné Paříže, poměrně dobře vystihuje atmosféru francouzského hlavního města, ale horší už je to s filmem jako celkem. V přibližně pětiminutových příbězích, každý z režisérů nabízí svým způsobem kratičkou vizitku francouzské metropole. Z 18 režisérských představení jasně vyčnívá Fauborg Saint-Denis Toma Tykvera. V paměti mi ještě jasně utkvěli Bratři Coenovi (nezastírám, že to bylo i díky nepřehlédnutelnému Steveu Buscemimu), ale jinak pouze lehký nadprůměr. Ale bylo to celkem příjemné. ()

ScarPoul

(Bruno Podalydés) a jeho montmartre - hlúpy, neoriginálny. zaujímavý hrdina, ktorý ale nemá v piatich minútach čo ponúknuť. Zápletka strašne hlúpa a režisérsky odfláknuté, natočené len aby sa nepovedalo.3* (Gurinder Chadha) Priam rozprávkový príbeh, ktorý je pekný hlavne svojou naivitou ale hlavne mi prišiel neskutočne krásny, spojenie dvoch kultúr, dvoch duší. skoro dokonalé.5* (Gus Van Sant) nezáživné, a hlavne som ničomu s toho neveril. Aspoň že to malo pointu, to sa počíta aspoň náznak niečoho krásneho ktorýje hneď zabitý hlúpym behom. Prečo? načo? 2* (Joel and Ethan Coen) Asi najzábevnejšia s poviedok. Hravá, nenútená s fantastickým buscemim. Typický hravý Coenovský štýl, ktorý v kompletnosti daného celku pôsobí ľudsky a preto krásne.5* (Walter Salles a Daniela Thomas) povedal by som že toto je taký prvý vážnejší kúsok, ktorý je krutí, ale svojim spôsobom krásny. takisto ukáže s Paríža ako krátky film najviac a to sa počíta 4* (Christopher Doyle) Ako keby sa môj sen stal skutočnosťou. až na toho starého pána, keby som tam bol ja tak úplne môj sen. takže s osobných dôvodov perfektné 5* (Isabel Coixet) veľmi pekný príbeh ale na mňa moc klišovitý a tiež mi tam vadil rozprávač. 3* (Nobuhiro Suwa) Je tu badateľná umeleckosť pre Suwa taká typická. Binoche je skvelá a tak isto aj defoe. Myslím že toto je mrazivejší aj svojim spôsobom krajší ako väčšina. Čo na tom že scénaristicky je to slabé. 4* (Sylvain Chomet) jedným slovom - dokonalý, nádherný, vtipný. Vyberte si čo sa vám páči najviac 5* (Alfonso Cuarón) krásne vypointovaný na jeden shot natočený, trochu iný a preca výnimočný. Taký je Cuarónov príspevok 4* (Olivier Assayas) pre mňa asi najlepšia. Krásna, jednoducho krásna. Gyllenhaalová je tu skvelá, páčilo sa mi prostredie, kompozícia obrazu, hudba, všetko. (Oliver Schmitz) Najsmutnejší príbeh. Lenže ak mám pravdu povedať asi najdokonalejší. Láska trocha inak. A prvý krát som sa dokázal s hrdinom stotožniť. čo sa režisérom predtým nepodarilo. 5* (Richard LaGravenese) ako keby tie najlepšie kúsky nechali na koniec. Hopkins aj Ardantová sú tu úžasný a hlavne je to otrepané a originálne zároveň 5* (Vincenzo Natali) upíri, sin city, frodo v paríži??, to môžem, vizuálne najgeniálnejšia aj najoriginálnejšia filmová poviedka. môžem len a len tlieskať. (Wes Craven) nehororový Craven? Craven ktorý má rozosmial, ale tragicky?? kam ten svet speje?, ako povedal Rufus veľký to herec asi do hotelu. Mr. Payne i salute you. 5* (Tom Tykwer) rýchla, najviac vypovedajúca s neskutočne krásnou Portman a koncom ktorý ma odjebal. Veľmi skvelé hlavne Tykwerov cit pre rýchlosť. Cha 5* (Gérard Depardieu a Frédéric Auburtin) jedným slovom Francúzke - víno, cigarety , muž a žena, reštaurácia, Depardieu 3* (Alexander Payne) scénaristicky najdokonalejšie, payne sa pre takéto príbehy narodil a som rád že nesklamal 5* ()

Iggy

Tak tenhle povídkový film o Městě měst mě hodně zklamal. Proč musí většina filmů vypadat jako tv reklama na auto, resp. lak na vlasy? Nebo jako agitka proti drogám? A nebo vůbec pokud možno nejlíp jako multikulturní propaganda a spot o neradostném životě přistěhovalců? Naštěstí povídky druhé poloviny filmu jsou o něco lepší, nejvíc se mi líbila asi ta úplně poslední. Černobílá Paříž Nové vlny, v jejíchž ulicích se prohání Belmondo nebo protlouká Anoine Doinel, už je asi nenávratně pryč i se vším, co k ní patřilo. Ona mě ale bohužel docela zklamala i Paříž reálná. Stará dobrá Paříž už pro mě asi zůstane jen snem na starých filmových kotoučích... ()

maseer2

pár povídek bylo opravdu povedených, ale díky zbylé většině, která byla místy sotva průměrná, mě tento film ve výsledku dost nudil.. slabé 3* ()

rawen

Několik mdlých a ne příliš povedených povídek dokonale zastiňuje pětice nejlepších (povídka o mimech Sylvaina Chometa, povídka o jednom pozvání na kávu Olivera Schmitze, krásná miniaturka Alfonsa Cuaróna s překvapivou pointou, brilantní dynamická střihová krása Toma Tykwera o lásce slepce a mladé herečky, navíc okořeněná přítomností Natalie Portman a pak ještě poslední, nejčistší a nejprostší epilog Alexandera Paynea, který dá celému filmu název). Jako dobrý nápad a povedená pocta jednomu městu vynikající, škoda jen, že to nevyšlo úplně všem. 7.5/10 ()

Silence

Zvláštní... Osmnáct různých příběhů, tak rozdílných, jako lidé kteří v nich vystupují. Mozaika, jejíž jednotlivé střípky zapůsobí na každého jinak. Přesto společně tvoří uzavřený kruh a zapadávají do sobe jako namazaná ozubená kolečka složitého přístroje jehož poselství daleko překračuje ono "Paris, je t'aime". Z toho důvodu dávám hodnocení, které dávám. Přestože mě některé povídky nechaly chladnými, některé "pouze" vehnaly úsměv do tváře a jen několik příběhů se mne opravdu dotklo. Hluboce... Které to byly, si nechám, s dovolením, pro sebe... Za ten nepopsatelný pocit po závěrečných titulkách - děkuji! ()

bouncer

Osmnáct krátkých filmečků o Paříži a o lásce. Jedná se o počiny známých i neznámých režisérů a také o dílka různorodé kvality. Přesto jako celek má své kouzlo a působí příjmeným uměleckým dojmem. ()

BigDeal

Paríž vyzerá z diaľky skutočne nádherne a tento projekt sa zdá byť perspektívny, no pravdou je, že to, čím je charakteristický, mu najviac podkopáva nohy. Je to počet i krátkosť príbehov, pretože nie všetky zvládajú predviesť danú tému za 7 minút. A tak sa delia do troch skupín, kde si každá skupina "poradí" s časom inak. Prvá skupina sa snaží dať tam všetko podstatné a bohužiaľ aj keď pôsobí ucelene, je to väčšinou len všetko romantické klišé čo poznáme. Druhá skupina sa tomuto snaží vyhnúť, no zasa pôsobí neucelene a vyzerá len ako jedna scéna z filmu. V poslednej skupine sú ucelené príbehy s pointou a ukazujú, že sa to za tých 7 minút dá. Moje obľúbené poviedky sú: o mímovi, o slepom chlapcovi, o upírke a tá coenovská. ()

Dale

Je veľmi ťažké behom 5-7 minút vyrozprávať nejaký príbeh (to asi dokáže len Pixar), no aj na tak malom priestore sa dá vytvoriť niečo zaujímavé. V tomto filme však veľa takýchto zaujímavých príbehov nebolo. Našli by sa možno 2-3, u ktorých by som chcel vedieť, ako to pokračovalo ďalej, ale väčšina išla úplne mimo mňa, absolútne ničím ma neoslovili, len nudili. Nemalo ísť o to nabrať čo najviac režisérov, ale niečo týmto filmom aj povedať. Takých 5-6 príbehov by úplne stačilo a 20 minút by už poskytlo dosť priestoru na vyjadrenie. ()

Johny_fork

Mám k Paříži mimořádný vztah a Paris, je t'aime jsou pro mě dvě hodiny, jež evokují mraky vzpomínek a já se atmosférou této koláže nechám unášet kdykoliv znovu. ()

moviesfan

Paříži, miluji Tě je film, který vám poskytne řadu krátkých snímků. Jsou to příběhy o lásce, smrti a dalších lidských osudech. Tyto příběhy jsou do jisté míry obyčejné, ale svou krásou vás uchvátí. Osobně se mi nejvíce líbily mozaiky, ve kterých působí mj. dva mimové. Tento krátký shot je úchvatný. Naprosto mě okouzlil. Dále se mi líbil s Natalií Portman. Také musím vyzdvihnout trochu absurdní, ale zajímavý příběh s E.Woodem. Na závěr je neveselá řeč svobodné pošťačky, která si cosi uvědomila. Je zde několik příběhů, které mě zasáhly a u kterých jsem si řekl ,,Jo, ten je krásný, tento se taky povedl...". Naopak je zde také několik střípků, které by zde nemusely být a jevily se mi nezáživně. Tento mozaikovitý film mi nabídl mnoho známých herců v neméně zajímavých rolí. Závěrečná píseň a hromadné ukázky jednotlivých mozaiek mi pomohly si uvědomit, že je to přeci jen krásný film, i když ve výjimečných momentech trošičku nudí. ()

jahol

Tady je můj pohled na 18 miniatur, jež nabízí tenhle film. 1. Montmartre - jak se lidé mohou sejít a jak to vše začíná, 60% 2.Quais de Seine - ne, tohle není o nasládlosti, tohle je o přirozenosti, 70% 3.Le Marais - tady převládla forma, přes kterou prociťujete Paříž snad v každém záběru, i když se povídka odehrává hlavně v interiérech, obsah mě nepřesvědčil, 60% 4.Tuileries - vtipné a poutavé, i když nabourávající obvyklé představy o Paříži, 80% 5.Loin du 16éme - jednoduché, ale o to působivější, se smutným originálním námětem, 80% 6.Porte de Choisy - Kratičká skvělá obrazová feérie o stárnoucím obchodním cestujícím, kterou si můžete vyložit po svém, 90% 7.Bastille - Tak tohle jsem příliš nepochopil, snad jde o kamínek do mozaiky francouzského prožívání, či co, ani originální, ani obrazově bohaté, 40% 8.Place des Victoires - smutná variace na dosti obehrané téma, která nepřináší příliš originality ani Paříže, Julie Binnochet ovšem dává tomuhle kousíčku filmařiny další rozměr 65% 9.Tour Eiffel - pantomimická etuda s řadou hlubších vychytávek je jedním z vrcholů, 80% 10.Parc Monceau - Skvělé! Skvěle zahrané s perfektní pointou, 90%! 11.Quartier des Enfants Rouges - Smutný silný příběh, velmi dobře filmově vystavěná zkratka, 70% 12.Place des fêtes - Velmi pěkná etuda na téma všeobjímajícího násilí, 80% 13.Pigalle - poněkud povrchní pokus o další pointu, ne tak dobře vystavěný, jako v předchozích případech, 50% 14.Quartier de la Madeleine - Zvláštní surrealistická horrorová hříčka, která mě zpočátku moc nebrala, ale konec dobrý, všechno dobré :-), 75%, 15. Père-Lachaise - Romanticky pěkné a ze života :-), 70% 16. Faubourg Saint-Denis - Další pěkná pointa, tentokrát ale s úžasně nafilmovaným a prozvučeným vodopádem zrychlené historie vztahu, 100% 17.Quartier Latin - perfektně zahraná (výborně obsazená) psychologická jednohubka, kde o drobná překvapení také není nouze, 75% 18.14e arrondissement - prostinké vyznání, které mě příliš nepřesvědčilo, 50%. Jako celek film velice dobře vykrývá mnohotvárnou atmosféru Paříže, kterou jsem měl možnost mnohokrát procítit a která mi voní stále, tisíce kilometrů odtud. ()

Blofeld

Silně nevyrovnané - kvalitní příběhy nicméně jednoznačně převažují. Mí favoriti? Bastille, Tour Eiffel, Pigalle, Père-Lachaise, Quartier Latin. ()

joehot

Těžko se hodnotí takovýhle film. Některé povídky parádní (Cuarón, Tykwer), některé slabší. Ve výsledku dobrý snímek, ale k dokonalosti ještě něco chybělo. ()

khedy

Kvalita jednotlivých povídek je sice dost kolísavá, ale každá má své kouzlo a jako celek to působí téměř dokonale. Hodně tomu také dodává romantická atmosféra paříže podtržená typickou hudbou. Za mě osobně je jednoznačně nejlepší povídka s Natalií Portman. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Festival krátkých filmů Praha

Festival krátkých filmů Praha

09.01.2016

Vyznání lásky osmdesátkovým akčňákům jménem Kung Fury, sonda do světa pornohereček, ale i pocta slavnému kameramanovi Jima Jarmusche a Guse van Santa. Takový bude 11. Festival krátkých filmů Praha,… (viac)

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (viac)