Phantasm II

• USA Phantasm II (viac)

Volné pokračování slavného hororu. Dvojice přátel, kteří jako jediní přežili řádění létajících vražedných koulí ve službách Vysokého muže, se rozhodnou zničit zlo jednou provždy. Připraví se důkladně na všechny překážky, které je mohou potkat. Ale skutečnost je mnohem horší, než mohli očekávat... (MIDO FILM)

MikO_NR_1909

Phantasm II neprináša nový "mor hrôzy". Ide o akčnejšiu zábavu, ktorá si zachováva ducha jednotky ale má nábeh na niečo podobné ako Raimiho dvojka Evil Dead. Má rozpočtovo voľnejšie ruky a pracuje pod istou značkou, ktorá definuje dobu a štýl, akým sa tvorilo v tom čase. Znova tu postavy nepredstavujú individuality, ale sú súčasťou morbídnych hrátok s mizanscénou, sú loutkami, ktoré nie sú dôležité ako bytostná inherencia samostatnej osobnosti ale nástroj na vyprodukovanie bizarných situácií. Niektoré sú úsmevné, niektoré úchylné a niektoré nápaditejšie. Rozhodne vás  nebude zaujímať vzťahová zložitosť a motivácia postáv (tam sa stratíte) ale prítomný moment. ()

kaylin

Americký snímek „Phantasm II“ skvěle navazuje na první díl, možná je ještě lepší, minimálně v tom smyslu, jak je to celí ujeté a fantaskní. Horor se z toho trochu vytrácí, je v tom více humoru a bizarních situací, ale film je pořád velmi akční a je to prostě jízda od začátku do konce. Nikdy nevíte, co se komu stane a jak zase budou úřadovat ty děsivé koule. Mimochodem, trikově pořád výtečné. ()

topi

ATMOSPHERIC! Hřbitovní a kremační dech je znát na každém kroku, přibylo i více obludných trpaslíků a celkově se přitlačilo na krvavých scénách, o které se postarali pánové Kurtzman a Nicotero. Oproti létájící a mozky dlabající chromové kouli přibyly hned další dvě! Pobavila scénka, kdy jeden z pracovníků krematoria rozdrcuje palicí zbytky kostí z kremace a háže je do pytlíku s nálepkou Sam Raimi. Haha, moc dobrý! Určitě nejlepší díl zatím pětidílné série. ()

Gorehound

V podstate rovnako dobré ako jednička, ale trochu inak. Rýchlejšie, akčnejšie, trošičku viac humoru, viac fenomenálnych masiek a efektov, ktoré obstáli v skúške času a dávajú na prdel ľubovoľnému CGI! Ale nezabúda sa ani na atmosféru a sureálne roztrieštené rozprávanie, krásne to pritom naväzuje na prvý diel. Potešila aj narážka na Sama Raimiho a vôbec ten kreatívny, "evil dead 2" style feeling a kreatívne spracovanie. Takto sa robia sequely! ()

BoredSeal

Nejspíš nejpovedenější díl série s větším balíkem peněz přiklepnutý od studia Universal - exploze, Coscarelliho talent rozjetý naplno a solidní porce hlášek, úchylnosti akce a násilí. Zasněná neurčitá atmosféra jedničky zmizela (v dobrém slova smyslu) ve prospěch akce, pikantního násilí a zmrzlináře Reggieho (který se od dvojky stává se svou čtyřhlavňovou brokovnicí a sexuálním zoufalstvím tahounem série). Tall Man je prostě klasik. Dvojka je esence toho, co máme rádi na hororech z 80. let, ale díky osobnímu originálnímu stylu nespletete si jí s žádným jiným filmem. ()

Martin741

Dvojka Phantasm sa mi pacila stale rovnako ako jednicka. Coscarelli natocil film v akcnejsom duchu, a strasidelna atmosfera starodavneho anglickeho viktorianskeho sidla sa vytratila do prazdna, namiesto toho nastupila akcia a este raz akcia. V zasade som za, akcne horory som vzdy mal rad. Ma to vsak niekolko ale. Tall Man je o cosi menej strasidelny, pribeh ma logicke diery, a mizerne herecke vykony. Coscarelli vsak vie filmovat, lietajuce zelezne gule su na urovni, pribudlo aj ich vysvetlenie, na akom principe funguju. Jazda autom cez vidiek neposobi rusivo, naopak je zaujimavou vsuvkou do deja. Chyba tu aj herec z Phantasm 1 , a to konkretne Bill Thornbury, ktoreho nahradil James Le Gros. Brana do paralelnych svetov a dimenzii tu je tiez, a to, co sa odohrava po vstupe do brany, tak to je na mna cisty masaker. Ale cisty masaker. 92 % ()

Jimmi

Jednoznacnych 5 hviezd.Necakal som ze vyborna jednotka bude prekonana a nastastie som sa mylil.Dvojka bola totalne cool:) Je akcnejsia s lepsim scenarom a ocividne mala vacsi rozpocet(sak vybuchy treba).Nezabudnutelny je suboj Reggieho s hrobarom(s plynovou maskou) a jeho totalna brokovnica.Uz sa tesim na 3ku a 4ku:))) ()

cariada

Promě to byla jedna velká nuda. Dva chlápci honí dlouhána, který je z jiného světa a podmanuje si ostatní. Je to spíš víc dělaný do komedie. Triky jsou sice pěkný, ale příběh mě neoslovil. já se u toho nudil, snad příště. ()

Flaxik

Nakonec jsem tu dvojku prubnul a dobře jsem udělal, je totiž skoro o kouli lepší než trapná jednička. Coscarelli zdá se pochopil, že Majka nemůže hrát ten debílek co posledně a obsadil tam snesitelného LeGrose. Trochu to podělal vyvalenou rybou Paulou Irvine, ale nikdo nejsme bez chybičky. Pokud vám něco bude připomínat scéna s ozbrojováním na začátku, tak to není náhoda, v čemž vás o hodinu později utvrdí kremační pracovník, sypající do urny popel Sama Raimiho. Škoda jen klasické osmdesátkové nemoci, tj. první hodiny naprosto zbytečného hovnaření, protože poslední půlhodina je takřka pětikoule. Památná scéna: Hrobník vytahující fakt velkou motorovku. ()

Kwaichi

Kvalita špeciálnych efektov minulého storočia je veľmi kontroverzná. Niekedy vyzerajú neuveriteľne presvedčivo a omnoho lepšie ako tie dnešné moderné tvorené vo virtuálnom prostredí, inokedy je to zas presne opačný prípad a kazia dojem z celkom vydareného filmu. Tento raz majú efekty bližšie k druhej variante... ()

rogerkint

Druhý díl se vydal trochu jinou cestou, než první. Stále je zachován ozvláštňující prvek (různé na sebe navazující voice-overy, podobně, jako ve Scorseseho Casinu), ale (možná vinou toho, že dvojka už není nezávislý horor, ale vznikl pod křídly většího studia) tvůrci následují spíše trend populárních osmdesátkových braků. Takže žádné montážní sekvence, žádné hraní si s flashbacky, nýbrž motorová pila, brokovnice, krev a kozy. Místo surrealistické noční můry tak sledujeme akční horor se splatter prvky, už se zde neodkazuje na Herbertovu Dunu, ale na sérii Evil Dead, Robocopa či Texaský masakr motorovou pilou. Faktor zajímavosti klesl, faktor zábavnosti si stále drží relativní úroveň. A ať mi nikdo neříká, že tento film neposloužil jako základní inspirace pro Supernatural;) ()

MightyHal

Větší budget logicky neznamená lepší pokračování, což je bohužel přesně problém druhého Phantasmu. Pryč je mysteriózní atmosféra a takový lehce autorský otisk co se týče režie.  Hlavně díky Universal studia, který do natáčení celého filmu kecalo, tu máme přímočařejší, méně zvláštní a hlavně akčnější (s větším počtem góre scén) druhý díl. Jako jo bavilo mě to, ale nemělo to zaprvé už takový tah na branku a kdyby nebylo poslední půl hodiny tak bych tomu dal možná o hvězdu méně. Je to prostě hodně zředěný aby se to více líbilo širšímu publiku a já proti tomu nic nemám, jen to prostě místy zapomínalo bavit či dávat nějakou atmošku jako jednička. Takže holt za tři no, snad trojka bude lepší. ()

Mol

Mega zklamání. Nejvíc mi asi vadila absence Jodyho. Film začne slušivě, protože Mike a Reggie si vyrobí pretty cool zbraně. Jenže k čemu to, když Reggie svoje dvě upilované brokovnice použije ve filmu jen jednou a pak je zahodí i když náboje do nich se válej na podlaze. Většinu snímku se nic neděje a ve finále se postavy chovají strašně hloupě. Škoda. ()

danoo

Predovšetkým, celú sériu chápem ako prepojenie medzi Halloweenom a Nočnou morou z Elm Street, pričom ak P-I bola bližšie k Halloweenu, tak P-II je viac cravenoská. Taktiež som v dvojke našiel i niečo zo Raimiho série Evil Dead - tým nemyslím len spomínaný slávny odkaz na štítku v krematóriu - a tak môžem P-II zaradiť k tej množine filmov, pri ktorých ľutujem, že som ich nevidel dvanásťročný. ()

liuk

THE BALL IS BACK! Našel jsem si nové synonymum: okultní horor = Phantasm II. Ještě jsem nikdy neviděl takovou kadenci všelijakých křesťanských, satanských, tallmanovských obrazů na zdech, sošek na poličkách nebo úžasně zpracovaných hřbitovů. Od jedničky nastal jasný kvalitativní posun a sequelovské pravidlo VŠEHO VÍC se vyplatilo jak málokdy. Vyjelo se po Americe prozkoumávat nová Tall-Manova hřbitovní útočiště, takže film není tolik statický jako jednička. Objevily se další druhy přisluhovačů mocného Tall-Mana. Přidalo se pár efektních výbuchů. Hlavní postavy už nejsou zelenáči, takže si do kufru nahází takové množství krutých zbraní, že i Neo by záviděl. Největším úspěchem filmu odehrávajícího se na pomezí světů je přesvědčit, že ať už se na plátně stane cokoliv, já mu to zbaštím a nebudu nad ničím kroutit hlavou. A takové sbalení se v mém případě Phantasm II povedlo bez jakýkoliv problémů. Bravo. ()

zigíš

liz: ´..a pak ho zabilo něco, jako kuchyňskej robot´ reggie: ´tys viděla jeho koule?´ ..jawové z pekel, jiné dimenze, sam raimi a hlavně dlouhán ´vy si fakt myslíte, že po smrti přijdete do nebe (?!) přijdete k NÁM !´ ()