Tí druhí

• Česko Ti druzí (viac)

Je konec druhé světové války a Grace (Nicol Kidmanová) s dvěma dětmi čeká v Jersey na manželův návrat z bojů. Děti trpí alergií na sluneční světlo - jejich rozlehlý dům je proto celý potemnělý a v jeho zšeřelých zákoutí se kromě Grace, dětí a služebnictva skrývá cosi dalšího... Alejandro Amenábar, režisér španělsko - chilského původu, jehož celosvětově úspěšný snímek Otevři oči (Abre los ojos) s Penelope Cruzovou z roku 1997 se dočkal americké coververze pod názvem Vanilla Sky, dokončil snímek Ti druzí už v angličtině a v americko-francouzsko-španělské koprodukci. Film s Nicol Kidmanovou v hlavní roli se prvních osm týdnů udržel v první pětce US BOX OFFICE a jen v USA vydělal přes 96 miliónů dolarů. (oficiálny text distribútora)

Vitason

V domě Nicol Kidman se začnou dít takové věci, které se dějí, když jste někde první asi jako Evropané v Americe. Situace pro Nicol je o to těžší, protože její děti mají zvláštní nemoc a nesmějí se dostat na přímé světlo. Na tomto konceptu, kde vystrašená žena brán svoje nemocné děti, vystavěl Alejandro Amenábar tajuplný příběh s mrazivou atmosférou, kterou dokázal starými postupy dobře gradovat a celý film se obejde bez klasických lekaček. Vše je vystavěno na naznačování, které se stupňuje a postupuje k překvapivé pointě. Trochu mi to v práci s napětím připomínalo Shyamalanovo Znamení a příběhově to má zase velice blízko k Šestému smyslu. Z řemeslných složek stojí za pochvalu šikovný střih. Několikrát jsem se lekl díky dobrému prostřihnutí. Nicol Kidman podala standardně dobrý herecký výkon a dětští představitelé byli také přesvědčiví. Ti druzí je řemeslně dobře provedená, napínavá duchařina. ()

LoLaa

Trochu jiný horor než ty ostatní. Díky perfektnímu nápadu, profesionálním hereckým výkonům, tajemné atmosféře a především dokonalé pointě u mě tento mysteriózní snímek v rámci svého žánru vyhrává na plné čáře. Dříve či později vás dostanou.. ;) ()

Bachy

Nicol Kidman a duchařina jsou velká lákadla. Nalákala mne a já si snímek užil. K tomu přičtěme fakt, že oba dětští herci jsou perfektní a Amenábar potvrzuje povídačky, že španělé horory umí. I když toho strachu zde není zase tolik. Souhlasím s tím, že snímek okamžitě evokuje vzpomínky na Šestý smysl a Sirotčinec. Tudíž zde je na místě jediná výtka. Ti druzí jsou taktéž skvělým bubu filmem, ovšem oba výše zmínění mě zasáhli malinko více. Přesto vřele doporučuji všem, kteří se zatím u Kidmanové bojí stisknout tlačítko "play". ()

FrodoF

Celkem originální horor, který vás moc nevyděsí, ale rozhodně překvapí nečekaným závěrem opsaným z Šestého smyslu. ()

SeBig

Na to že to byl horor jsem se ani nebál...ale Nicole Kidman to zahrála fantasticky a ten příběh nemá chybu! Jako mysteriozní film je to pecka. ()

bassator

Ti druzí je horor, na který když si jen vzpomenu tak mě zalévá studený pot. Neznám snad děsivější konec filmu než právě tady... - 90% ()

Marze

Film patří Kidmanové. Pokud jste se při tomto druhu filmu báli jako malí, bude se vám to líbit. Jde o drama a o staromódní příběh. ()

heyda

Docela zdařený horor, kde Nicole Kidmen hraje víc než přesvědčivě. Ponurá atmosféra starého panství. Brilantní závěrečné rozuzlení. Přesto nejsem úplně přesvědčený o tom, že jsem zrovna dokoukal něco famózního. Proto 4 hvězdičky. ()

sharky

Film mě moc nenapnul, ale ani nenudil. Ovšem ta pointa!!! Překvapivé pointy mě obykle dost naštvou, ale tahle není vůbec hloupá, opravdu zajímavý závěr hodný zamyšlení...z technického hlediska (kamera střih výprava koncepce záběru hudba) ukázka velmi solidní filmařiny. ()

Jinny

Daleko poctivější než Shyamalanova Vesnice. Několik scén skutečně geniálních: "Ann, přestaň měnit hlas, děsíš mě."-"Neměním hlas..." ()

Roman.Ticka

Mysteriózní thriller s výraznou psychologickou linkou, skvělý scénář, perfektní vizuální hororové efekty, výborná Nicole Kidman, nečekané vyústění... Spíš než srovnání k Šestému smyslu, dnes vidím analogii s Prokletým ostrovem. ()

honajz

Horor, který stojí a padá se závěrečnou pointou. Má dobrou atmosféru, herecké výkony, ale zajímalo by mne, kolik lidí si jej pustí podruhé? Je to podobné jako se Šestým smyslem. Jak známe pointu, musí film vnitřně držet i něco jiného. A já tak nějak nevím, jestli u Ti druzí mi stačí jen Nicole, děti a mlha u brány. Až uvidím film znovu, pokud vlbec, možná půjdu s hodnocením o hvězdičku níž. ()

poz3n

Mnohem raději než horory mám dramata s hororovými prvky, která se nesoustředí jen na samotné lekačky a další, dnes již ohrané, prvky hororů. Amenábarovo Ti druzí tohle jednoznačně plní. Navíc pod záštitou opravdu skvělé režie a atmosferické kamery, která mi připomíná 60/70kové horory v čele s Rosemary má děťátko. Nicméně o samotném příběhu toho bez spoilerů moc říct nelze. Snad jen to, že v porovnání s ostatními podobně laděnými filmy, disponuje originalitou a jako vždy perfektní Nicole. 7/10 ()

Ivoshek

Viděl jsem toho jenom kus (a bylo to rozhodně strašidelné). Bohužel mi kdosi prozdradil pointu, takže teď už se mi na to koukat nechce. ()

Deschain

Tak neviem, čím to je, ale The Others na mňa vôbec nepôsobia ako horor. Napätie je budované pomaly, dialógy si berú len toľko priestoru, koľko potrebujú, každý herec plní svoju úlohu, tým myslím aj dom. Veľa rokov dozadu (7-8?) som tento film videla za bieleho dňa v televízii, čo je škoda, lebo moment prekvapenia už nikdy nebude ako prvý raz, ale aspoň som zabudla líniu okolo Nicole a detí. Každopádne, veľmi príjemné pozeranie. Skoro akoby sa vôbec nič nedialo a pritom ma film ťahá dopredu a vyvoláva vo mne očakávania. Me ghosta. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Známý horor Ti druzí s Nicole Kidman se dočká remaku. Snímek španělského režiséra Alejandra Amenábara vyprávěl o matce a jejích dvou dětech na konci druhé světové války, kterak čekají, až se otec… (viac)

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (viac)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)