Spisovatelka Markéta Zinnerová už napsala úctyhodnou řadu úspěšných knížek pro děti. S televizí začala spolupracovat jako autorka pohádek, které dodnes zdobí televizní obrazovku - například "Čarovné prstýnky", "O štěstí a kráse" a další. Pak se rozhodla zkusit televizní žánr nejtěžší - seriál. Hned napoprvé se jí povedl. Vložila do něj všechny své profesionální zkušenosti a hlavně svůj krásný vztah k dětem, kterým tak dobře rozumí. Vypráví v něm o tom, co děti trápí, co je těší, o jejich přirozené touze po harmonických rodinných vztazích, o kamarádství, ale také o dospělých, na nichž hlavně záleží, bude-li dětem dobře na světě.

V úvodním dílu se dozvíme, že otec Vládi Karase se stěhuje do sousední vesnice, aby tu dokončil sjednanou stavbu domku. Jak se ukáže, není to tak docela pravda. Klárka žije s mladším bratrem Vojtíškem u babičky na chalupě a rodiče jí slíbili, že si ji vezmou po prázdninách k sobě do Prahy, aby tu začala chodit do školy. Jenže Klárka i Vláďa mají brzy pochopit, že na dospělé není spolehnutí. (Česká televize)

hanikrivi

Upřímně, českých seriálů pro děti se moc nevysílalo, takže i já ho shlédla několikrát. Nějak ale postrádá tah seriálů jako jsou Návštěvníci či Arabela, a k hlavnímu hrdinovi mám dodnes rozporuplný vztah. Asi, že to měl být klaďas. Pamatuju si, že snaha implikovat výchovné tendence do seriálu pro děti, mi byly protivné již tenkrát. Bod za krásnou přírodu. ()

Desires odpad!

Dávám odpad za herecké výkony, hlavně přehnanost dětí. Námět je prostě ze staré doby - pionýrské boje a "čistota" děcek, kteří se bavili válením se ze stohu, dnešní generace nenadchne a ač já pamatuji tyto časy, tak mě také ne. Nelíbí se mi ani prostředí kde se točilo, ani obsazení, ani zpracování a už vůbec ne počáteční lahodné předčítání děje Klárou. ()

pajkir

Jak už tady někdo psal, docela vyděračskej seriál, hreje se v něm na city od první do poslední minuty. Vojtíška měli šoupnout hned v prvním díle do pastáku a pustit ho z něj až v tom posledním. ()