Boss ruskej mafie sa chce pomstiť za smrť svojho brata pri spoločnej akcii FBI a ruských bezpečnostných síl. Najme si teda absolútny stroj, dokonalého, precízneho a nepolapiteľného zabijaka s prezývkou Šakal, ktorého nikdy nik nevidel. Jeho cena za atentát na riaditeľa FBI nie je vôbec nízka - rovných 70 miliónov dolárov. FBI sa však o pláne dozvie a donúti uväzneného írskeho teroristu Declama Mulqueena, aby spolupracoval. Dvaja zabijaci stoja proti sebe a hra o bezpečnosť nášho sveta závisí od výsledku ich súboja. Kto koho zabije prvý? (TV JOJ)

Jeržik

Ani ryba ani rak. A spíš než Jackal, tak Packal. Průměrná americká báchorka, kde nevyužití potencionálu mrzí dvakrát tolik kvůli fajnovové ústřední dvojici. ()

dehlie

tento film som videl skôr ako deň šakala. samozrejme že to nie je klasický šakal, len istá adaptácia pôvodného príbehu zasadená do americkým reálií v konflikte s ruskou mafiou. pôvodný šakal je síce lepší, ale ani tento film nie je podľa mňa žiadne béčko a náležito som si ho užil. výborný bruce willis. ()

M.I.K.E.

Velké zklamání, pro mě natočeno naprosto nepřijatelným způsobem. Žádné napětí, omílaná zápletka, nic moc přestřelky, ale hlavně žádná souhra dvou hlavních hrdinů. Místama jsem i zapoměl, že tam nejáký Richard Gere hraje.. ()

Vejrrr

Role záporňáka Willisovi sedí stejně jako mnohem raději vidím Gereho ve vážné roli, kde nehraje s Julií Roberts... Film má lákavě pochmurnou melodii a defakto mu není co vytknout... Tak proč jsem jen dal 4 hvězdičky... ? ()

mira007

Oproti originálu sračka - zatímco Fox byl nenápadný Willis byl barevný každou chvíli jinak, zatímco Fox zabíjel jen ty , které nezbytně musel, Willis dokazoval, že je záporňák, zatímco Fox si pořídil u řemeslného mistra miniaturní odstřelovací pušku, tak Brullis si pořídil kanón na sestřelení družice a afektovaného výrobce tím okamžitě zastřelil . aby bylo jasno, že to je Amerika. ()

lareinna

Nemám v pláne kritizovať, film je technicky skvelý, má tempo aj akčnosť. Je skvelý o to viac, že bol natočený pred takmer dvadsiatimi rokmi. Len je trocha smutné, že už celé tie roky - v podstate dodnes, sa takmer nezmenil odkaz pre predovšetkým amerických divákov - a to, aby sa mali na pozore, pretože je tu vždy nejaký Rus, Číňan, Kórejčan a neposlednom rade nejaký týpek z Blízkeho východu, ktorý im - Američanom chce ublížiť. Ublížiť "nevinnej" americkej vláde, ktorá sa neustále musí brániť a preto potrebuje lepšie zbrane a lepšiu armádu. Tento odkaz obyčajným ľuďom, dáva "nevinnej" americkej vláde priestor viac zbrojiť a liať neskutočné množstvo peňazí do armády - a tí obyčajní ľudia im to radi schvália a radujú sa, aká je ich vláda starostlivá. Týmto vymývajú mozgy už dlhé roky nielen Američanom, ale celému svetu - všade tam, kde majú dosah americké médiá. ()

Mikino00

Oproti knize i fenomenální francouzské adaptaci působí film jako zpackaný, nudný a odbytý. Scénář má spoustu děr a film ani neodsýpá, chybí mu i výrazné akční scény, ale také plánování akce či vyšetřování, které právě zdobí originál. ()

thunnus

Průměrný akční film, kde na mě větší mírou zapůsobil záporák Bruce Willis než nevýrazný klaďas Richard Gere. Škoda jen, že jeho postava je také poměrně jednorozměrná. Jinak bych možná dal i vyšší hodnocení. Závěrečná honička v metru je také jen průměrná. Dívat se na to ale dá. ()

Jožin

Celkom pohodový thriller v podaní dvoch hereckých hviezd. Willisovi nesedia príliš záporné úlohy ale v tomto filme to zvládol. Slušné naháňačky a jedna suprová všetko kosiaca sa zbraň :) !!! ()

memoman

Film,inspirovaný známou knihou F. Forsytha a ukazující v moderním americkém podání Bruce Willise jako známého teroristu 20. století,Šakala,je jedinou zajímavou věcí. Jinak jde o standartní špionážní thriller s nevýraznými kladasy (Richard Gere jako ex-terorista mi do role neseděl),a se dvěma povedenými scénami(Willisova brutální zkouška hypermoderního kanonu na živém štítu a záverečná honička v metru). ()

Emzet

Nijaký a nudný film. Willis to s tou drsností (a převlíkáním) přehání, Gereovi jsem jeho postavu nevěřil ani na vteřinu (sakra, on je stejně spíš chlap do romantických komedií), akce veškerá žádná a pocit strašlivé otravy. Zvlášť ke konci, u finální scény v metru jsem málem usnul. ()

RomanHyde

Nikam nevybočující průměr. Určitě nesrovnávat s originálem. Tohleto je popcornová zábava která neurazí, nicméně vůbec ničím nepřekvapí. A Richard Gere co by terorista? Velmi, velmi nepřesvědčivý. Roli dostal ze zjištných důvodů producenta. Je to jedna z nejhůře obsazených postav v dějinách áčkových "velkofilmů".. pokud tam můžeme Šakala zařadit. ()

Jiu

Hviezda romantických filmov Richard Gere tu naozaj nemá čo robiť. Lepšie by padol menej známy herec, ktorého by som si aspoň hneď nespojil postavami milovníkov... ()

Andresito

Jediné, co na tomhle veskrze podprůměrném thrilleru dokáže zaujmout, je Willis a jeho halda převleků. Jinak je to klišovité až běda, plné nelogičností a Richarda Gera jsem snad hůř hrát neviděl. I když nelze přičítat všechno jen jeho hereckému "výkonu", protože už jen jeho postava je napsána tak nudně (navenek drsňák s dobrým srdcem, ach jo) a když ho z ničeho nic postavili do čela zásahového komanda, nevěděl jsem, jestli se mám smát, nebo brečet. 30% ()

Kratoc

Nejedná se o remake, to by muselo mít s předchozím filmem společného něco mnohem více než jenom jméno hlavního hrdiny a povolání. Jinak je vše jiné. Willis vůbec není ten chladně kalkulující zabiják, nechává svým pronásledovatelům stopy (vzkaz o ženách) a vůbec jede více na emoce než by takový chladnokrevný zabíjecí stroj vůbec měl. Je to jeden z mnoha akčních filmů, které nevybočují ani jedním směrem. Shlédnout se to dá, chvilku to v hlavě nosit budete, ale za chvíli odšumí. ()

arcticsky

Toto není žádný remake starého dobrého Šakala....to každý pozná. Přesto mě tento napínavý film maximálně zaujal. Dobře obsazený - Gere, Poitier, Willis - i ve vedlejších rolích (Jack Black)....Tentokrát odpouštím i tradiční směšné hollywoodské lapsy - bývalý vězeň - terorista je chytřejší než celá policejní elita a nakonec velí pomalu celé armádě.....:-) A soundtrack jsem sice neslyšel ale Dever zde uveřejnil obsah a jsou tam samá úctyhodná jména. ()

Silviaxx

Moje hodnotenie je viac ako subjektívne, pretože tento film som prvýkrát videla, keď som mala asi 10 rokov a vtedy som sa do BW zamilovala až po uši a práve Šakal sa pre mňa stal kultom. Keby som ho videla teraz pravdepodobne by som nebola tak unesená, ale keďže si spomínam na to, čo som pri ňom prežívala kedysi nemôžem dať nič iné ako 5*. Bol to prvý film, pri ktorom som plakala, keď zomrel záporák! ()

waits

Velmi nepovedený remake (s notnými změnami, ovšem - je vůbec remake korektním označením?), ve kterém je téměř všechno špatně. Willis prohrává s Foxem na lopatky, o srovnání Poitiera s partou francouzských kriminálních úředníků ani nemluvě. Původní vybroušená, do detailu vymyšlená thrillerová historka se proměnila na rychlokvaškovou, nedotaženou střílečku s padouchem a prostředím ideálním do filmů se Stevenem Seagalem (co hůř, do těch horších). Veškeré úpravy oproti původnímu snímku tento dojem umocnují, neobvykle nevěryhodné je navíc obsazení, příkladně takovému Geremu jsem jeho teroristickou minulost nevěřil ani minutu. Hloupé a zbytečné. ()

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (viac)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (viac)