Adam (Brendan Fraser) sa narodil v protiatómovom kryte, ktorý si kedysi postavili v záhrade jeho geniálni rodičia, vystrašení studenou vojnou. Calvin Webber (Christopher Walken) a matka, vzorná domáca pani Helen (Sissy Spacek) na prvý pohľad bizarnému rozhodnutiu ich priviedla havária a následný výbuch lietadla na ich pozemku. Túto udalosť považovali za útok taktickými zbraňami. Adam bol vďaka tomu tridsaťpäť rokov vychovávaný v podzemí. Myslel si, že je jedným z mála pozemšťanov čo prežili. Teší sa, až rádioaktivita vonku poklesne pod životu nebezpečnú hranicu a on bude môcť vyjsť von... (TV Markíza)

Giggs

Originalny, zabavny snimok ktory sa nehra na nič viac než čim je. Na počudovanie nie je priliš znamy. To sa už ale žiaľ stava pravidlom. Do reklamy na blbosti sa vraža kopa peňazi, do reklamy na dobre filmy nie. ()

Paity

Pro mne osobn velmi milé překvapení. Miloučká a fešná Alicie Silverstone po boku Brendna Frasera vůbec nezapadla, ale naopak rozkvetla. Osobně mám nejraději scénu s tancováním. Je to sice spíše taková romantická oddychovka por dva, když venku prší, ale to neznamená, že by to člověk nemohl zařadit do filmotéky. ()

Hanys_

Na zaplácnutí odpoledne celkem ucházející komedie. Ale nemůžu si pomoct, že z tohohle nápadu šlo vytřískat mnohem víc. ()

Pat.Ko

Celkom zábavná komédia s romantickým naladením. Tento film som si pustil úplnou náhodou a popravde som nemal veľkú chuť si to pozrieť, možno práve preto sa mi tento film páčil, lebo som od neho nečakal niečo extra. Ale musím povedať, že Fraser v úlohe naivného muža bol celkom dobrý a Alicia Silverstone bola tu prekrásna, a jej výkon nebol najhorší, ale mohol byť o niečo lepší. Niektoré scénky sa celkom vydarili, pri ktorých sa určite zasmejete, no je tu viacej tých scénok, nad ktorými sa skôr usmejete. Od tohto filmu nečakajte niečo extra a určite vás pobaví. 7/10. ()

bloodcountes

Výbornej film, přestože mám neodbytný pocit, že by se ze zápletky dalo dostat mnohem mnohem víc:) Nejvíc si mě získal Brendan Fraser, který byl totálně přirozený, zatímco jeho protějšek střídal jednu grimasu za druhou a občas byl na facku:)))) Rodičové k zulíbání, hudba vynikající, celkově velice příjemný oddychový film. ()

Cement73

Bohovská zápletka... a veľmi slušne zahrané. Keď človek výjde po 35 rokoch z krytu a prvé čo vidí je zhulený predavač v skrachovanom bare, transexuálna prostitútka a ožralý bezdomovec, tak máš "istotu", že vojna bola :))) ()

Mikino00

Poněkud bizarně originální romantická komedie z dob, kdy Fraser byl za hvězdu. Najde se zde pár úsměvných momentů při seznamování Adama s novou dobou i milostných oťukávání s Evou, příjemně se na to dívá a tak lehce odpustíte poněkud předvídatelný a šablonovitý scénář. ()

mira007

Romantická komedie o klukovi, který v domnění, že se jedná o atomový výbuch se zavře s rodinou do krytu na třicet let a pak z něj vyleze. Veškerá komika těží nejen z konfrontace skoku v čase, ale i z naivity herecky excelujícího Frasera, který do bunkru šel jako malý kluk a vylezl jako dospělý muž, který mimo jiné jde balit holky. Celkem neznámý film, který je zábavná odechovka ()

Spacecore

Naprosto luxusní komedie. Chytrá, vtipná a romantická linka je taky super. Nejde o to, že by byla jednoduchá, jak tady někdo píše, ale naopak je krásně čitelná a každý normální člověk se s ní může krásně ztotožnit a to je na scénáři krásné. Jinak je námět skvělý, sice je to nadnesené, ale vůbec nevadí, jako podklad pro hromadu gagů a hlášek to zafungovalo na jedničku. ()

Skarface

Krásná ,přijemná,americká,romantická komedie s přijemnýho herci a obzvlášť vtipným Brendanem . Já bych to nekazil a do ničeho nerejpal v 99 se povedla suprová přirozená originální komedie ()

Stanley619

"Aaa, do prdele. Bonjur, madmazel. Vy jste francouz?" Příjemná komedie s dobrým obsazením, ale hlavně originálním námětem, který za sebou nechává ostatní (tupější) romantické komedie. 75% ()

nonick1

Pozdě, ale přece jsem objevil tuto poněkud opomíjenou, přesto velmi zábavnou komedii, pod kterou je scénáristicky i režijně podepsán tvůrce nezapomenutelné Policejní akademie - Hugh Wilson. Díky tragikomickému omylu, který typickou americkou rodinku z předměstí uvězní na pětatřicet let v hermeticky uzavřeném podzemním protiatomovém bunkru, jsme svědky celé řady komických situací a nedorozumění. Normálně bych asi hodnotil třemi hvězdami, ale za pobavení v době, ochrnuté iracionálním covidovým strachem, a také za tu parádně procítěnou bluesovou kytaru před závěrem, dávám za čtyři. ()