Zvláštny milostný príbeh o štyridsiatnikovi, ktorý sa na prvý pohľad zamiluje do mladej študentky. Hrdina Pablo Lopez zostane jedného dňa trčať v dopravnej zápche. Už ho nebaví počúvať hlúpe rádio a tak si pustí svoju obľúbenú metalovú kazetu. Príliš sa však nechá uniesť hudbou a spôsobí tak dopravnú nehodu. Zrazí sa so Sonsoles, ktorá ho následne chce žalovať za ublíženie na zdraví. Aby dal Pablo všetko do poriadku, prenasleduje Sonsoles až do školy jej mladšej sestry Marie. Napriek konfliktu so Sonsoles nachádza v Marii oduševnenie, nevinnosť, úprimnosť a chuť do života, ktoré už jeho vrstovníci i on sám dávno stratili. Na prvý pohľad sa do Marie platonicky zamiluje a musí ju opäť vidieť. Film španielskeho režiséra Manuela Martína Cuencu sa citlivým spôsobom vyrovnáva s chúlostivou lolitovskou témou a nevtieravo svojmu divákovi kladie otázky o tom, čo to znamená byť mladý a prečo sa oplatí žiť. (oficiálny text distribútora)

agassi68

Úvod naznačoval trošku iné smerovanie, ktoré by mi zrejme sadlo viac. Potom som dostal averziu k nerovnému vzťahu. Škoda, že sa to vyvíjalo prakticky bez pointy.. ()

dakarin

Při sledování tohoto snímku se mi vynořily podobné pocitové vjemy z jiných španělských filmů - jakási dětská křehkost vnímámí a také vždy nějaký strašný čin či konec. Muži středního věku se nedaří vyzrávat a pokojně směřovat do pozice v souladu se svým věkem, ale podléhá nabízející se možnosti, plnit se trochou rozkoše v setkávání se s krásou mládí. Trošku je to omluveno jeho krizí vztahů a jistým rozměrem snění, tvářícím se nevinně - to se potom přece dá chápat nebo být aspoň na vážkách - hlavně nebýt příliš tvrdý soudce v tom jemném vánku. Jedná se o popis hluboké hodnotové krize ve španělské společnosti nebo si umělci jen hrají na svém písečku - popř. hovoří o svých touhách a cílech? Nevím, ale asi si dám trochu pozor na tyto fiškusi ;-) ()

AloeB

Španělská variace Nabokova. Sice se kromě tésis o ruské revoluci, fotky umírajícího Lenina a definice slova bolševik o Tosarově levičácké činnosti moc nedozvíme, hádám však, že zde je podstatné sledovat jeho krizi středního věku, kterou si léčí na nevinném (alespoň ve filmu nevinně podaném) přátelství s mladou studentkou. Víc než nějaká skutečná či platonická láska mě bavilo sledovat, jak absurdně a přesto jakoby mimochodem hlavní postava ke krizi přistupuje, mimo jiné namísto toho, aby takříkajíc bolševikovala. ()

BigBrother

Osamělý nešťastný japík z banky, který neví, co se svým životem, a školačka, která se nebojí toho, co cítí. Neobvyklý příběh pozvolna plyne ke smutnému konci. Nedokázal jsem se od toho odtrhnout. ()

Ilus

Od filmu jsem mnoho nečekala, nemám moc ráda dramata ukazující lidi s jejich neuspokojivými životy, ve kterých se buď nic nestane, nebo mají naopak "nečekaně" tragický konec. Ale tento film se mi líbil. Dokonce hodně líbil, tak mu dávám o něco vyšší hodnocení, než si možná zaslouží. Přehlížím tak mezery ve scénáři a celkově ne úplně dokonalé řemeslné zpracování. Na druhou stranu tu ale máme zatím nevyčerpané téma a velmi příjemný filmový zážitek. ()

robfi

Nemam rad preartovane filmy s prepalenym hodnocenim, samotny film nebyl na 40 procent, spise prumer, ale s hodnocenim 78% na CSFD zustala moje ocekavani zoufale neuspokojena a proto jsou dve hvezdy maximum, co tomu dam. Je to o dost horsi pokus, nez podobne filmy, ktere jsem videl, treba American Beauty. Maria Valverde by si zaslouzila hrat v lepsim filmu, navic Trhliny jsou dost podobne ladene, je snad opakovani klise artem ? Podle me ani omylem, takze sorry..... ()

Jevablo

Zajímavé. Nehledejte složitý děj, a pokud se s tím smíříte, naleznete subtilní příběh chlapíka, který nemá rád svou práci, nemá v podstatě žádné jiné zájmy a tuto prázdnotu mu jednoho dne vyplní náctiletá Maria. Je to tak trochu španělská Lolita, ale vztah cynického Pabla a Marii nikdy nepřekročí bariéru intimity. Líbilo se mi, že Pablo je vlastně tak trochu svině, kterému je těžké prvoplánově fandit (vyspí se s auditorkou a pak ji dost nevybíravě odkopne, ženské, kterou naboural, anonymně po telefonu vyhrožuje apod.), ale postupně se přece jen o něm něco dozvídáme a to ho činí docela sympatickým. Závěr je tragický, ale v podstatě logicky završuje celý příběh, možná jej autor myslel jako trest za všechno, co Pablo předtím napáchal? ()

Jartian

hlavni herec s mimikou mrtvyho kriminalnika se zarazenym kulem v rici. Jeho pedofilnicka touha o przneni mladych holcicek graduje do sameho zaveru. Kamera strih s kombinaci s hlavnim pokerface hrdinou ve me vyvolali pocit naprostyho amaterismu (pul minuty koukat na zaber na ridice pri rizeni,apod). Sakra tohle byl hooodne spatnej pedofilm. Dve hvezdy za herecku a uplne mimo scenar rozumu scenu s telefonatem. Never more ()

Trepak

Pamätný to večer, keď som tento film videl v nočnom klube STV 2 a vryl sa mi do kôry mozgovej ako červotoč. Dominique Swain v Lolite od Adriana Lyna je pri Marií Valverde ako odkvitnutá ruža a chladná ako cencúľ. Mladej Sonsoles stačil vyčariť jeden úsmev a už som vedel, že ďalšia platonická láska je na svete ;) ()

abeauty

Strach o hlavního hrdinu. Zmítán ženami. Sledovat jak se řítí do záhuby.. Por qué no? Líbila se mi výměna rolí.. posedlost dívkou.. kratičké přemáhání.. A pak zase ten pocit, že tohle nemůže dopadnout dobře. Nedopadlo. Mám ráda vyhlídky, ta poslední ale nebyla nejšťastnější. Hudba je nádherná (až na onu prokletou kazetu), barva bundy mladičké Maríe taktéž. ()

poppy75

luis tosar dokonaly ako vzdy a nadherna mladucka maria valverde...putavy pribeh,aj ked sa asi skusim poobzerat po knihe,kvoli niektorym nejasnostiam.....absolutne uzasne spojenie skladby od exremoduro-stanby a pablovej cesty v aute s jeho slzavymi ocami..... ()