Duch Kayoka pokračuje v naplnění kletby nevinných obětí. Realitní makléř a jeho mladší sestra, Kyouko, navštíví dům, kde byli Kayoko a Kobayashi zabiti a kde byla dostižena i rodina Murakami. Rodiče Murakami se stali obětmi Kayokova ducha a ona brzy na to zešílela. Jak se kruh pomalu uzavírá, kletba se zdá být čím dál jasnější (oficiálny text distribútora)

Šakalík

Dvojka mě svým způsobem bavila víc než jednička, což bych přičítal tomu, že zatímco zápletku prvního dílu jsem znal už z původního filmu Ju-on, dvojka má příběh nový, který na předchozí dění navazuje jen okrajově. Takashi Shimizu i zde ukazuje svůj cit pro budování atmosféry děsivého mystična, kterým diváka vtáhne do děje, a následné výstupy obou hlavních bubáků Toshia a Kayako jsou vskutku impozantní. Za všechny bych zmínil scénu s parukou v maskérně nebo ten FAMÓZNÍ závěr na porodním sále. Stejně jako v předchozích filmech není děj lineární, ale odděleně sleduje osudy jednotlivých postav, což je někdy pro diváka dost náročné, ale dle mého názoru se v tom dá orientovat lépe, než tomu bylo v předchozím díle. Tenhle film zkrátka představuje jeden z vrcholů japonské hororové produkce nové vlny. ()

TERRORDROME

Už jednotka mala veľmi chatrný dej a toto je v podstate len ďalšia várka chudákov čo majú vyliezť na scénu a zomrieť. Nič nové sa nedozvieme, žiadne odhalenia, len ďalší a ďalší mŕtvy japonci zabitý grgajúcou ženskou s jej chápadlovitými vlasmi a kabuki synáčikom. Vlastne mi to dejovo pripomínalo pornofilm kde idú za sebou jednotlivé sexuálne scénky s rôznymi herečkami a rovnakým koncom - teda výstrekom. Film teda nemá ani žiadneho hlavného hrdinu, všetci sú tu len ako prasce na porážku. Samozrejme to začne čoskoro nudiť a človeku sa už ani nechce báť aj keď nemôžem povedať že by to nebolo strašidelné, to nie, len to skrátka otravuje. Pritom taká scéna s hromadou vlasov načahujúcimi sa zo stropu je pôsobivá. Je to také ghostporno. ()

Eluin

Už slabší než prodchozí snímek, ale stále vysoce mrazivé a nepříjemné. Ta scéna, kde oběšenec naráží do stěny, a to co jí předcházelo je nezapomenutelná.. ()

ceBBek

První díl byl svou nesmyslností aspoň originální, ale toto pokračování "strašidelného domu" je už krajně nezajímavé. I strašidelné scény, které většinou zdobí japonské horory, tu jsou dost kýčovité. Film mi přinesl takřka nulový kulturní zážitek. ()

deepspace101

Tentýž problém jako u jedničky. Výborné nápady typu bouchání na zeď a jeho příčina, skvrna na podlaze nebo závěrečný porod. Vlastně celý scénář lze označit za povedený. Jen jeho obrazovému vyjádření znovu chybí nějaká hororová atmosféra. A nemůžu říct, že bych se nesnažila: Film jsem si pustila stylově během japonské "hodiny duchů", mezi druhou a třetí nad ránem, z chodby se občas ozvalo zamňoukání našeho věčně hladového kocoura (jako by věděl, na co se zrovna koukám, filuta jeden), ale přesto se patřičný efekt nedostavil. A vzhledem k tomu, že všechny postavy bez rozdílu pohlaví či věku reagují na zjevení Kayako podlomením kolen a i ostřílený zvukař po zaslechnutí jejího chrapotu vykřikne úlekem, strach ze smrtící hrozby se zřejmě dostavit měl. Pro mě opět nedostatečně využitá příležitost. ()

Al44...

Sice ne již tolik šokující jako první (ale také prvně viděný) japonský grudge díl, přesto si stále drží vysoký kvalitativní standart. Je jasné, že příběhově je to zase o tom samém, nicméně režisér se snaží i o pár nových vychytávek. Příběh je komplikovaný a samozřejmě je opět rozdělený do několika epizod pojmenovaných dle jmen hlavních postav. Jednotlivé epizodní příběhy se vzájemně prolínají a v nich se střetávají různé časové roviny, což může mít za následek značnou nesrozumitelnost děje. Kvalitní horor. ()

Likan7

Hele upřímně se v tom začínám ztrácet. Jestli mají všechny japonský Ju-ony něco společnýho a nějak na sebe navazují nebo spolu souvisí, bez mučení se přiznám, že mi širší souvislosti unikají, i když se snažím. Druhá japonská Nenávist mi přesto přišla nejucelenější a jednotlivé příběhy na sebe navazovali zatím nejvíce, i tak mi přijde, že tahle série už toho nemá moc co nabídnout a říct. Co musím ale tvůrcům pochválit, je nehororová a hlavně neamerická kamera. Statická kamera, která dlouze snímá z boku z povzdálí člověka, ke kterému zrovna leze duch, je neobvyklá. Zvlášť když vidíte, jak se duch pomalu dostává před objektiv a jde si pro svou oběť. Pěkné. ()

Tormentor665

Kamkoliv se zapletou potrátka a výživné scény z porodů, bývá postaráno o zábavu. Šimizu je studna na nápady a když recykluje, nebývá to mlácení prázdné slámy. To několikanásobné skákání z děje do děje s neúnavnou hlavní dvojicí, jež je ve vrcholne formě, nakonec zapůsobilo na mou osobu s posranými trenkami velice pozitivně. Jen mi chyběl ten zásadní zvuk /vy víte který/, za což hvězdičku uberu. ()

Knor

Slabší díl téhle série to určitě je, ale pořád dost napínavej a strašidelnej. I když se tu víc kecá než straší, několik fakt super momentů to má, např. vlasová šibenice nebo scéna z porodnice. ()

Scraffy

Už nie tak dobré, ako prvá časť. Začiatok celkom nudí a začne sa to rozbiehať až ku koncu. Páči sa mi rozprávanie príbehu z viacerých uhlov. Koniec s pôrodom patrí k tomu najlepšiemu, čo tento film ponúkol. ()

LukeSharp

Tak nevím.Tam kde jsem se v prvním díle bál,tady jsem se spíše smál.Prakticky úplně to samé v naprosto nepochopitelné změti událostí mě už prostě nedokázalo zaujmout.Malý Toshio se objevuje tam,kde se to čeká,Kayako už se neplazí ze schodů,ale rovnou z pi....(nechci bý vulgární)a celé je to takové divné.První díl super,druhý na nic a americký remake druhého dílu ten může jít rovnou do odpadu,protože nevím co nového by mohl nabídnout ()

Black3R

Vôbec som sa nebál, herci to hrali nasilu, niekedy až stupídne a pripomínalo mi to komédiu :( zdalo sa mi ako keby im niekto povedal "ideme hrať horor tak sa tak tvárte". Ale koniec s tými dievčatami bol celkom dobrý....35% ()

Brano

Tí Japonci sú ozaj pošahaní. Jedná z top najväčších hlúposti v rámci žánru "duchársky horor", akú som kedy videl. Bez akéhokoľvek zmysluplného deja. Celé je to rozdelené do niekoľkých príbehov, ktoré do seba ani poriadne nezapadajú. Chovanie hlavných postáv ako vždy primitívne. Bolo tam síce par ľakačiek, ale to nevynahradí absenciu poriadneho príbehu. 1* dávam za príbeh s tým obesením, ktorý bol celkom strašidelný. Ináč neviem čo si mám z toho odniesť. Iba som zbytočne zabil čas. /20%/ ()

Pitryx odpad!

Takže pokračujeme v obehrané písničce a díky českému dabingu děláme další a větší zmatky. Klasická debilita českého dabingu je například mezi jinými v tom, že jednou přečtou jméno jako Megumi, ale v mezi titulcích je jako Mikumi. Já sice chápu že ta jména přepisovat je o hubu, ale alespoň tady si v tom pořádek udělat mohli. Je to stále totéž dokola, mezi ustavičným mluvením se sem tam mihne nějaký duch, a to je vše. Snímek nepřinesl nic nového, ale je možné, že kdybych neviděl už tři předchozí filmy, dal bych tu dvacítku. Takto za opakovaný vtip, který již není vtipem nedávám nic. ()