Boon je poberta, který se vyzná ve lhaní, krádežích, podvodech a podobných uměních. Nyní má pouhé čtyři dny na to, aby své znalosti předal mladému Luciusovi (oficiálny text distribútora)

Han22

Tak tohle byl opravdu krásný film. Ač jsem se ve filmu párkrát od srdce zasmál (zapadlé auto nebo věšící se hrdina nemají chybu), nebyla to komedie, ani nějaké strhující drama. Spíše takové nostalgické dětské dobrodružství, ve kterém se malý kluk na počátku století vydává na cestu čmajznutým auťákem se dvěma dospělými (věkem ne chováním) kamarády. Dostává se do bordelu s jednou hodnou šlapkou, poznává zlé i hodné lidi, rasismus, náznakově sex a také jednoho praštěného koně co zbožňuje sardinky, se kterým musí vyhrát závod. A nakonec se on (i ostatní) musí naučit přijmout odpovědnost za své činy. Výborní herci včetně naprosto přirozeného dětského herce, fantastického Crosse a nečekaně komediálního McQueena, krásná hudba Johna Williamse, krásná atmosféra a celkově moc hezké pohlazení. ()

aLPaC

Výborná, svěží komedie se skvostným Stevem McQueenem a jednom čtyřdenním výletě, při kterém Steve, 11letý chlapec a černoch zažijí řadu dobrodružství a nevšedních situací. Říkám si jaké to byly časy, když neexistovali měšťáci, značky, zácpy a spěch, jo to byla určitě radost řídit auto. ()

Mikino00

Nic moc, hloupoučká komedie, takového Sawyerovského stylu, název filmu je výstižný, není to ovšem můj šálek kávy. McQueen tradičně dobrý, o zbytku se už tohle říci nedá. ()

Jenni

Motto: "Když jsem byl malý, bydleli jsme v mississippském Jeffersonu. Je to už hodně dávno. Nemálo lidí si po dolaru za akr najímalo půdu, uzavíralo manželství, plodilo děti a stavělo domy. Občas jsme se chlubili a lhali, ale vcelku jsme byli příjemní, zdvořilí lidé, kteří si hleděli svého. Dnes mi ty dny připadají jako nekonečné léto, na které mám plno krásných vzpomínek." Když se po úvodu, který takhle pěkně naladí, začnou honit, a ty si řekneš "snad to takhle nebude pořád", pak věz, že vůbec. Dojemné, smutné, veselé, vtipné. Okouzlující. "Nemám rád, když bílej kluk přebejvá u negrů." - "Pane... je jistá mez, kde to končí." - "Cos říkal?" - "Řek jsem, že je mez, kde končí zákon a začínaj lidi." Nečekaně nadprůměrná podívaná, díky níž jsem na pochybách, zda si konečně nepřečíst něco od pana Faulknera. S filmy s panem McQueenem to tolik přehánět nebudu. "Cílová čára probíhá vod tohodle k tamtomu hrazení, nevede až někam do Mississippi." - "To je pravda, páč kdyby šla, tak ji už vod rána překračujou koně, vo kterejch jsme ani neslyšeli!" - "Jasně! Náš kůň podběh drát první, a tam, co žiju, první vyhrává." Lucius slíbil maminice, že nebude pít, a dodržel to. A já slibuju všem, že si knížku přečtu a napíšu sem, jak to dopadlo. Udělám všechno, abych to taky dodržel. "Jak řekneš Šéfovi, žes skončil? Můžeš mu říct, žes ztratil jeho auto, to je snadný. Řekni mu, žes spal v bordelu, to je snadný. Řekni mu, žes lhal tetičce Callii, strejčkovi Ikovi, bratranci Zackovi, to všechno je snadný. Ale jak mu řekneš, žes skončil?" ()

Amonasr

Literární klasika klasicky zdařile převedená do klasiky filmové. Zpočátku se snímek rozbíhá poněkud starosvětsky rozvláčně, postupně ale získává na dynamice a v závěru je i docela strhující. Po celou dobu si ale udržuje lidsky laskavou tvář i s nádechem jemného humoru, což se už v dnešní dryáčnické kultuře bohužel nenosí. O to příjemnější retro. ()

kubilov

Po dramatické stránce Reivers těžce prohrávají a po té komediální to těch několik málo vtipů o moc nevylepší. Jen Steve McQeen je vlastně ta druhá hvězda, bez něj by to bylo až zoufale nekoukatelné. Navíc Mitch Vogel byl zoufale tragickej, raději než dívat se na tenhle film podruhé bych si vybral něco od Trošky. ()

ostravak30

Jó, to byly ještě čas v době Huckleberryho Finna. Amerika zrovna neprocházela žádnou válkou, žilo se klidně a pokojně. Když se chtělo. A přesně to zažívá Boon. Až to skoro vypadá, že se nudí. Já mám rád jak tuto dobu v amerických dějinách, tak i Steva McQueena a i stará auta. Dnes by se řeklo, že tvůrci tehdá natočili road movie. Jenže tady je zachycen život trochu jinak. Lucius nemá školy a nebude mít ani vzdělání, ale už od mala se naučí něco o životě. A nejspíš se o sobě dozví všichni tři něco, co ani netušili. Pro mě fakt pěkný film, který mě bavil a měl jak humorné stránky, tak ty vážné. Navíc šťastný konec. Všiml si někdo, že při závodu na koních je v některých záběrech jasně vidět, že na koni nejede Mitch Vogel, ale někdo mnohem větší a starší. V jednu chvíli se mění i barva košile. ()

Joostas

Americký jih,kde se nelynčuje, idylka na Mississippi.Příběh o dospívání podle W.Faulknera.Americký jih,kde se zrovna nelynčuje. ()

Aniki

Tohle je v krátké době už druhý snímek s McQueenem, se kterým jsem měl tu čest poprvé v životě. Faulknerovy předlohy obecně vnímám více než pozitivně a zde šlo navíc ještě o text původně oceněný Nobelovkou, takže očekávání bylo nasnadě. No atmosféra se filmu rozhodně vytknout nedá, všudypřítomná horúčava vás div že nepokouše, jen mi připadal ten příběh takový lehce jalový, už už si čék řiká teď to přijde a...nepřišlo. Nicméně chápu, že šlo především o tu již zmiňovanou atmosféru a znamenitě popsaný výlet, který se kapánek zvrtnul. Herecky jde o klasu 1A, nejen McQueen, ale výborný je především chlapec v podání Mitche Vogela a moc se mi zamlouvalo též černošské pako Crosse. Celkově jde o dílo na pomezí třech a čtyřech hvězd, tak dám tři a velké plusko. ()

Skylwalker42

Film jsem viděl teprvé nyní a musím napsat, že mě i přes veškterý zub času, který ho notně ohlodal, velmi bavil. Tři pevné pilíře tvoří herec Steve Mc.Queen, příběh a hudba tehdy začínajícího skladatele Johna Williamse. Je to vlastně taková menší komedie, která Vás upřímně rozsesměje.Potom je to takový menší western – je zde šerif, koně a jedna střelba :) a také menši road movie. Přesně si tahle představuji nedělní televizní podívanou na líné letní odpoledne. A nějak si začínám uvědomovat, že mě začínají tyhle staré filmy bavit. ()

brasek

Od začiatku som sa kochal príbehom, exteriérmi a všetkým čo divákovi filmári ponúkli. Po kratšej chvíli som však zistil, že film ma nebaví, že ani neviem kde je tá zápletka ukrytá. ()

MayB2

Tak tenhle film si v nastávajícím ročním období jistě pustím vícekrát – ideální lék proti trudnomyslnosti! Krásný příběh (taky aby ne, s předlohou, za kterou Faulkner dostal Pulitzerovu cenu), kouzelný McQueen, výborní Crosse a Vogel, nádherný auťák, období přelomu 19. a 20. století, skvělá hudba Johna Williamse. Chce to ovšem svého diváka, nejlíp dospěláka s dětskou duší. ()

Sejkorka

Moc pěkné zpracování románové klasiky. „Pobertové“ jsou posledním románem amerického autora Williama Faulknera, který byl vydán v roce 1962 a podle něhož je natočen tento film. Za knihu „Pobertové“ získal v roce 1963 Pulitzerovu cenu. ()

Baerdeller

Text obsahuje potenciální spoilery. Na rovinu předestřu, že Steve je jediným důvodem, proč jsem si The Reivers pustil. A sic jsem se Stevem relativně spokojený, protože předvedl zhruba svůj komediální standard, tak to samé bohužel nemohu napsat o jeho hereckých kolezích. Mitch Vogel ještě ujde, jde o typický, ničím nevyčnívající dětský výkon (nechápu nominaci na Golden Globes 1970, ale budiž). Ale zbytek osazenstva je totální bída. Rupert Crosse (první nominace pro herce tmavé pleti ve vedlejší roli na Oscara? Samo o sobě určitě historická událost, ale... za co?) Zachránila to prostitutku zde ztvárňující Sharon Farrel? Nádherná, ale herecky nepředvede ani ťuk. O ostatním ansáblu škoda ztrácet písmenka, tam je to ještě větší a zapomenutelnější bída... Vrátím se tedy k průběhu filmu, který první půlku působí jako naivní dětský road movie... s tím rozdílem, že necestujeme do země Oz, ale do misisipského bordelu. Tam se dětská atmosféra změní v něco drsnějšího, aby se s druhou půlkou vrátila dětská atmosféra s příběhovou linkou o závodu na koni. Která je mimochodem naprosto pitomá a patřící opravdu jen do dětského filmu. S tou výjimkou, že když šerif zatkne hlavní hrdiny, tak se hlavní hrdinka nechá od šerifa a jeho nohsledů obtáhnout, aby je propustil. A hlavní hrdina ji jednu flákne, přičemž situace je okomentovaná, že takový prostutky holt jsou a že když chlap jednu ženský ubalí, tak má být ráda, že aspoň ví, že ji ten chlap miluje... Chápu, že se příběh odehrává na začátku 20. století a natáčelo se na konci šedesátých a takhle to holt dobově +- i bylo, ale do něčeho, co 90 % času vypadá jako dětský film mi to prostě nepasuje. Vesměs se mi líbila jen jedna krátká scéna na konci mezi dědečkem a tatínkem (jak se střetnou ohledně trestu pro Luciuse), ale která je zase ihned zamordovaná následující (až divadelně působící) scénou mezi dědečkem a vnukem, která se nehorázně táhne a dobrý pocit z předchozí scény ve mně poctivě zadusila. The Reivers jsou jednadvacátým filmem se Stevem McQueenem, který jsem viděl.... A aktuálně The Reivers považuji za nejhorší Stevův film, který jsem viděl, tj. u mě horší než Never so few. ()