Ve dne má Popelka tváře umouněné od sazí, ale v noci se mění v pohádkově krásnou princeznu v plesových šatech z kouzelných oříšků. Krásný princ se do Popelky zamiluje, ale zbyde mu v rukou jen ztracený střevíček... Jak to ve správné pohádce bývá, všechno dobře dopadne. Poslední Popelčin oříšek totiž skrývá šaty svatební... (Bontonfilm)

Kozlowski8

Klasická pohádka o Popelce - maličké, miloučké, tenkým hláskem pějící, jak se přestalo slunce smát a ji nikdo nemá rád - v podání Evy Hruškové. Nesympatickým článkem v této pohádce je Jiří Štědroň. V jeho princi není troška charisma. Skvělý nápad se zpívajícím uvaděčem Janem Třískou. 60%. ()

Kontryhelka

Pěkná černobílá pohádka. Medřická v kokrheli hraje jak jinak než výborně. Štědroň fešák. Popelka zase malinko jinak,ale pořád pěkná. ()

Dvorik

Ač nemám rád v žádném filmu zpívání, protože každý děj degradují na nějaký laciný kabaret, tak Třískovy hudební spojovačky jsou asi nejzajímavější z celé pohádky. ()

buchannon

Tuhle pohádku povyšují písně (ve skvělém podání Jana Třísky) o úroveň výš. Moje oblíbená Popelka, řekl bych, že je stejně zajímavá jako ta od pana Vorlíčka a vůbec nevadí, že je černobílá, naopak jí to dodá ducha staré doby. ()

Lilith03

Tato verze popelky je mou nejoblíbenější, vážou se na ni nejenom krásné vzpomínky z dětství, ale i po stránce kvality, herců a písniček. Paní Hrušková je úžasná herečka a tahle role jí neskutečně sedla. Do role Popelky se nehodí nikdo více než ona. Stejně tak sedla role i paní Medřické, která coby macecha předvedla skvělý výkon. Princ stál též za to, pan král a rádce se zase postarali o spoustu legrace. Popelka s paní Šafránkovou se téhle nemůže vůbec měřit. Tato pohádka u nás doma hraje každé Vánoce několikrát a sem tam i přes rok. ()

PTuranyi

Klasické televízne spracovanie rozprávky o Popoluške je výborne popretkávane sprievodnými piesňami v charakteristickom štýle konca 60-tych rokov v podaní Jana Třísky nie nepodobnej produkcii Václava Neckářa v o rok staršej rozprávke Šíleně smutná princezná. Produkcia je dobrá, ale svoj televízny pôvod nezaprie. Horšie je, že hlavné úlohy Popolušky a princa obsadili prakticky hereckí začiatočníci Eva Hrušková a Jiří Štědroň. Takže herecké výkony sú nevýrazné a miestami málo presvedčivé až toporné. Zachraňujú to skúsení harcovníci, Ladislav Pešek, Ilja Prachař a hlavne Dana Medřická v úlohe macochy. Kuriózne je, že Dana Hlaváčová si úlohu Doroty zopakovala aj v úspešnejšom prevedení Tri oriešky pre Popolušku. 70% ()

Trescha

"No,jen di,di,di...Di a už se nevracej....Vy husy!!" Tak s ůvodními titulky bych čekal spíše průměr,ale nakonec další pohádka která pasuje právě tento žánr na český nadprůměr...Výtečná Dana Medřická v roli macechy a opět bezchybný Ladislav Pešek coby starý král... ()

dogrose

Pro mě především srdeční a nostalgická záležitost, je to jeden z mých prazážitků, který si vybavuju z dětského věku. Když pak Tříska emigroval, stýskalo se nám. Nicméně jeho potulný zpěvák, který za každou slabiku přidává -ha, aby mu to šlo zpívat, je nezapomenutelný. Stejně jako půlmetrový rozdíl mezi Popelkou a Mojmírem, který navíc chřahadne a blehedne. A na trénování raz dva tři pukrle jsem si doma jako děti často hrávaly. Obdivuhodná práce Vlasty Janečkové, navíc v černobílém provedení. Tímto skládám hold jejímu režisérskému umění pohádek a posílám velké díky do nebe. Budete české pohádce chybět. ()

DanušeGr.

Krásná stará česká pohádka., stejně jako Tři oříšky pro Popelku. tato se víc přibližuje k námětu pohádky Boženy Němcové Z těch modernějších se mi líbí jen málokterá. Někdy mi připadá, jako kdyby starší režiséři byli lepší, než většina současných. Z těch současných pohádek se mi líbí pohádky režírované převážně panem Zdeňkem Troškou, snad kromě Z Pekla štěstí, které opravdu vidět už víckrát nemusím. ()

LeKK

Tohle je pro mě pravá Popelka! To něžné, drobné stvoření a princ, kterého by každá z nás chtěla mít doma. Nádherná atmosféra a úžasné písničky. Jen škoda, že se nevysílá tak často jako novější verze. ()

Standa95

Pohádka je to pěkná. Popelka je velmi roztomilá, ale obsazení prince bych klidně zvolila jiné. Písničky musím též vychválit. Ale pod pojmem "Popelka" je pro mě první, co si vybavím, Libuška Šafránková a pohádka Tři oříšky. To je pro mě ta pravá princezna :) ()

artcha

Nebýt toho prvorepublikového hereckého výkonu prince, tak se mi to možná líbí víc.... Rok po natočení Šíleně smutné princezny a dva roky před Třemi oříšky bych čekala trochu víc. ()

Hombre8

Muzikály rozhodně nemusím, ale tahle muzikálová pohádka byla krásná. Kdo by se tenkrát, v době vzniku, do paní Hruškové nezamiloval?! Škoda jen, že v takovém krásném snímku začínala a v takových hrůzách musí končit. Štědroň "nezklamal". Tříska a Medřická na vrcholu. ()

fricek12

Statická divadelní fraška, kde se barbie panenka z chatky na kraji vesnice uchází o ruku neschopného puberťáckého ucha na zámku - mezi námi, ten princ toho rozumu opravdu moc nepobral. Do toho všeho si pak místy stříhá Jan Tříska jakési hudební one man show, ve kterém se silou mocí snaží dokázat, že umí hrát na loutnu. Never more. ()