Kapitán Tom Reynolds a jeho skupina vojáků jsou během druhé světové války v Burmě, kde mají místní obyvatele vycvičit v moderním bojovém umění. Avšak boj v džungli, zvláště proti japonské amrádě, která zná terén tak dobře jako místní obyvatelé, je náročnější, než se Reynolds domníval. Útěchu nalézá v náručí krásné Karly, ale poté, co čínští rebelové překročí hranice, aby vyhladili americké vojáky, Reynolds opouští všechny představy "vojenského protokolu" a vrhá se do odvety. (oficiálny text distribútora)

Mikino00

Zní to nemožně, ale Sturges natočil špatný film, nudný, roztahaný, je v tom trochu politiky, trochu romanticky, občas někdo vystřelí, dohromady to dává pouliční směsku, která k tomu ještě kulhá. Sinatra svým výkonem ještě podráží nohy filmu. Naopak obrovské a podařené plus je menší role pro McQueena, ten za svých 5 minut na scéně zůstane v mé paměti, nic jiného si z filmu pamatovat nechci. ()

Han22

Tohle byla teda kravina a zrovna od Sturgese bych to nečekal. A tak si u 60 let starého filmu trochu zaSPOILuju. Skupina amerických vojáků pomáhá domorodcům v Barmě proti Japoncům. Člověk se těší na kulantní válečnou záležitost po první akci, jenže velitel Sinatra se zvedne a jede na dovolenou do města. Zde zažívá různá veselá dobrodružství a tak dlouho otravuje a dobývá Ginu Lolobrigidu, která ho odmítá, posílá k čertu, až ji nakonec sbalí. Dneska byl to byl stalking, nebo metoo. Pak se opět ocitneme v džungli a po jednom přepadení zpět v nemocnici, kde proběhne komediální scénka s jídlem a Sinatra, který si to rozmyslel Lolobrigidu odmítá. V tuhle chvíli to bylo něco mezi odpadem a 1*. Lolobrigida je nijaká, Sinatra je nijaký, neskutečně se to táhne a nesmyslně skáče sem a tam. Pak se to zázračně zvedne, přijde perfektní noční útok na tábor a trestná výprava, která má zajímavé politické následky. Ten konec byl fantastický, akce slušné, ale jinak neskutečně pitomý film a víc než 2* ode mě nedostane. PS: Bronson tu má štěk, McQueen trošku větší šťěk. ()

T2

/Rozpočet $3,480,000/ Celé to príde také na rýchlo odbité, bez snahy vykonštruovať hlbší dej, kde by bola zachytená nejaká myšlienka. Ďalší z filmov, kde ani hviezdne obsadenie nezachráni jednoduchosť príbehu. A keď príde na akciu, nastáva dojem len nejakého odľahčeného dobrodružstva bez šťavy, kde po výstrele padajú všetci ako muchy. Je vidieť že režisér John Sturges asi nemal moc chuti natáčať takýto ako že vojnový film. Mrzí ma hlavne to nevyužité hviezdne obsadenie, škoda premrhanej šance. /45%/ ()

dopitak

Nepřipadá mi to odbyté, jen prostě nemám rád filmy o válce v jihovýchodoasijské džungli (Četu považuju za jeden z nehnusnějších filmů, co kdy byl natočen). Přestože tady nejde o Vietnam, ale bojuje se za druhé světové války. Hlavní devízou byly modré oči (skvělé barvy Technicoloru, jako vždy příjemně přesaturované) Franka Sinatry a slušivý výstřih Gini, té ku*vy, co ve známé povídce z dílny Šimek&Grossmann visela na zdi vedle Husáka. Frank však hrál v lepších filmech, a Lollobrigidě to tady zase tak moc převratně nesluší. Dějově poněkud plytké, ke konci jsem se v angličtině už ztrácel, a bylo nutno použít české titulky. ()

cheyene

Od Hrstky statečných jsem dostal asi tolik, kolik jsem předem očekával. John Sturges ještě před Sedmi statečnými posbíral několik hereckých hvězd a natočil s nimi válečné drama typické pro 50. léta. Tedy sem tam nějaká ta akce a mezi tím velká romance. Frank Sinatra mě již v pár filmech mile překvapil svým hereckým výkonem a jinak tomu nebylo ani zde. Podotknout však musím, že nejlepší scény byly ty, kde se objevuje Steve McQueen a Charles Bronson. Díky nim dávám 4*. ()

• Roli Steva McQueena měl původně hrát Sammy Davise Jr. Ten však v jednom rozhovoru uvedl, že je lepší zpěvák než Frank Sinatra. Sinatra to neunesl a začal se domáhat přeobsazení role. Bylo mu vyhověno a roli získal McQueen. (J.A.K.)
  • Film je inspirován skutečnými událostmi, ke kterým došlo během 2. světové války. (J.A.K.)