Romantická pohádka vypráví o chudém malíři Jakubovi (V. Kratina), který navštíví smutné království, kde se nikdo nesmí smát. To se ale Jakubovi pranic nelíbí. Podaří se mu změnit smutné království na veselé? Můžeme prozradit, že kouzelné malování mu pomůže dostat za ženu krásnou princeznu Terezku (V. Freimanová) a vypořádat se i s komořím (J. Langmiler), který s pomocí úkladů a kouzel zlé čarodějnice (L. Skořepová) chtěl trůn i princeznu získat pro sebe. (Česká televize)

sportovec

Na různé věci jsou odlišné názory. Ale fakt, že jednoduchá pohádka se dá dobře napsat, nápaditě zrežírovat a vystlat celou sérií nápaditých hereckých výkonů, z nichž přímo čiší chuť a radost z přidělených rolí, je nepopiratelný. Česká pohádka je českou pohádkou, docílit z minima maximum její základní přednost ve vrcholném období její televizní studiové tvorby. ()

Jezinka.Jezinka

Neokázale vtipně hláškující král, dobromyslný moudrý šašek, hezká princezna (s ukníkaným hlasem, ze kterého popuzeně poskakuju, ach, ta má trampolínová pohádková odpoledne, kdy trpím mořskou nemocí) mužný hrdina, padoušský padouch a jeho nepochopitelná zlo kouzelná asi osobní asistentka nebo co. Celé to završuje příjemná hudba, chytré texty písniček a to, že tam nikdo při zpěvu nevydává zvuky jak mrouskající se kočky, což je častým nešvarem kulisových hodinovek. ()

Adam Bernau

Princezny je pro Kratinu na každý pád škoda a Přeučilovi někdo zapomněl říct, že to, na co má jako hrát, je strunný nástroj. Situaci zachraňuje žalářník. ()

Mariin

Tradiční průměr pohádek Svatavy Simonové. Špetku zájmu dokázal vzbudit alespoň náznak vtipnosti krále (Josefa Beka) a nepopiratelný půvab princezny (V. Freimanové). Jinak opravdový průměr se vším všudy. ()

blackrain

Příjemná televizní pohádka, která nikoho neurazí a nedělá z lidí blbce. Nápad s malířem považuju za dobrý. Samozřejmě jsou tu použity klasické pohádkové atributy. Nechybí ani nadpřirozená bytost,kterou hrála Luba Skořepová. Nicméně si myslím, že s hodinou se dalo naložit krapet jiným způsobem. Hlavním kladem této pohádky jsou herci. ()

Chrysopras

Příjemná pohádka s dobrým obsazením: malíř, princezna, král, komoří - výborní. Ale nějak odfláknuté mi přišly ty rýmované zpěvy a proto jen průměr... ()

Šimpy

Nebýt těch písničkových vsuvek (které podle titulků zpívá Eva Hrušková a Alfred Strejček), tak by ta pohádka byla lepší. Nepočítaje Přeučila, který zpívá k ději. Slušná skvadra herců, kde si to Josef Bek dává absolutně na pána. Akorát v okamžiku, kdy čarodějnice vyleje jed před komořího na zem a on se lekne, vyrazí ze sebe slovo, které mi zní jako "p.čo". :-) ()

otík

Jedna z určitě těch lepších televizních pohádek s hezkou princeznou Veronikou Freimanovou, mužným malířem Vladimírem Kratinou a zapomnětlivým králem Josefem Bekem. Vše se odehrává v duchu tradiční nedělní pohádky, není se čeho bát, oběd se příjemně rozkládá v žaludku při pohledu na zlého králova rádce, který díky šaškově oddanosti princezně a králi za své zločiny zaplatí. Hudba: Vadim Petrov. Hláška: Na takové ptáčky, máme svoje háčky.:-) ()

dr.fish

Průměrná televizní pohádka, kde zaujme vtipný šašek Přeučil, Bek v nezvyklé roli senilního krále. Zlo je potrestáno a štěstí se na zámek vrátí. Tak to má být.70% ()

haushinkaa

Ničím nevybočující šedá pohádka pro nedělní odpoledne s televizí. Ale Freimanová vždycky bude jedna z mých nejoblíbenějších princezen. ()

vitekpe

Mlada Veronika Freimanova a Vlasta Zehrova dokazi potesit unavene oko divakovo. :-) Kratina za chlapaka, ale herecky moc jako nevim... a pak zase ty zpevy. Bez nich by to bylo lepsi. Zajimave pojata role saska od Preucila. ()

EKLEKTIK

"Kdepak, dneska se už nerodí praví muži." Studiová pohádka o malujícím i milujícím vězni a smutné princezně, která ho navštěvuje v žaláři. Kde já jsem to už jenom viděl? V této pohádce, však vystupuje i král vtipnější než jeho šašek a pikle kující komoří spolu s úplatnou, leč moc důvěřivou čarodějnicí, jejichž pikle nakonec odhalí šašek, moudřejší než jeho král a to za doprovodu písniček, zpívaných Evou Hruškovou i Alfrédem Strejčkem. ()

bloodcountes

aha, takže takhle se vyrovnáme se zlem, jo? ...prostě PUF... no to je hodně málo teda. Bek byl milej, Langmiler jako vždycky odpudivej a Přeučil....mno ty jeho dobrosrdečné xichtíky mu nelze věřit, když přitom tak hýbe tím obočím:)) Freimanovou moc ráda nemá, zato Kratina se mi vždycky - tehdy- moc líbil. Písničky fajn, nápad s malováním super, ale nechápu, když ten chlap uměl zhmotňovat zlato, že po něm nebyla větší sháňka a nebo ty jeho věcičky taky časem zmizely jako ty dvířka nebo co? A co ta baba? Takový nedotažený, nedořečený to bylo, no. ()

Jonatána

Já musím dát 4 *. Krásná princezna Veronika Freimanová, jedna z mých nejoblíbenějších princezen, chlap jako víno Vladimír Kratina, roztomilý Josef Bek a Jan Přeučil v kladné roli, kterou jsem mu věřila. To prostě nemůže být za méně. ()