Kukuričné deti

• Slovensko Deti kukurice (viac)

Mladí milenci se na své cestě napříč Amerikou zastaví v malém městečku v Nebrasce a dozví se šokující věc. Jednoho dne před třemi lety zde děti, na příkaz démona zvaného ‘‘Ten co chodí mezi řádky‘‘, zabili všechny dospělé... V mysteriózním hororu natočeném na motivy povídky Stephena Kinga.
Dvanáctiletý kazatel přijíždí do malého městečka obklopeného nekonečnými lány kukuřičných polí. Ovládne místní děti a přikáže jim zabít všechny dospělé, aby jejich krev přiživila úrodu. Dětem je zakázáno tančit, hrát nebo zpívat a když je jim osmnáct, musí se obětovat kukuřičným polím. Některé z nich se pokusí utéct, ale krvelačný Malachai je uloví. Pár mladých milenců na cestě napříč zemí uvidí na cestě mrtvého mladíka, přivezou ho do zdánlivě pustého městečka a potkají tam jeho vyděšenou sestru. Dívka se jim snaží vysvětlit co se zde děje a varovat je před ďábelskou nadvládou teroru, ale dvojice jej brzy pocítí na vlastní kůži. Živí dospělí nejsou v Gatlinu vítáni, takže musí udělat vše, aby unikli z posedlého městečka živí... Literární předlohou dnes již kultovního snímku byla povídka mistra hororu Stephena Kinga. (oficiálny text distribútora)

GOREGASM

Pro staré hororové klasiky mám holt slabost. Navíc zde uvidíte, že i Linda Hamilton byla jednou kus a skoro bych se vsadil, že právě zde našel Paul Dano inspiraci pro svou roli v There Will Be Blood. Další plusové body dávám za vynikající hudební motiv, který se line celým snímkem. Btw Courtney Gains je UberGingerKid :-) 60% ()

Rockerman

Některé scény už v dnešní době působí spíše komicky než strašidelně, ale ve své době to byl jistě trhák. Děti v hororu jsou překvapivě hodně děsivé, ale to už každý fanoušek tohoto žánru ví. Takže z hlediska dnešního diváka hodnotím lehce nadprůměrně 60%. ()

MickeyStuma

Příběhy Stephena Kinga přitahují filmaře od nepaměti a je bohužel pravidlem, že jeho úžasná fantazie je tak vizuálně složitá, že velice málo snímků se povede. Tento s první poloviny 80. let je výjimkou, což způsobilo nutkání ke vzniku několika dalším pokračování. Fanatizmus v jakési satanské božstvo bylo vždy vděčnou výzvou. Tentokrát jde o zfanatizované děti, které vraždí dospělé na potkání. Doba vzniku je hodně znát a to hlavně na vizuálních efektech. Přistupovat se k nim ale musí shovívavě. Na dnešní dobu je to už hrůza, ale tenkrát to bylo to nejlepší co se mohlo za nepříliš vysoký rozpočet vytvořit. Příběh po úvodním vyvraždění všech dospělých obyvatel malého městečka se vyvíjí přirozeně a je to dobře. Buduje se tak napínavá a temná atmosféra. Nadpřirozeno zůstává nadpřirozenem a tak podoba onoho božstva zůstává utajena. Snímek má však také negativa. Nevěrohodné herectví některých děckých představitelů je velice diskutabilní, což je ještě zvýrazněno nekvalitním dabingem a poněkud zvláštním překladem. Některé dialogy jsou opravdu tak dementní, že nelze věřit, že by to takhle napsal Stephen King. Nic naplat. Vznikl velice zvláštní hororový příběh, který se nezavděčí všem, ale v rámci nostalgie určité kouzlo přeci jen nějaké má. ()

Rathalos

Kukuricne deti som videl prvykrat este ako chlapec,vtedy sa mi to velmi pacilo a bol som z toho aj vystraseny,no teraz uz to vidim uplne inak,klasika,ktora zapadla prachom a z casu na cas to niekto oprasi,slusny namet,slabsie spracovanie,ale aj tak,pocta tomuto hororu...:-) ()

Kolssteyn

"Je v bezvědomí. Co teď s ní?" "Pošleme jí pohled ze Seattlu, ale teď jedeme pryč!" Jinak i na 80's horrory dost slabý a zbytečně vymrhaný potenciál. A to jsem se už od dob socialismu této sérii vyhýbal, teď už aspoň vím proč. ()

fr3ak

Úvod byl fajn. Atmosféra vylidněnýho prdelákova je taky skvělá (hlavně jde o skutečný lokace, to v dnešní zkurvené digitální době oceňuju dvojnásob). Bohužel zbytek je naprosto podprůměrná hovadina. Zfanatizovaný fakani jsou spíš neškodní, o hrdiny jsem se nebál. A poslední kapka byl ten trikovej démon, to bylo něco strašnýho. Nechápu jak to zrovna tahle série mohla dotáhnout na tolik dílů, když jediný čím je zajímavá je jméno autora předlohy... ()

Filmárik

Krátka adaptácia podľa krátkej kingovej poviedky síce zobrazila "čo mohla" ale bolo to z pochopiteľných dôvodov treba nariediť pridaným obsahom aby to ako tak vystačilo na celovečerák. To že filmy podľa kingovích predlôh len málokedy dopadnú dobre je známy fakt a ani Children of the Corn nie sú výnimkou. John Franklin ako despota Isaac môže byť ale Courtneyho Gaina ako Malachaia by som bol nakopal. Nakoniec sa tá hodinka a pol dala prežiť ale celkovo bieda. ()

Pekisan

Be careful, Burt. I love you, Viki:))))))))Chudak King. Toto mu spravit. Vseho vsudy to ale az take zle nebolo. Atmoska aj bola, aj na konci zmizla ale aj to sa rata:). Klasika, ktoru treba vidiet. HE WANTS YOU, TOO!! ()

foundation

Kukuricna seria patri k absolutnej klasike starych horrorov z 80 tych rokov. Je ale velmi otazne ci sa oplati ju niekomu doporucovat v dnesnej dobe. Zrejme by sa dalo povedat ze ak hladate dobry horror resp. film kvalitnejsi aj na dnesnu dobu po tomto rozhodne nesiahajte. Ak vsak ale patrite do skupiny ludi ktori si vedia vychutnat podobne stare klasiky a nejakym zazracnym sposobom sa Kukuricne deti ku vam az doteraz nedostali tak potom toto je jednoznacne seria pre Vas. Stare, lacne, obsahovo nepresahujuce ine priemerne horrory. Proste KULTova zalezitost pre fajnsmekrov ktory sa nepozeraju na to ako to je natocene ale vedia si to vychutnat tak ci tak. Ak sa na to divate takymto sposobom tak vedzte ze kvalita celej serie prakticky nekolise a je rovnako dobra/zla :) s tym ze prvy diel je samozrejme najlepsi ako to uz tak byva a za ,,najhorsi,, by som neoznacil posledny Izakov Navrat ale skor predposledne Pole Teroru. Ja sam k velkym fanusikom tejto serie nepatrim, ovela radsej si vychutnam takeho Freddyho z Elm Street. ()

Vabr

I když to je o něco jiné než povídka, tak to bylo stále při stejné myšlence a docela dobře se na to dívalo. Úvodní scéna v bistru je dobrá a jsem rád za ukázanou srážku autem, ale přišlo mi, že postavy nereagovaly tak zděšeně, jak by měly. Bohužel film postavy hrozně moc šetří, hlavní pár je o dost mladší než v knížce, nehádají se a ten chlap ji vůbec ani nehledá a nemá o ni strach :D. Chlap na benzínce působí trochu divně vhozeně. Děcka jsou dobrý. Konec je už hodně jiný. Byl špatný. Efekt jakýsi černý hmoty je divnej a vůbec tam nesedí. Dost mě překvapilo, že to tak vypadalo, protože kukuřici a její pohyby měli dobře vychytaný. Celé zakončení působí tak strašně najednou a divím se, že tam tak rychle dali The end. Když jsem byl menší a slyšel jsem o tom, tak mi to vždycky znělo hrozně děsivě a brutálně, ale bohužel to takové není. VYHODNOCENÍ: NA DALŠÍ DÍLY SE ROZHODNĚ DÍVAT NEBUDU, PROTOŽE HODNOCENÍ MLUVÍ ZA VŠE, PLUS TO JE CELÉ SMYŠLENÉ A BEZTAK TO SAMÉ DOKOLA ()

geek.ondra

Začalo to v období kdy kina strašili Freddy, Jason a další legendy slasherové éry a právě proto tahle slátanina a naprostá kravina působí tak směšně... ale jednička je asi jediný koukatelný díl a celkem fajn záležitost ()

Gardenboy

Neodvážim sa hodnotiť, lebo film som nevidel, ale poviedka, podľa ktorej vznikol (vlastne celá séria poviedok "Nočná zmena") je absolútne brilantná. ()

kubal18

Jak moc mě bavila Kingova povídka.. Ve filmu se nepovedlo zachytit stísněnou atmosféru předlohy, tudíž jsou moje pocity smíšené. ()

Acrobat odpad!

Zima sa zacina prejavovat aj na tvarach, rukach, pozerame na zasnezene konciare precenovanych Tatier. Vzduchom sa siri nezamenitelna vona bufetu a varenej kukurice, na ktoru si nasypeme kopu soli. Nadherna pochutka. Na takto zjedenu kukuricu sa dobre spomina. Ake kukuricne deti? Co? Nepoznam. neviem. nepozriem. ()

Veronica27

Zfanatizované děcka v kukuřici v čele s kukuřičným vůdcem.No hudba tam byla hezká, ale jinak fakt nic moc.Takže ideální k večeru s pojídám kukuřice a nejlépe někde na samotu ke kukuřičnému poli, aby to aspoň mělo nějaký lepší účinek. ()