Spisovatelka Markéta Zinnerová už napsala úctyhodnou řadu úspěšných knížek pro děti. S televizí začala spolupracovat jako autorka pohádek, které dodnes zdobí televizní obrazovku - například "Čarovné prstýnky", "O štěstí a kráse" a další. Pak se rozhodla zkusit televizní žánr nejtěžší - seriál. Hned napoprvé se jí povedl. Vložila do něj všechny své profesionální zkušenosti a hlavně svůj krásný vztah k dětem, kterým tak dobře rozumí. Vypráví v něm o tom, co děti trápí, co je těší, o jejich přirozené touze po harmonických rodinných vztazích, o kamarádství, ale také o dospělých, na nichž hlavně záleží, bude-li dětem dobře na světě.

V úvodním dílu se dozvíme, že otec Vládi Karase se stěhuje do sousední vesnice, aby tu dokončil sjednanou stavbu domku. Jak se ukáže, není to tak docela pravda. Klárka žije s mladším bratrem Vojtíškem u babičky na chalupě a rodiče jí slíbili, že si ji vezmou po prázdninách k sobě do Prahy, aby tu začala chodit do školy. Jenže Klárka i Vláďa mají brzy pochopit, že na dospělé není spolehnutí. (Česká televize)

ArthasKarfa

Seriál, který není tak jednoduché popsat, ty první díly jsou pro děti spíš stresující s rozpadem rodiny u Vládi a nefungující rodinou u Klárky, která musí zůstávat na vsi s babičkou. Pak se ty díly trochu víc obrátí k dětem a jejich dětským očím, trochu to naruší rozbroje bratrů Karasů, a nervní scény s Krampolem, ale celé se to nějak zlidští. Konec je pro mě zase takový smutný, děti nějak vlastně trochu dospějí a Klárka z vesnice odjede a nechá tam babičku a kamarády a stohy a vymění to sice za rodinu ale za město. ()

Véronique

Jedná se o moc pěkný seriál s mnoha známými herci, kteří tvoří dokonalou symbiózu. To se stejné se dá říci i o představitelích dětských rolí. Děj nás zavádí do malebného prostředí českého venkova, kde starosti dětí mají stejnou váhu jako problémy dospělých. Mezi českými seriály je "Tajemství proutěného košíku" svým způsobem unikát - je stejně zábavný a poučný jak pro děti, tak pro dospělé. A nesmím opomenout ani hudbu, která je opravdu kouzelná a tvoří nepostradatelnou součást seriálu. ()

Rado H.

Málokterý serál dokázal tak vkusně smíchat "dospěláckou" realitu s poetikou dětsví. Líbilo se mě jako dítěti, líbilo se mě to jako dospivajícímu kdy jsem pochopil více některé náznaky a líbí se mě velice i jako rodiči co už má taky děti. Nepatřím rozhodně mezi ty vzdychající po dřívější době,ale jen málokterý současný seriál s dětmi dosahuje této kvality. Důvodem jest zajisté paní Zinnerová. ()

Realmond

Velmi zajímavý a krásný rodinný seriál, který působí velmi pohodovou atmosférou a zároveň je takový tajemný. Velmi krásně napsaný scénář a propojení postav. Užasné herecké výkony Josefa Kemra a také Libuše Havelkové, ale také dětší herci zde hrajou velmi dobře a autenticky, to je vlastně kouzlo dětských rolí, ta přirozenost. Obzvlášť musím zmínit úžasně hrající Miriam Chytilovou a postavu Vojtíška v podání Zdeňka Černého, je to velká škoda že tento herec toho zahrál vlastně jen tak málo a vlastně ho nikdo nezná, protože jeho výkon se rovná skoro Tomášovi Holému (což byl podle mě nejlepší český dětský herec, takový se u nás asi už ani nenarodí), zároveň ale hraje uplně jinak než Tomáš Holý a jeho projev má neskutečné kouzlo. Vlastně jako celý tento seriál má úžasné kouzlo. ()

Rodin

Tento seriál byl o dvou lidech. Miriam Chytilové a Libuši Havelkové. Ostatní přicmrndávali, tu více, tu méně zdařile, ale přicmrndávali. Nejstrašidelnější byl ovšem ten indián vyrobený Krampoulem pro Michala Dymka. To jsem se chechtal už tehdá. ()

majky19

Krásný seriál z pera Markéty Zinnerové, který si získal srdce mnoha nejen dětských diváků. Současně je výborné, že zde vůbec není zobrazena žádné politické směřování, což se například u seriálu My všichni školou povinní říci úplně nedá. ()

javlapippi

Táto Zinnerová to vie. Detská psychológia, medziľudské vzťahy, občas trochu citového vydierania. Plus ten idealizovaný vizuál vidieku zo sedemdesiatych rokov minulého storočia a la Chalupári. Výtečné. ()

sharka.68

tenhle seriál mě nějak nechytil......snad jen občas,Rudla Jelínek,jako otec, ten mě dostával...... a dotaz, nevíte kdo hrál bratra Klárky-Vojtu? ()

natalanka

Já jen chválím. Jako holka jsem chtěla být v partě trojlístku dětí z vesnice. :-) Jako dospělá oceňuju nádherně vystavěné příběhy lidiček. Dnes abychom to měli jasné jsou postavy v seriálech buď kladné, nebo záporné. Tady je k tomu přistupováno zcela jinak. Každý má svou chybu i svůj klad. Tak jak to v životě už bývá.Nikdo není jen černý a nikdo jen bílý.... a kouzelní herci jako Martin Štěpánek. Jirka Krampol, Josef Kemr, Libuška Havelková nebo Jaroslav Satoranský.... to nemá chybu... :-) :-) ()

valinka

tento seriál jsem měla moc ráda pěkný vztah Klárky a Vojtíška mezi sebou ale i ke kamarádům.V určitých věcech nutil k zamyšlení problematika rozvodu vpodstatě opuštění dětí kvůli karieře ()