Tanec s vlkmi

• Česko Tanec s vlky (viac)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiálny text distribútora)

Nivenx

Rozhodně nejlepší film Kevina Costnera. Jelikož já ty westerny opravdu nemusím, tak na tohle jsem se přeci jen kouknul, jelikož to dostalo 7 Oskarů, tak jsem to musel skouknout. . A nelitoval jsem. Moc pěkný snímek. ()

bk81

Do natočení Forresta Gumpa to byl pro mě nejlepší a nejoblíbenější film. Nádherně natočený silný příběh a vrchol Costnerovy kariéry. ()

Mol

Tak jsem ho konečně viděl. Stydím se, že až teď. Čtyři HD hodiny nádherných plání a Costnera, uběhlo jako voda a ani jsem se nestačil nudit. Příběh mě bavil hlavně v první půli, kdy se Dunbar seznamuje s indiány. Je to smutný příběh, a ještě smutnější je, že tyhle věci se opravdu staly. Indiáni nebyly asi všichni hodní, ale věřím, že většina kmenů byli mírumilovní lidé žijící s přírodou a že tak zvaná naše 'civilizace' přivezla jen smetí a smrt. Z toho je mi opravdu smutno. ()

zeldinho

Je štěstí, že jsem nečetl "(oficiální text distributora)". Přišel bych pak o velký zážitek, který jsem hltal celé 4 hodiny Director's cutu. Nikdy bych nevěřil, že by mohly 4 filmové hodiny tak rychle utéct. Ani minutu jsem se nenudil. Přestože u mě westerny hitparádu zrovna nevyhrávají, tak musím přiznat, že Tanec s vlky je opravdový skvost. Costner hraje parádně, život Indiánů jsem si zamiloval a Američany jsem snad začal i nenávidět. [SPOILER:] Jenom škoda toho závěru, protože snad nikdy jsem si nepřál happy-ending více...90% ()

panMartin

Geniální!! Dokonalý film, který je ve svém žánru naprostá a ojedinělá perla. Perla mezi westerny, možná také proto, že to není ani tak western, ale příběh člověka, který to, co celý život hledal, našel u lidí u kterých by to nečekal. Nakonec je štván svými vojáky, protože nedokáží pochopit, že se dal k indiánům. Silný příběh (emotivně) , napětí, romantiku, záběry na krásnou krajinu, zajímavou nádhernou hudbu, skvělé herce. Ty skoro 3hodiny utekly strašně rychle... Jednoznačně nejlepší film Kevina Costnera ve kterém hrál, a který natočil... Krásný příběh o nalezení sebe sama. ()

Decker

Opravdu nadherny snimek. Kevin Costner sam natocil a zaroven hral ve filmu pro nej tak zasadnim, ze kdyby nenatocil a nehral uz nikde jinde, tak by presto byl s nejvetsi pravdepodobnosti stale velikou filmovou osobnosti. ()

Triple H

Costnerov opus magnum. Kvalite tohto filmu sa už nikdy nepriblížil, ale tento jeden raz zažiaril ako supernova. Zbytočne sa v tom hrabať viac- Tanec s vlkmi je klasika. ()

hans500

Nádherný film. Skvělý Kevin Costner ve své nejspíš nejlepší roli podává fantastický výkon, a i jako režisér je vynikající, celý film je úžasně natočený, perfektní příběh, má excelentní scénář, pomalé tempo, famózní scény scény, pochvalu zaslouží úchvatná hudba Johna Barryho. Costner dokázal film zrežírovat tak výborně jak by se to možná nepovedlo ani mistrovi Leonemu, a přes celé 3 hodiny film nenudí ani na chvíli. ()

TheBalrog

tenhle film má srdce, tenhle film má duši ! Výborný Costner, režie, hudba.. vlastně všechno na nejvyšší úrovni... a nesmím zapomenout na vlka jménem podkolenka.. skvělej film ()

dan.pacino

Nechci špinit klasiku, ale musím. Zbytečně dlouhé, ikdyž jsem si to rozdělil na dva dny, pořád to bylo moc dlouhé. Kevin skvělý, oscary si to zaslouží. Malé zkrácení by však neuškodilo. ()

chelseaman22

Nesnáším Indiány a americkou kavalerii. Ale přesto jsem byl ohromen a užíval si zcela jedinečnou komunikaci mezi bělochem a Indiány. Celý děj mi přišel reálný, proto mne film tolik bavil a zaujal. 95% ()

LeoH

Napoprvé jsem přečetl jen jako černobílou vyprávěnku o hodných Indiánech a zlých běloších smíchanou s románkem mezi Tančí s vlky a Stojí s pěstí, ale je tam toho víc: Jednak moje oblíbené téma komunikace s překážkami (zajímavé je uvědomit si, že jde vlastně o klasicky melodramatické pojetí vztahu nikoli dvou lidí, ale celých dvou kultur, které kolem sebe krouží, ale nejsou si souzeny), jednak a hlavně obraz hledání opravdového přístupu k životu, sice idealizovaný až na půdu, ale v dnešní relativistické době občasný přesvědčivý dotyk idealismu moc potřebujeme, stejně jako obrazy násilí estetizovaného jen do té míry, že je sice mládeži přístupné, ale zůstává nepohodlně ohavné, takže dětem neposlouží co příjemné polechtání nervů jako třebas Jacksonovi videoherní skřeti, ale bude jim vrtat v hlavách a vyvolávat otázky. Nakonec tak u mě Costnerova prvotina, i díky řemeslné dotaženosti, v tuto chvíli vyhrává nad námětově podobným Malým velkým mužem i „dospělejším“ Jeremiah Johnsonem. ()

maxxxim

Smutné vyobrazenie niekdajšej reality v krajine jedného z najväčších zástancov liberálnych ideálov západného sveta. Každý musel nejako začať s presadzovaním tohto ušľachtilého spôsobu politického a filozofického myslenia a tento klenot nám nenútene ukazuje, že v USA s ním začínali pekne od podlahy, keď pre ranu nechodili príliš ďaleko. ()

ivan_drago

Mě tenhle film proště neoslovil, westerny mám rád, ale tohle se mi prostě nelíbilo, Ani nevim proč... film je to prostě roztahanej a pro mě ničím zajímavej... Smůla, Kevčo, do mého vkusu jsi se netrefil... ()

Mirokukii

"Tak vy chcete vidět panenskou zemi?" "Ano pane. Dokud je čas." Režie Kevina Costnera dala za vznik jednomu z nejsilnějších, a nejemotivnějších westernů všech dob. Tolik opakovaný příběh bílého muže, který nachází u rudých, to co mezi bílými postrádal. Rozsáhlý, na děj bohatý příběh plný emocí, krásných scén a uchu lahodící hudby. Soundtrack Johna Barryho patří bezesporu k tomu nejlepšímu co lze na poli filmové hudby slyšet. Skvělý Kevin Costner, Graham Greene a zlověstný Wes Studi. Dokonalé a dojemné. ()

uhlajz

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Úžasný počin Kevina Costnera. Příběh o přátelství a nacházení sebe sama s užasnou scenérií západu. Tento film mě hodně chytl za srdce a v závěru mě přivede k slzám i při opakované projekci. 100% ()

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (viac)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (viac)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (viac)