Kukuričné deti

• Slovensko Deti kukurice (viac)

Mladí milenci se na své cestě napříč Amerikou zastaví v malém městečku v Nebrasce a dozví se šokující věc. Jednoho dne před třemi lety zde děti, na příkaz démona zvaného ‘‘Ten co chodí mezi řádky‘‘, zabili všechny dospělé... V mysteriózním hororu natočeném na motivy povídky Stephena Kinga.
Dvanáctiletý kazatel přijíždí do malého městečka obklopeného nekonečnými lány kukuřičných polí. Ovládne místní děti a přikáže jim zabít všechny dospělé, aby jejich krev přiživila úrodu. Dětem je zakázáno tančit, hrát nebo zpívat a když je jim osmnáct, musí se obětovat kukuřičným polím. Některé z nich se pokusí utéct, ale krvelačný Malachai je uloví. Pár mladých milenců na cestě napříč zemí uvidí na cestě mrtvého mladíka, přivezou ho do zdánlivě pustého městečka a potkají tam jeho vyděšenou sestru. Dívka se jim snaží vysvětlit co se zde děje a varovat je před ďábelskou nadvládou teroru, ale dvojice jej brzy pocítí na vlastní kůži. Živí dospělí nejsou v Gatlinu vítáni, takže musí udělat vše, aby unikli z posedlého městečka živí... Literární předlohou dnes již kultovního snímku byla povídka mistra hororu Stephena Kinga. (oficiálny text distribútora)

JesterKruger

Je pravda, že když jsem byl menší, tak jsem tento horor považoval za suprový, ale nikoliv za mistrovské dílo. Ale nyní mi příjde, že tomuto hororu fakt nic nechybí. Dobrý děj, dobrý příběh, co více si přát??? I efekty byli velice pěkné. Sice nevím proč jsou ty děti zrovna kukuřičné, ale je pravda, že název okopané, nebo bramborové děti by zněl přinejmenším hloupě. Tohle je klasika bez chyby. 5*. ()

Phillippus

Za hnusné a primitívne "efekty" (to snáď ani nebolo možné) som chcel dať iba dve hviezdy, ale našťastie tam hrajú aj tie deti. Postavy Izaaca a Malakai som nenávidel (aj keď Malakaia o dosť viac), zahrali to EXCELENTNE. Až som si myslel, že herci, čo ich hrali sú drbnutí naozaj. ()

fikee

slabší ***. Což neznamená, že se na to nedá koukat. Dusná atmosféra horkého letního dne je příjemná změna oproti většině nočních hororových béček a režisér, vědom si nízkého rozpočtu, se drží zpátky a ukazuje jen to, co musí. Což není na škodu. Na lámaní chleba tak dojde až v závěru, kdy je na speciálních efektech hodně vidět, jak málo bylo peněz. Na druhou stranu, Kingova předloha je ve filmu poznat, povětšinou dětští herci sice nejsou žádné hvězdy, ale svou práci odvedou, dialogy netahají za uši a děj slušné odsýpá. A malinkatou třešničkou na dortě je mladá Linda Hamilton. Zkrátka poctivé osmdesátkové béčko. ()

Drky

Děti jako vražedné monstra, docela děsivá představa, která v tomto starším hororu ožívá! Taky jedinečný námět. Je na něm již vidět "zub času" a některé scény jsou k pousmání, jinak docela příjemná tísnivá atmosféra. Hodnocení 3* a 50%. ()

tribican

Veskrze průměrný film, za horor bych ho příliš nepovažoval, není tam moc čeho se bát. Pár děcek a kněz, přičemž v kostele úřaduje nějaká holka, neustále si zahrávají s krví a celé dny tráví běháním v kukuřici. Tři hvězdičky dávám za nápad s dětskými herci a celkově ne až tak špatnou myšlenku, která je však nedotažená. 50 % ()

Carcooli

Pamatuju si, když jsem film viděla jako dítě a měla jsem z něj noční můry :-D každopádně co od Kinga se mi nelíbí? Přemýšlím a vlastně nevím. V tomhle je povedená nejen hudba, ale také výběr dětských herců. Staré dobré horory, které nezklamou. Kultovní snímek. Hvězda dolů za konec.. v originále je totiž závěr filmu úplně jiný, a mnohem lepší :) ()

Nataniel73

Jeden z mojich obľúbených hororov zo zlatej dekády 80. rokov. Má sugestívnu atmosféru amerického vidieka a výbornú myšlienku od Stephena Kinga, kde zápornú úlohu stvárňujú deti. Slušné herecké výkony dopĺňa niekoľko momentov, v ktorých divákovi tuhne krv v žilách (zrazené dieťa na ceste, opustená benzínová pumpa, blúdenie v kukuričnom poli). Jediný týpek, ktorý mi počas celej doby liezol na nervy bol nesympatický blonďák, ktorému často nedopínali základné súvislosti. A vôbec správanie ústrednej dvojice milencov mi prišlo značne nelogické. V podobných hororoch je to však pomerne častý jav. Rozhodne desivejšia mi prišla prvá polovica filmu, v tej druhej sa film preklopí do vcelku predvídateľného thrilleru. Pochváliť musím vynikajúcu prácu kameramanov v kombinácii s podmanivou hudbou, ktorá do filmu zapadla dokonale. Napriek niektorým nedokonalostiam však deti kukurice spoľahlivo pobavia aj opakovane, čo sa o niektorých pokračovaniach už povedať nedá. ()

baronGrga

Kukuřičné děti mají možná brilantní literární předlohu, ale jako film stojí za starou belu. O nesmyslných kouscích postav mluvit netřeba. Vypichuji zejména speciální efekty, které jsou skutečně "vymazlené" (závěrečné mizení Izáka mi připomnělo grafiku legendárního Scorch, spoludivák zas považoval kouř valící se nad kukuřicí za pohybující se obří mozek). 45% ()

eoj

3* berouce v potaz rok vzniku a vzpominky z mladi, jez patricne zjitrila i mnou stazena verze filmu s ceskym dabingem pres puvodni utlumeny zvuk. ()

Pollini

Ale jo, pro mě už zabíjející děti nejsou žádný horor, snímek nutí dodívat se do konce, ale jinak je to velku průměrné. Jsem si jistá, že zážitek z knihy byl o mnoho zajímavější. ()

rozalia1

Film nespĺňa parametre dnešného hororu. Ale keď som ho pozerala ako dieťa, tak som sa naozaj bála. Pre mňa tento film dodnes vyznie strašidelne a viac si ho nepozriem. Bol jeden z prvých hororov, ktoré som v živote videla, takže na mňa to urobilo dojem. Napr. na Votrelcovi som sa smiala, pretože mi je jasné, že sa nič také stať nemôže. Ale že niekto sa správa ako zmyslov zbavený, je realita. ()

viax

Dost děsivý, cítíte zlo, nevíte proč, nevíte odkud, nic nějak není jasné. Prostě celý King. Už na to nechci znovu koukat. ()