Rusty James (Matt Dillon) je vůdce malého, bezvýznamného gangu na předměstí metropole. Žije ve stínu vzpomínek na svého zmizelého staršího bratra Motorcycle Boye (Mickey Rourke), který byl šéfem gangu v dobách jeho největší slávy. Předtím, než Motorcycle Boy zmizel, však zakázal jakékoliv pouliční šarvátky mezi gangy. Rusty James neváhá porušit dohodu a dochází k boji s šéfem další bandy otrapů Biffem Wilcoxem (Glenn Withrow), při níž je James díky své horké hlavě málem zabit, nebýt nečekaného návratu bratra. Ten, se však už nezdá být oním pověstným hrdinou – zmatený a deziluzovaný tráví více času v obchodě se zvířaty, než oprašováním zašlé slávy. Tam pozoruje dravé ryby v akváriu (jediné kolorované objekty v černobílém filmu) a střeží tajemství minulosti. Během následujících pár dnů bude nejen Jamesův život balancovat na ostří nože. (kwietitze)

Chuppa

Film plný známých jmen, který je ale celkem nudný a v podstatě bez nějakého většího příběhu. Ještě, že to trvalo jen hoďku a půl, víc bych asi nesnesl. Hraje je si to zase na něco víc, ale mě to neoslovilo, nuda. ()

HanSolo

Další z Coppolových vydařených filmů. Tentokrát se jedná o snímek pojednávající o mladé pouliční partě žijící v 50. letech v New Yorku. V hlavních rolích doslova zazářili bezchybní Matt Dillon a Mickey Rouke. Zdárně jim zde sekundují např. Dennis Hooper nebo Nicolas Cage. ()

blacktomas

THE MOTORCYCLE BOY REIGNS. No, jsem trochu v rozpacích co o tomto filmu, jistě neobvyklém vlastně napsat. Coppola opět předvedl proč je pan režisér, jen to na mě dělalo dojem prázdné umělecké bubliny. Příliš teatrálnosti, jak v projevech herců tak většině záběrů, které jsou použity jako tmelivo s dějovou částí, která mimochodem nemá moc co nabídnout. Prostě takový divadelní komiks o mládeži, která si myslí, že svět se posere z každého gangu. Ze všeho co jsem tu napsal vyplívá, že nestojí ani za zkouknutí, ale to by byl omyl. Nevím proč, ale mě se vlastně dost líbil. Sekvence záběrů mezi dějem jsou někdy až příliš klišovité, hra stínů je proti tomu opravdu dovedena k dokonalosti. Scény z ulice nasáklé jazzem a alkoholem jakbysmet. Hrozně mě potěšil Tom Waits v roli v roli číšníka Bennyho. Dennis Hopper je dokonalej, Matt Dillon, roztomile arogantní a naivní mladík snící o kariéře v gangu a jeho bratr Mickey Rourke, unavenej životem je naprosto deziluzní. Malej velkej pěknej film. ()

kubilov

Mickey Rourke, Nicolas Cage, Matt Dillon, Diane Lane, Laurence Fishburne, Chris Penn nebo Sofia Coppola... ti všichni na samých počátcích svých hereckých kariér, a to v jednom filmu, Rumble Fish. Film prakticky o všem a současně o ničem, Coppolova typická rozvleklost se právě zde střetává s až téměř abstraktním příběhem o žití života, který rozhodně neosloví každého. Vhodný černobílý vizuál ve spojení s geniálně napsanou a zahranou postavou Motorcycle Boye, který byl tím úplně největším kladem celého filmu. Mickey Rourke se úlohy barvoslepého, téměř hluchého, přesto už v jednadvaceti letech mentorujícího staršího bratra, zhostil s opravdu pozoruhodnou vervou. Nešlo z jeho strany ani tak o heroické herectví, jen mu to šlo díky obrovskému charismatu velmi lehce věřit. ()

Might_X

Matt Dillon i Mickey Rourke předvádí dokonalé herecké výkony, atmosféra taky jede na 100% díky úžasné vizuální stránce, která jak píše (Indiana) je něco jako Sin City. "Biff Wilcox is looking for you, Rusty James. He's gonna kill you, Rusty James." ()

pollstro

Pozoruhodný avantgardní styl v černobílém ostrém kontrastním provedením, které se kinematografickým procesem odkazuje na francouzskou novou vlnu, a který expresivním pokusem vyjadřuje sny a pocity mladistvých prostřednictvím stylizovaných a symbolických obrazů, jenž reprezentují sebedestruktivní účinky chování jednotlivých rolí, jejichž identitu a vzájemné konflikty je takřka nemožné na základní elementární úrovni procítit. ()

jack_scott

Jasně pětihvězdičkový film se super režií, fantastickou kamerou - která je o level jinde, a skvělými výkony spousty známých až famózních herců. Mě to pomalé tempo ale přes všechny nesporné kvality filmu nějak moc nebavilo, sice je to taková road movie, ale asi mi k tomu chyběl le joint, respektive spíš obecně naladění. každopádně dávám 80%, a věřím, že bude spousta lidí, kteří dají víc. Fakt nechápu 73% průměr - kam dali lidé mozek? Ou shit, Gaussova křivka je neúprosná že...většina lidí nepochopí fine arts, ani kdyby jim vylezlo z prd*le. V tomto ohledu - zvyšuji na *****. Asi první film, který si to zaslouží, jakkoliv mě osobně tolik nebavil. ()

david.babick

hranice mezi dvěma až třema hvězdama..Matt Dillon mě celý film neskutečně sral a celá jeho partička tragédů taky..ale Mickey Rourke je prostě borec..konec filmu mi zůstane v hlavě, tak proto tři hvězdy ()

DonBraso

Vize je jedna věc.Pak už záleží jak divák jí chce uchopit a jestli vůbec.Je to takový dítko,kdy si Francis vybral svoje snění o tom jak filmovat, když to někde viděl.Byl o tom i dokument.Je to černobílé,jsou tu kouřové clony bez účelu,je tu kamerová variace na jeden střih,kde jsou všichny postavy z filmu, což tedy bylo grandiózní kousek.Přesně tohle je film.Je to umělecké vytažené za kalhoty,kde stejně nejvíc skončíte na tom kdo tam hraje a proč tam hraje.Děj je prostý,ale bez vedlejších ambicí sobě vlastnímu, takže prchající minutáží k nudnému efektu.Možná právě ta jinakost filmu z něho dělá v očích mnohých kultovní zálusk,ale tohle bych už dvakrát nedokázal.Není to pro všechny.Díky motivům, hereckému ansámblu v mladých letech i nudný film bez většího měřítka dokáže divy.Podobný film viděl.Ono těch filmů jak se poflakujete a hledáte sám sebe, těch už je vícero a jsou určitě víc pro masy.Tyhle dravé ryby jsou sice vypuštěny zavčasu,ale když uplavou,vůbec se mně o nich nebude zdát.Za tu dávku režie a odvahy 70% ()

david141474

No tak jako filmeček do letadla dobrý, ale to je tak vše. Děj teda nezaujal. Herci hráli celkem solidně, ale něco tomu chybělo, stejně jako tomu ději. Děj je velice jednoduchej a prostej. Prostě se celým filmem řeší motorkář a rvačky a to je všechno. A ani jedna linka není dobře udělaná. Na film jsem se podíval, protože zde hraje Nicolas Cage a ten tady hraje pěkný hovado. Jeho role je solidní, ale moc krátká. Co se týče soundtracku, tak teda nic moc. No a ten konec je teda pěkná nesrozumitelná píčovina. Postavy taky nic moc, hlavně policajt. Tento film je teda nic moc. 7/10 Film mě teda moc nenadchl, ale jako filmeček do letadla dobrý. ()

Kosta

Vynikající snímek. Několik výborně hrajících herců (životní výkon M. Rourka) pod taktovkou režiséra F.F. Coppoly. ()

Tomulka

Film je perfektně Coppolovský. Černobílá atmoška dodává filmu šmrnc, ale hlavně herci se předvedli velmi dobře. Výš bych vyzdvihnul snad jen Mickey Rourka a Dennise Hoppera a Matta Dillona ti teda zářili hlavně první zmiňovaný. ()

TeresaWin

Coppola dokázal dokonale vystihnout atmosféru předlohy, takže nemám co tomuhle filmu vytknout. Matt Dillon asi vážně byl tak trošku, trošičku, se vším respektem, James Dean osmdesátek. Jen zřejmě jen tehdy, a především právě tady a v The Outsiders. ()

BONOBON

Přestože mě tenhle Coppolův snímek celkově trochu zklamal, skvělý fígl s barevně zářícími rybkami v jinak kompletně černobílém filmu a především vynikající herecký výkon Mickeyho Rourkea (jo, kdysi byl fakt dobrej) rozhodně stojí za pozornost. ()

BigLoser

Já od koho ten vizuál Miller s Rodrigezem okopírovali... Totálně nesympatické postavy, kromě Mickeyho, příběh zádný, Matt Dillon průmerný. Coppola má lepší kousky 3* ()

KcarlosK

Až na pár vyjímek točí Coppola nudné, prázdné a nicneříkající bláboly, ale tentokrát se vážně překonal. Totální sračka o ničem. Horší už je asi jenom jeho Apokalypsa. ()