NCIS - Námorný vyšetrovací úrad

• Slovensko NCIS (viac)
Akčný / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2003–2024), 336 h 43 min (Minutáž: 40–87 min)

Sean Murray, Mark Harmon, David McCallum, Brian Dietzen, Pauley Perrette, Rocky Carroll, Michael Weatherly, Cote de Pablo, Emily Wickersham (viac)

Producenti akčnej drámy z prostredia námornej kriminálnej polície, inšpirovaní seriálom JAG, ktorý pomaly stráca vo svete dych, sa rozhodli pre novú, dynamickejšiu a zatiaľ veľmi úspešnú verziu. Tím špeciálnych agentov, vedený skúseným, tvrdým vyšetrovateľom a vyjednávačom Leroy Jethro Gibbsom (Mark Harmon), je schopný riešiť zločiny, ktoré sú spáchané vo vojenskom námorníctve a námornej pechote, bez ohľadu na postavenie, či hodnosť. Napätie, akčnosť a dobré herecké výkony sú hlavné atribúty, vďaka ktorým seriál získal obrovskú divácku úspešnosť a televízne stanice ho zaraďujú do Prime Time.
V snahe presvedčivo zobraziť prostredie námorného vyšetrovacieho úradu, si autori pomohli skutočnou existenciou NCIS. Stretávali sa s agentmi NCIS, aby odpozorovali ich reálny život a mali prehľad o každodenných operáciách.
Herecké majstrovstvo a talent Marka Harmona bolo ocenené udelením ceny Emmy a jeho filmové úlohy mu priniesli niekoľko nominácií na udelenie Zlatého glóbusu. (oficiálny text distribútora)

Martin741

Par podozrivych individui sa rozhodlo, ze bude viest co najdrsnejsiu znosku kecov a dristov, dej zasmodrchaju krimi zapletkou a nazvu to nejakym nicnehovoriacim vznesenym nazvom, napriklad Namorni Vysetrovaci Sluzba ........ 25 % ()

peiton

Agent Gibbs,neber všetko tak hrozne tvrdo a tak strašne vážne.Niekedy stačí malý úsmev a hned ide všetko ruka v ruke s úspechom.Ako inšpiráciu pre začiatok si môžeš zobrať príklad od svojej svojskej a tak trocha uletenej koleginky Abby,ktorá mimochodom vlastní oči českej Marty Jandovej,či naopak?Inak si celkom sympatický a držím palec.Robíš to dobre,nepoľavuj v úsilí a snahe riešiť zapeklité zločiny :o)) ()

Petoss1

Musím sa priznať, videl som len pár dielov a tie ma presvedčili, že je to veľmi dobre natočený seriál so sympatickými hlavnými predstaviteľmi. 82% ()

bukowski83

Pro mě jedna z nejlepších ne-li nejlepší kriminálka - drsnej Gibbs, sukničkář Tonny, Zelenáč a prostě celej tým je sympatickej, čímž dává seriálu skvělej náboj! ()

Fallen_One

Opět - občas pěkná epizodní slečna, jinak průměr. Ti amíci prostě nedokážou vymyslet lepší kriminálku, která by zaujala. Výjimku snad tvoří jen ten Dexter a Akta X, když půjdu hodně do hloubky. ()

WolfR

NCIS je velmi nudným seriál, kterému chybí originalita, nápady a nějaká výrazná postava, kterou bych si oblíbil, 2 hvězdy. ()

KajusaK

Podle mě jedna z nejlepších kriminálek. Stavím na stejné místo jako Miami a Mentalistu. Nebýt skvělého Marka Harmona, tak jde hodnocení asi mnohem níže. ()

Noviik

První řada společně s druhou mají co nabídnout, ale poté už dochází k natahování donekonečna. Podle mě jde spíše o průměrnou kriminálku s tím, že tahle je zaměřená na jednu určitou oblast. ()

dr.fish

Výhodou je, že občas padne nějaký vtip. Jinak jako obvykle- vhodné pro žehlení, vaření a další činnosti podobného ražení. ()

A.Beech

Pre mňa najlepší seriál na svete. Rozhodne lepšie ako všetky CSI. NCIS nie je len o vyšetrovaní, ale taktiež sa venuje aj rozvíjaniu hlavných postáv a ich osobnému životu. Je obdivuhodné čo dokázali spraviť so seriálom aj s menším rozpočtom, ktorý sa prepracoval v Amerike k najsledovanejšiemu seríálu svojho žánru. Postava Anthonyho DiNozza (či Gibbsa) je pre mňa TOP seriálovej tvorby. ()

Laerry

Ujetější spin-off upjatého JAGu, ve kterém je tým sestaven z nepravděpodobných individuí, ale jejich vzájemná interakce baví, takže divák přivře oči nad nelogičnostmi a charakterními přešlapy u hlavních postav. ()

Skuby47

Od značného počtu podobných amerických krimiseriálů se tento odlišuje tím, že je situován do prostředí vojenského námořnictva. Má pro mne sympatický vyšetřovací tým, se kterým procestuje řadu zajímavých lokalit, je dostatečně akční s pestrou škálou případů a používá při své práci nejmodernější laboratorní metody vyšetřování a technické novinky, které nabízí dnešní svět počítačů a internetu. Herecky je dobře obsazen, každý z vyšetřovatelů je nezaměnitelná individualita vnášející do vyšetřování kromě pracovního nasazení i prvky humoru. Obzvláště mne zaujal velitel Gibbs a laboratorní kouzelnice Abby, kteří odlehčují tragiku případů svými vtipnými glosami. ()

plechulka

V postatě jeden z dalších "forenzních" seriálů (aneb, jak říká jeden z mým známých: "další seriál kde se hrabaj´v mrtvolách...") nadprůměrný hlavně dialogy a hereckým obsazením - přiznávám se bez mučení, že i já jsem propadla charismatu šéfa Gibbse (Marka Harmona). ()

Mrkvič

Vydržet celý díl se asi někdy dá, jen by to člověka muselo bavit. Je to založené na nějakých zvláštnostech, které mi ale nepřijdou zajímavé nebo rozumné. Ani herecké onsazení není kdo ví jaké. Prostě při návštěvě to po očku můžu kousek sledovat, ale celý díl to být nemusí. Stejně to snad nikdy nemá žádnou kloudnou pointu, která by někoho zajímala. Jakoby se to muselo na konci jen nějak uzavřít. ()

BoncheR

Je to veľmi podobné ako JAG, ale aj tak odlišné. Možnože aj trošku lepšie.Jedna z tých kvalitnejších kriminálok ktoré vznikli. ()

PetrPan2

Trochu mě naštvalo, když v jednom z dílů vystřelily Kate (Sasha Alexander) mozek z hlavy... kdyby vystřílely celou skvadru v takovém CSI Miamy, nehnul bych ani brvou, páč tam všichni vypadaj jak robotické gestapo, ale NCIS narozdíl od CSI Miamy a New York ma i vtip a šmrnc a její hrdinové nepůsobí tolik chladně a uměle... no škoda... ale třeba se v takové 12 sérii někdo probudí a zjistí, že smrt hlavní hrdinky byl jen sen (jako v Dallasu)... no dobře, tak asi ne... tak ji třeba transplantujou novou hlavu :o) ()