Paríž, milujem ťa

• Česko Paříži, miluji Tě (viac)
Romantický / Dráma / Poviedkový
Francúzsko / Lichtenštajnsko / Švajčiarsko / Nemecko, 2006, 115 min

Bruno Podalydès, Marianne Faithfull, Elias McConnell, Gaspard Ulliel, Steve Buscemi, Catalina Sandino Moreno, Barbet Schroeder, Javier Cámara (viac)

V Paříži, miluji Tě se sešli světoznámí režiséři, mezi něž patří bratři Coenovi, Gus Van Sant, Gurinder Chadha, Wes Craven, Walter Salles, Alexander Payne a Olivier Assayas, aby společně ukázali Paříž způsobem, jaký tu ještě nebyl. Natočen lidmi stejně kosmopolitními jako město samo. Americký turista vidí rasové napětí a paranoidní vize města. Mladá emigrantka pracuje v buržoazním prostředí. Americká hvězdička natáčí film. Muž neví, zda být s manželkou nebo milenkou. Mladík pracuje v tiskárně a touží po jiném muži. Otec se pere se vztahem ke své dceři. Pár se snaží okořenit svůj sexuální život. To je jen pár zážitků, které tvoří PAŘÍŽI, MILUJI TĚ... (oficiálny text distribútora)

Seti

Při tomhle filmu si teprv člověk uvědomí, kolik podob vlastně láska má a zároveň jak málo jich zatím stačil poznat. Ovšem některé příběhy jsou skutečně........zvláštní:-) ()

joora1

Krásně natočené obrazy Paříže, které jsou zformované do několika krátkých, na sobě nezávislých filmů.Každý si v nich najde svého favorita, jelikož všechny příběhy mají něco do sebe a jsou svým způsobem originální.Mým favoritem byl příběh z Pařížského metra, kde Steve Buscemi představoval amerického turistu, který cestoval do Paříže.Během příběhu neřekl jediné slovo, a přesto jako by mluvil.Další příběh, kde se do sebe zamilují mimové mi přišel jako roztomilý a ulítlý zároveň.Velká plejáda herců a skvělí režiséři, to je další známka kvality tohoto filmu. ()

Lenarek

1. Bruno Podalydès - 40%. Tento krátký snímek mě ničím nenadchl. Vymizel mně z hlavy hned po skončení posledního záběru. 2. Gurinder Chadha - 70%. Banda mladíků, vytahujících se před holkama. A jedna dívka, co uctívá svého Boha - Alláha, protože sama chce. 3. Gus Van Sant - 75%. Gus Van Sant má asi hodně rád Kurta Cobaina. 4. Joel & Ethan Coen - 75%. Vyhněte se očnímu kontaktu v Paříži. 5. Walter Salles & Daniela Thomas - 70%. Nekonečný stereotyp jen pro své dítě, které miluje. 6. Christopher Doyle - 55%. Moc mně to nesedlo. Ale hudba na konci filmu byla výborně zvolená. Přímo pro tu dámu v čeerných šatech. 7. Isabel Coixet - 40%. No, nevím. Klišé a žádný nápad. 8. Nobuhiro Suwa - 70%. "Mrtví se někdy vracejí" (ne, nemyslím povídku od S. Kinga, jen se to k tomuhle příběhu hodí) :-). 9. Sylvain Chomet - 75%. Vtipný nápad. 10. Alfonso Curaon - 60%. Promiň, Alfonso, ale moc jsem ti neporozuměla. 11. Olivier Assayas - 65%. Láska k drogám? 12. Oliver Schmitz - 80%. Shoda náhod. Velice pěkně vypracované. 13. Richard LaGravenese - 65%. Láska k sexu? 14. Vincenzo Natali - 90%. Perfektni nápad se sympatickým obsazením. 15. Wes Craven - 55%. Kdybych byla přeorientována na opačné pohlaví, nikdy bych nechtěla tuhle ženu. 16. Tom Tykwer - 85%. Někdy jsi křičela. Bez důvodu. Někdy jsi důvod měla. 17. Frédéric Auburtin & Gérard Depardieu - 45%. Tenhle rozhovor mezi důchodci mě nebavil. 18. Alexander Payne - 40%. I město lze milovat. Ale to je jediné, co jsem si z tohohle příběhu odnesla. Musím ovšem podotknout, že byla skvěle zvolena hudba do každého snímku. Nicméně mé hodnocení zůstává po mém zprůměrování /64%/ stále na 3*. Něco stojí za to vidět, něco z toho je jen vata. ()

honzii

Tolik pohledů, tolik nápadů, inspirace, krásných hereckých výkonů na tak malém rozmezí.. Kdybych měl hodnotit jednotlivé příběhy, maximálně tři bych asi opravdu vyzdvihnul (nejspíš by to byly povídky Loin du 16éme, Quartier des Enfants Rouges a Faubourg Saint-Denis) Ovšem z celku se dá vzít víc. Každé dílko v sobě mělo něco, čím se mě dotknulo. Ať už přímo pointou nebo jen drobounkým záchěvem, větou, vtipem (nemůžu v této souvislosti nezmínit Cohenovic Tuileries nebo romanci dvou mimů Tour Eiffel).. či alespoň formou. Tento film je krásný svou nedokonalostí - přirozeností a lehkostí. Délkou jednotlivých povídek je přímý, není nudný a každé zaškobrtnutí jste mu schopni následně odpustit. Alespoň já to tak měl. Děkuji tvůrcům za zajímavý a moc příjemný výlet. ()

GeorgeHans

1. Montmartre 60 2. Quais de Seine 70 3. Le Marais 80 4. Tuileries 80 5. Loin du 16e 70 6. Porte de Choisy 30 7. Bastille 75 8. Place des Victoires 75 9. Tour Eiffel 100 10. Parc Monceau 70 11. Quartier des Enfants Rouges 70 12. Place des fêtes 75 13. Pigalle 65 14. Quartier de la Madeleine 85 15. Père-Lachaise 80 16. Faubourg Saint-Denis 100 17. Quartier Latin 75 18. 14e arrondissement 90 Priemerné hodnotenie: 75% ()

Kracken

Některé povídky jsou krásné, některé jsou hezké, některé poetické, některé jsou spíš zábavné ale všechny spojuje jedno a tím je Paříž a různé druhy lásek v ní. Jako celek to působí velmi příjemně. Nejvíc mě asi pobavili bratři Coeni :) ()

bari68

Osemnásť filmov-osemnásť kraťasov.Niektoré výborné-niektoré slabučké.Príbehy, ktoré sa navzájom časovo nepreplietali ála Inarritu,netvorili žiaden kompletný celok, ale spájalo ich ,,mesto lásky,,nad Seinou.A to bolo v tejto filmovej mozaike to hlavné. ()

!Borec!

Možná snímek není až tak koncepčně silný, možná není jednoduché láskyplné (nebo láskychudé) chvilky vtěstnat do pár minut, možná příliš mnoho režisérů. Horší se mísí s lepším a celkový dojem je rozvláčný, ale přesto mi pár příběhů utkvělo v paměti a ty jsou pro mě podstatné, ostatní zůstanou jako právě špinavá děvka Paříž v podsvětí mého vědomí a netřeba je vytahovat. ()

SkyLukey

Film celkově nic moc. Čekal jsem rozhodně něco víc. Jediná povídka, které bych dal 5 hvězd je povídka od Tom Tykwer. Ta se vážně povedla a hodně se mi líbila. Hned v závěsu by byla lace des fêtes (umírající černoch). Zda-li se teprve chystáte na Paříži, miluji Tě, rozhodně sáhněte po originálním dabingu s titulky, protože horší český dabing jsem už dlouhou dobu neviděl. ()

Madluska

Pro mě osobně je film asi trochu zklamáním. Než jsem si zvykla na ten "umělecký záměr", že většina povídek prostě nemá konec (snad abychom si ho domysleli sami?) nebo nějaký smysl, byla půlka filmu za mnou. Tak jsem třeba vůbec nepochopila povídku se "spřízněnou duší" v tiskárně a bojím se, že ji ani nikdy nepochopím... :-) Některé kousky ovšem stály za zkouknutí, třeba ta se slepým mládencem nebo Oscarem Wildem. Úplně nejlepší je ale povídka o muži, který se chtěl rozejít s manželkou - díky té jsem zvedla hodnocení na 4*, protože má atmosféru i cosi jako "hlubší sdělení". No uznejte: "A jak se tak choval jako zamilovaný muž, znovu se jím najednou stal." A mimochodem, hudba je taky fajn. :-) ()

Kratas558

Odlišné povahy všech povídek a v pozadí Paříž jako mocná víla, která to všechno sledovala zpovzdálí. Bylo to nevšední, protože zamilovaných slaďáků je všude plno, a proto jsem spokojená. ()

Michelle41

"They say a lot of things about Paris. They say it's a place where artists find inspiration. They say it's a place where people come to discover something new about their lives. They say it's a place where you can find love. Of course, at my age, I didn't expect any of that." - Kde New York zaujal, Paříž nudila. Mile mě překvapilo akorát Place des fêtes (Oliver Schmitz) o umírajícím černochovi, Quartier Latin (Frédéric Auburtin & Gérard Depardieu) o starším rozvádějícím se páru a samotný závěr filmu. Tom Tykwer mi nikdy úplně nesedl, přesto chápu, že tento příběh je pro mnoho lidí vrcholem filmu. ()

xaver

Nádherný film o městě, které patří bezesporu k těm nejkrásnějším na světě. O městě, které má nezapomenutelnou historii, nezapomunutelného ducha, které si žije svým životem, a které okouzlí snad každého. Nápad, aby film natočili páni režiséři je geniální stejně jako pak výsledek. Samozřejmě každý příběh je jiný, ale je to především o městě, a to si zaslouží 5*. ()

klúčik

Zmeska nádherných filmových poviedok , natočená v meste, ktoré vyžaruje ničo vzrušujúce. Hltal som jeden príbeh za druhým, niektoré boli výborné a niektoré dobré. Dobrý nápad zapojiť toľko režisérov, a natočiť film ako oni vidia a cítia Paríž. Film hodnotím 75%. ()

Rssa

Silnejsi 3*. Nektere povidky byly kvalitnejsi, nektere ne. Tak uz to u takovychto slepencu byva. Pro me byli jednoznacne nejlepsi v poradi : Schmitz, Tykwer a Natali ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Festival krátkých filmů Praha

Festival krátkých filmů Praha

09.01.2016

Vyznání lásky osmdesátkovým akčňákům jménem Kung Fury, sonda do světa pornohereček, ale i pocta slavnému kameramanovi Jima Jarmusche a Guse van Santa. Takový bude 11. Festival krátkých filmů Praha,… (viac)

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (viac)