Reggie (Reggie Bannister) sa stále nevzdáva, dlhé roky je posadnutý jediným - nájsť priateľa Mikiho (A. Michael Baldwin), ktorý sa pred rokmi stratil a konečne sa pomstiť démonickému Dlháňovi (Angus Scrimm), ktorého ešte dlhšie rovnako márne prenasleduje. Aj teraz, v púštnej pustatine narazil na jeho démonické gule a zviedol s nimi neľútostný boj.  Ale je to všetko pravda? Reggie sa odrazu prebúdza na vozíčku, vedľa neho je dlho hľadaný Mike a má pre Reggieho samé zle správy, pred nedávnom ho totiž našli potulovať sa v púšti, okrem toho mu lekári diagnostikovali demenciu a navyše mu Mike historkám o jeho dobrodružstvách neverí. Fakt je jeho život v niekoľkých posledných desaťročiach len ilúziou, alebo je to len ďalšia lesť v podaní jeho najväčšieho nepriateľa? (beso74)

topi

Vypadá to na uzavření celé série (nedlouho po natáčení zemřel Angus Scrimm, představitel Tall Mana a bez něho to prostě už nejde). Don Coscarelli se pod pátý díl Phantasm podepsal už jen jako producent a scénárista a režii svěřil Davidu Hartmanu. Je to oldschool jak prase a ocení to zejména pouze fanoušci série, kteří ví, co se tam zhruba odehrává, ostatní diváci musí mít z toho absolutní zmatek a proto tak nízko hodnotí. Já jsem si to užíval, objevují se skoro všichni staří známí včetně Reggieho, Mikeho a Joseho, dokonce se objeví i černoška Rocky ze třetího dílu. Příběh se odehrává v hodně různých rovinách - současnost, minulost, i postapokalyptický mezičas, zkrátka béčková podívaná plná CGI efektů (které mě u této podívané nevadily), vyvážená poctivou maskérskou prací. Všichni už hodně zestárli, ale bojují proti Tall Manovi a jeho bandě trpaslíku a nemrtvých v plném nasazení. Boj jim hodně znepříjemňují i Dlouhánovi chromové koule, které by rády dlabaly mozky a kterých je v posledním dílu požehnaně. Reggi i v tomto dílu (tak jako v každém) nemá zase štěstí na ženský, už mě ho bylo líto :). Rozhodně Reggieho v boji proti zlu řadím na stejnou úroveň jako Ashe z Evil dead. Série se uzavírá a leccos se vysvětluje a pro mě je Phantasm spolu s Evil dead nejlepších hororovo/atmosférická sága a výlet do fantastických světů. V podstatě od prvního dílu se rozjíždí putování Mikeho a Reggieho po cestách, márnicích, hřbitovech a liduprázdných městech, kde jdou po stopách Dlouhána a které se uzavírá až v poslední části série. Sbohem Dlouháne, Miku a Regiie, budete mě moc chybět!! Potkáme se ve snech a jiných dimenzích. ()

kaylin

Americký snímek „Phantasm: Ravager“ tak za mě rozhodně není zklamáním, jedná se o film, který dál buduje mýtus a hlavně se zde vrací všechny tři hlavní postavy, navíc v podání svých tradičních herců. A bohužel už jsme si jistí, že se tak děje naposled, samozřejmě pokud by v pomyslné šestce nebyl Angus Scrimm nahrazen svou digitální podobou. „Phantasm: Ravager“ ale zůstává hlavně snímkem pro fanoušky. ()

Psychor odpad!

Urážka hororového žánru. Jakožto hororový expert jsem již viděl mraky mizerných hororů, ale Phantasm V: Ravager většinu z nich hravě překonává. Snímek již od počátku upoutá svým amatérismem, kterému vévodí katastrofální CGI, za které by se musel styděl i žák prvního ročníku pomocné filmové školy. Režisér patrně vůbec nevěděl, jakým směrem se má film ubírat, a tak pro jistotu smíchal všechny možné žánry dohromady, jen na horor dočista zapomněl. Hlavní postava trpí demencí, takže proč podobným způsobem nevylepšit i celý scénář, řekli si zřejmě tvůrci. Agresivní létající míče, které likvidují všechno, co jim přijde do cesty, patří ještě k tomu lepšímu, co zde divák uvidí. Příběh nemá hlavu ani patu. Střih zaujme leda svou zmateností... Zkrátka škoda slov a 87 minut času. Někdy opravdu lituji své velké hororové odbornosti, která předpokládá znalost hororového žánru jako celku, tedy i těchto odpadových skvostů. ()

PKD

Tak. Máme tu závěr(?) slavné (jen mezi milovníky béčkových horrorových bláznivin) P série. Jsem sice zvláště v tomto V díle, asi nejvíce zmatený, co je a co není realita, jestli něco takového v této sérii vůbec existuje, ale uživám si to rozhodně víc, jak předchozí Zapomění. Což mě někdy rozčiluje. Jak to mám tedy bráti? Části, v domově důchodců jsou reál a uchvatné megakoule, ničící jedním zásahem mrakodrap, či Dlouhán, nabízející na férovku Reggiemu dohodu, ne? Tak to ani omylem! To bych vás pane autore, musel zaživa vykastrovati rezavým nožem a bez umrtvení. CGI pomoc v některých efektech mi vůbec nevadí, i když je docela nezvyk, sledovati tento jediný díl v HD, páč předchozí filmy mám jen v obyč. ok kvalitě.;-) Hudba je stále klasa a byť považuji závěr. rapovou skladbu za poněkud mimo mísu pro tuto sérii, tak to ve výsledku zase takové pohoršení, není.;-) Koule jsou zde už naprosto a s přehledem totálně devastační a nepohrdnou už ani koněm.;) Nápad s liliputánským hercem, který mezi ty smrsklé skřety (made in Tall-man) squelle zapadne, je žůžo. Dokonce ani special quest star v mezititulkové scéně..Rocky mi nedělá šťávy. Odtud ten nápad II. s DT, Susannah. Sexykočka Dawn/Jane, jejíž představitelka se zvláštní shodou náhod jm. Dawn, jest příjemným bonusem a jinak se v podstatě vrací, všichni staří (což v tomto díle, platí doslova) známí. Jen se modlím, ať nějakého kreténa nenapadne spáchati remake apod., páč jak tu mnozí píší, bez Anguse Scrimma (a vlastně i ostatních), to je nemyslitelné. Paradoxně je dobře, že tato série, nesypala velké milióny a tím pádem snad hned tak nepadne do oka, nějakému tomu producentovi, co neví, co roupama zkurviti. P.s. úvod s chlápkem, co Reggiemu ukradne auto v poušti, je na 100% Hajzlík jeden, ale takový konec jsem mu nepřál.;) A rozhodně oceňuji, že tato série nemá prequely, spin-offy apod. Jako Child´s Play. Odmítám tomu od 4 říkati, Chucky. Jde se prostě dál v ději. Sice jsou IV a V v podstatě hl. pro zaryté fandy, ale to není handicap. Spíše to, že tato série není pro běžného konzumenta. Ufff. Zabralo mi to 4h, ale jsem rád, že mám konečně jeden z H dluhů (co se týče komentářů) splacen. Uživatel obitus, to vystihl přesně.;-) Jo a nezapomeňte si pozorně přečísti (tuším od II) závěrečné upozornění, co vás čeká, když tyto filmy z Phantasm série, budete nedovoleně kopírovati, dále rozšiřovati apod. Něco podobného má i série Critters, byť v poněkud jiném smyslu.;-) ()

George Stobbart

Najdlhšie očakávaný, no zároveň aj očakávateľne najslabší PHANTASM, ktorému 4* rád doklepnem z nostalgického potešenia. A možno je lepšie, že sa séria končí v takomto menšom štýle, než keby sa ju pokúsili komerčne vydojiť / zrebootovať, ako to býva pri iných hororových značkách. Mňa to stále bavilo, štýl predchádzajúcich filmov sa nestratil a ako taký malý trip do minulosti to bolo dosť fajn, takže kritizovať nebudem. Ten film sám o sebe nemal ľahkú cestu a je úprimne cielený na fanúšikov, bez toho, aby bral nejaké všeobecné divácke ohľady. Aj keď ani predošlé Phantasmy vlastne neboli nejako divácky prívetivé a dejovo uhladené. Takže pozor.. Balls are back ;) ()

• Film bol venovaný pamiatke Angusa Scrimma, ktorý stvárnil "Tall Mana" vo všetkých piatich filmoch. (BlackTom)
  • Prvý zo série, ktorý nebol natočený krstným otcom Phantasmu Donom Coscarellim. Ten sa podieľal iba ako spoluautor scenára. (Paldiny)